Antwort Jak nabíjet gelové akumulátory? Weitere Antworten – Jakou nabíječku na gelové baterie

Jak nabíjet gelové akumulátory?
Doporučený nabíjecí proud pro gelové baterie je cca 10 % jejich kapacity, např. pro baterii 12 V, 15 Ah je doporučený nabíjecí proud 1,5 A. Před nabíjením si přečtěte návod k baterii.Nabíjení konstantním proudem

Dříve často předepisovaná metoda: číslem 0,1 vynásobíte kapacitu své baterie (0,1 x Ah) a dostanete nabíjecí proud. Pro úplně vybitý akumulátor je použitelná i dnes, nemusí se nic hlídat, pouze čas, který je od vybitého po nabitý akumulátor 13 až 14 hodin.Gelové baterie

Proto byste se v zimě měli postarat o jeho skladování při pokojové teplotě, nezapomeňte jej pravidelně nabíjet a čistit vnější vrstvu prachu, nečistot nebo jiných nečistot. Gelová baterie nemůže být vystavena úplnému vybití po dobu delší než 24 hodin.

Jak se nabíjí trakční baterie : Trakční baterie by se měly nabíjet ihned po vybití, přičemž úroveň nabití nesmí klesnout pod 20 % jmenovité kapacity. Vybíjení pod touto hodnotou nebo dokonce „na nulu“ má destruktivní vliv na aktivní hmotu, což vede k jejímu opotřebení.

Jak zapojit baterií na nabíječku

Vypněte zapalování a odpojte všechny spotřebiče. Připojte nabíječku k autobaterii. Nejprve zapojte kladnou svorku na kladný pól (červená), pak zápornou svorku na záporný pól (černá). Zapojte nabíječku do sítě a zvolte vhodný program (většinou normal).

Jak správně zapojit nabíječku : Stačí si zapamatovat správné pořadí:

Připojte svorky nabíječky k baterii – nejprve červenou na pól se symbolem "plus", poté černou na pól "mínus". Připojte nabíječku ke zdroji napájení a zapněte ji pro zahájení procesu nabíjení.

Běžná výdrž autobaterie se udává kolem pěti let, ale špatným zacházením můžeme o akumulátor přijít mnohem dříve. Naopak správná údržba autobaterie může prodloužit život akumulátoru i o několik let, a to platí jak pro klasické, tak pro bezúdržbové baterie, kdy je v tomto případě název mírně zavádějící.

REGENERACE – DESULFATACE TRAKČNÍCH AKUMULÁTORŮ – navrácení ztracené kapacity zapříčiněné vlivem sulfatace. Desulfatace se provádí speciálním vysokofrekvenčním nabíjecím zařízením, při kterém se do baterie dodávají elektrické implulsy o vyšším napětí ale nízkém hladině nabíjecího proudu po dobu 100-150 hodin.

Jak nabíjet baterii

Jak nabíjet autobaterii externí nabíječkou

 1. Vypněte zapalování a odpojte všechny spotřebiče.
 2. Připojte nabíječku k autobaterii.
 3. Zapojte nabíječku do sítě a zvolte vhodný program (většinou normal).
 4. Stav nabití akumulátoru budou signalizovat postupně se rozsvěcující diody nebo zelená dioda.

V závislosti na zařízení můžete:

 1. Nastavit, aby se obrazovka vypínala rychleji.
 2. Snížit jas obrazovky.
 3. Nastavit automatické změny jasu.
 4. Vypnout zvuky a vibrace klávesnice.
 5. Omezit aplikace, které způsobují vysoké využití baterie.
 6. Zapnout funkci Adaptivní baterie.
 7. Smazat nepoužívané účty.
 8. Zapněte tmavý motiv.

Trakční baterie se navenek nijak neliší od nejznámějšího typu akumulátoru jakým je autobaterie. Největší výrobce autobaterií, společnost Varta, vyrábí trakční baterie dokonce ve stejných plastových schránkách a jediným, na první pohled patrným, rozdílem je barva výrobku.

Trakční neboli cyklickou baterií se rozumí baterie nebo sestava článků, které se pravidelně používají k napájení spotřebiče a dochází tedy k opakovanému vybíjení a nabíjení (cyklování). Při výběru trakční baterie je nutné zohlednit především to, pro jakou aplikaci má být baterie určena.

Jak nabíjet akumulátor : Postup nabíjení autobaterie

 1. Vypněte zapalování a odpojte všechny spotřebiče.
 2. Připojte nabíječku k autobaterii.
 3. Zapojte nabíječku do sítě a zvolte vhodný program (většinou normal).
 4. Stav nabití akumulátoru budou signalizovat postupně se rozsvěcující diody nebo zelená dioda.

Co znamená vločka na nabíječce : Nabíječ je vhodný i pro udržovací nabíjení, a nabíjení během chladných zimních měsíců (režim Vločka).

Po kolika km se dobije baterie

Autobaterie se v obvyklém režimu dobíjí alternátorem za jízdy. U starých aut bez systému inteligentního nabíjení alternátor dobíjí akumulátor stálým napětím 14,3 V. Po 15–20 km jízdy je autobaterie znovu plně nabitá.

Pokud máte problém s nastartováním, tedy baterkou, pak je zcela jistě na místě zkontrolovat také alternátor. Udává se, že vydrží 150 – 250 000 km nebo 7 let. Vliv na jeho životnost má samozřejmě několik faktorů. Ať už je to počet elektronických zařízení v autě, jízdní podmínky nebo kvalita automobilových dílů.Nejprve připojíme svorku na kladný pól vybitého akumulátoru, teprve poté na kladný pól pomocného akumulátoru. Dále pak černý kabel propojíme s minusovým pólem pomocné baterie a naposledy připojíme svorku k takové části startovaného vozidla, která je pevně spojena s blokem jeho motoru, respektive přímo k bloku motoru.

Jak oživit nabíjecí baterie : Pokud máte baterku které se výrazně snížila kapacita zkuste následující postup. Baterii nejprve rychlonabíječkou úplně nabijte, poté vybíjecí funkcí, nebo v jakémkoli spotřebiči vybijte. Tento postup dvakrát až třikrát zopakujte. Baterie se zregeneruje skoro stoprocentně.