Antwort Kolik má být tlak turba? Weitere Antworten – Jaký je tlak turba

Kolik má být tlak turba?
Turbodmychadla většinou dosahují účinnosti kolem 80 %. V automobilovém průmyslu se většinou používají turbodmychadla zvyšující tlak maximálně o 0,8 barů, i když jsou dosažitelné vyšší tlaky.Zvýšit tlak turba se dá přivíráním – otevíráním klapky wastegate, bypassu turba. Dělá se to mechanicky prodlužováním – zkracováním ramena od akčního ventilu ke klapce na turbu pomocí závitu na táhle. Tím se nastavuje tlak.Příznaky poškozeného turbodmychadla jsou:

 1. Ztráta výkonu.
 2. Pomalejší a hlasitější akcelerace.
 3. Potíže s dosažením vyšších rychlostí
 4. Modrošedý kouř z výfuku.
 5. Rozsvítí se kontrolka motoru.

Kolik toci turbo : Konstrukce. Dmychadlo se otáčí velmi rychle – 10 000 až 300 000 ot./min. v závislosti na velikosti, hmotnosti rotujících částí, nárůstu tlaku a konstrukci turbodmychadla. Tak vysoké otáčky by představovaly problém pro klasická kuličková ložiska, která by mohla explodovat.

Kolik baru tlačí turbo

Pustíte plyn a vyřadíte rychlost nebo nedej bože vypnete motor. Takřka okamžitě vám spadnou otáčky motoru na volnoběh nebo při vypnutí motoru na nulu. Tlak oleje, mazání klesne na 1 či 1,5bar (orientační hodnoty, každý motor to má jinak) nebo při vypnutí motoru klesne tlak na 0 barů!

Kdy se aktivuje turbo : Od nastartování do 2 400 otáček se aktivuje primární turbo, přičemž ventil turbíny i výtlačný ventil kompresoru zůstávají zavřené a naopak se otevírá recirkulační ventil kompresoru. Mezi 2 400 a 2 800 otáčkami se aktivuje sekundární turbo a dochází k otevírání ventilu turbíny i výtlačného ventilu kompresoru.

v první řadě by se zaměřila na režimové opatření, jako je dostatečný pitný režim (2-3l denně, mějte u sebe lahev s vodou a vždy, když se na ni podívate, se napite), případně přidat potraviny s obsahem kofeínu – třeba káva, coca-cola, cokoliv. Kofein tlak zvedne, a nabudí Vás.

Vysoký krevní tlak může být dědičný, avšak mezi jeho nejčastější příčiny patří především stres a špatný životní styl (nedostatek pohybu, obezita, alkohol).

Jak poznat turbo před smrtí

Turbodmychadlo také může začít přisávat olej do sání, případně začnou turbíny třít o plochu skříně. Pozorný řidič by měl takové nezvyklé zvukové projevy rozeznat. Obzvláště, jsou-li doprovázeny kolísáním otáček při volnoběhu nebo sníženým výkonem motoru.Odhalit zásadní nedostatky v regulaci turba můžete i bez diagnostiky. Stačí se rozjet na 3 rychlostní stupeň do mírného kopce na plný plyn od 1500 do 4500 otáček. Turbo musí mít plynulý náběh od spodu a plný tah by měl být cítit kolem 2000 otáček.Aby vydrželo ložisko v turbu, je třeba po nastartování netlačit na pilu, ale nechat nejdříve zahřát olej, aby se kruh správně natlakoval a ložisko u turba začalo správně mazat. Naopak po delší rychlé jízdě nevypínejte motor hned, ale nechejte chvilku dochladit. Zabráníte tím spečení oleje v tělese turba.

Z potravin doporučuji častěji zařadit mandle, mají hodně hořčíku a draslíku, který hraje důležitou roli v udržování krevního tlaku. Také cizrna, fazole, fazolové lusky, hrášek a červená čočka krevní tlak přirozeně zvyšují.

Kdy je nízký tlak nebezpečný : K lékaři zamiřte ve chvíli, kdy hypotenze vznikne náhle a do té doby jste s ní nikdy neměli problémy. Odbornou pomoc vyhledejte i v případě, pokud dojde k závažnému snížení krevního tlaku a v rámci systolického tlaku naměříte hodnoty kolem 60–70 mmHg.

Jak rychle zvednout nízký tlak : 7 tipů, jak krevní tlak zvýšit

 1. Hodně pijte. Pijte denně nejméně 2,5 až 3 litry, v létě 3 až 4 litry denně.
 2. Vstávejte pomalu. Ať už sedíte nebo ležíte, vždy se zvedejte pomalu.
 3. Jezte pravidelně
 4. Nebojte se solit.
 5. Zvyšte přísun vitaminu C.
 6. Otužujte se.
 7. Hýbejte se.

Jak poznat že je potřeba vyměnit rozvody

Končící životnost řemenu se projevuje několika základními způsoby.

 1. Podivný zvuk od motoru. Jendou z indikací nadmíru opotřebovaného klínového řemene je pískavý zvuk od motoru.
 2. Zhoršená funkce klimatizace či posilovače řízení
 3. Přehřívání motoru.
 4. Praskliny a opotřebení na řemenu.


Příruby a závity nemohou být opotřebené ani poškozené. Dále je třeba vyměnit motorový olej a olejový i vzduchový filtr. Doporučujeme vyměnit olejové potrubí, přičemž při jejich instalaci v žádném případě nesmí být použito těsnících tmelů.Regulátory tlaku turba využívají podtlak vycházející z turba nebo kompresorové části kompresoru, který jde do wastegate. Existují dva typy regulátorů tlaku turba. Mechanické a elektronické. Mechanické (nebo manuální) regulátory nabízejí širokou škálu nastavení plnicího tlaku.

Kolik kilometrů vydrží turbo : Obecně má na životnost turbodmychadla vliv několik faktorů. Turbu například nesvědčí krátké trasy, nebo časté studené starty. Pokud však dopřáváte vozu standardní údržbu, mělo by turbo vydržet víc než 200 tisíc kilometrů. Problémy s turbem nejsou většinou náhlé, ale projevují se postupně – hlavně zvukem.