Antwort Kdy žádat o víza na Nový Zéland? Weitere Antworten – Kdy žádat o vízum na Nový Zéland

Kdy žádat o víza na Nový Zéland?
O turistické vízum na Nový Zéland se musí požádat předem, pokud je plánován pobyt delší než tři měsíce. Může být uděleno až na devět měsíců. Pokud jste držiteli visitor víza, nesmíte v zemi pracovat. Visitor vízum ale umožňuje na Novém Zélandu studovat po dobu až tří měsíců.

  1. 3 měsíce před odletem. Nákup letenky (zpáteční nebo jednosměrná + následná pryč ze země)
  2. 2 měsíce před odletem. Návštěva lékařů a zajištění léků na předpis.
  3. 1 měsíc před odletem. Mezinárodní řidičák.
  4. 14 dní před odletem. Cestovní lékárničku​
  5. 7 dní před odletem.
  6. 1 den před odletem.

Občané České republiky potřebují pro vstup na Nový Zéland vízum. Klasické turistické vízum na 3 měsíce dostanete při příletu na letišti. Pro delší pobyt je potřeba si o turistické vízum zažádat předem, ideálně online. Pokud chcete na Novém Zélandu pracovat, potřebujete pracovní vízum.

Kdy letet na Nový Zéland : Hlavní turistická sezóna trvá od října do dubna. Teplotní rozdíly nejsou příliš velké, počasí je proměnné. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 28°C a v zimě spadá pod 15°C. Můžete-li si vybrat, doporučujeme návštívit Nový Zéland na konci turistické sezóny – březnu/dubnu.

Kolik stojí víza na Nový Zéland

Žádost včetně platby probíhá online, veškeré nutné informace naleznete na oficiální webu immigration.gov.nz. Poplatek za vízum činí 208 NZD, po příletu navíc musíte prokázat, že máte alespoň 4.200 NZD na účtu plus dostatečnou sumu na pořízení zpáteční letenky, případně přímo letenku zpět.

Jak žádat o vízum : O vízum můžete zažádat na zastupitelském úřadu dané země, v některých případech to jde i online nebo na přímo na letišti. Vízum je vhodné opatřit ještě před odletem. Vyřízení víza trvá až 30 dnů.

Turisté z České republiky si nemusí vyřizovat žádné vízum, pokud plánují po Novém Zélandu pouze cestovat a jejich pobyt bude kratší než tři měsíce. K povolení vstupu do země musí turisté splnit tyto požadavky: doložit koupenou zpáteční letenku s návratem do tří měsíců, mít platný pas.

Žádost včetně platby probíhá online, veškeré nutné informace naleznete na oficiální webu immigration.gov.nz. Poplatek za vízum činí 208 NZD, po příletu navíc musíte prokázat, že máte alespoň 4.200 NZD na účtu plus dostatečnou sumu na pořízení zpáteční letenky, případně přímo letenku zpět.

Kdy je na Novém Zélandu nejtepleji

Průměrné roční teploty se na Novém Zélandu pohybují od 10 °C na jihu až po 16 °C na severu. Nejchladněji je obvykle v červenci a nejtepleji v lednu a únoru. Na Nový Zéland je též záhodné přibalit si pláštěnku – místní oslnivá zeleň bují právě i díky vysokým srážkám (rovnoměrně během roku naprší asi 640 až 1500 mm).Nový Zéland je jedna z nejvzdálenějších zemí od České Republiky, proto jediná cesta, jak se sem dostat, je letecky. Délka letu je závislá na počtu přestupů, které si zvolíte. Nejkratší doba je něco málo přes 26 h s minimálně 2 přestupy. Nejčastější přestupy jsou přes Dubaj, Singapur, Bangkok, Soul a Hong Kong.Kdy jsou letenky na Nový Zéland nejlevnější Za standardní ceny lze letět nejčastěji na podzim (září až polovina prosince) a na jaře (od poloviny ledna do června). Nejdražší letenky jsou na termíny přes Vánoce a Nový rok a také v červenci a srpnu.

Vydávání krátkodobých víz je v kompetenci Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Více informací naleznete na jeho webových stránkách v záložce „vstup a pobyt“. Ve výjimečných případech je možné požádat o prodloužení krátkodobého víza na odborech cizinecké policie krajských ředitelství Policie České republiky.

Jak dlouho se ceka na vízum : Žádost o schengenské vízum vyřizuje náš úřad zpravidla do 10 pracovních dnů, ve zvlášť složitých nebo odůvodněných případech do 30 dnů ode dne podání žádosti.

Jak dlouho a jak se letí na Nový Zéland : Nový Zéland je od Prahy vzdálen asi 18 211 kilometrů. Přibližná doba letu (při průměrné rychlosti 800 km/h) je tedy stanovena na 22 hodin a 42 minut.

Kolik stojí letenka do Nového Zélandu

Standardní cena letenky na Nový Zéland se pohybuje v rozmezí 23 000 a 29 000 Kč dle sezóny. Výraznější rozdíly v cenách mezi odletovými letišti nejsou – z Prahy, Vídně i Německa narazíte na podobně drahé letenky.

Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Nový Zéland za posledních 72 hodin je 19 443 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Auckland Intl). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Nový Zéland za posledních 72 hodin je 24 576 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Auckland Intl).Kde a jak získat vízum

O vízum můžete zažádat na zastupitelském úřadu dané země, v některých případech to jde i online nebo na přímo na letišti. Vízum je vhodné opatřit ještě před odletem. Vyřízení víza trvá až 30 dnů.

Co potřebuji k vyřízení víza : Při podání žádosti o vízum k pobytu v ČR nad 90 dnů musíte předložit svůj cestovní pas a dále jednu fotografii (pokud vás na místě sami nevyfotí), doklad o zajištění ubytování na území České republiky, dále musíte prokázat, že máte dostatečné finanční prostředky k pobytu na území.