Antwort Kolik je v ČR Danielu? Weitere Antworten – Kolik je Danielů v Česku

Kolik je v ČR Danielu?
V České republice je celkem 1 611 lidí s příjmením Daniel. Příjmení Daniel je 776. nejčastější příjmení (každý 6 375. obyvatel).Domácky se Daniel může nazývat právě jako Dan, také jako Daník, Danek, Dáda, Danouš, Daňula, Danda, Daneček, Danýsek nebo Danielek.

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Kolik je v ČR Lenka : 19. Jméno Lenka patří v Česku k nejběžnějším a v roce 2016 žilo nositelek 118 763 tohoto jména, přičemž nejoblíbenější pro novorozené dívky bylo od 50. do 90. let 20.

Kolik je Adolfu

Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Jaké je nejméně používané jméno v ČR : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Petr se skloňuje podle vzoru pán (a je možné pánu i pánovi). Jméno Daniel se skloňuje podle vzoru pán (Danielu, Danielovi) ale v poněkud archaičtějším stylu se objevuje také skloňování jako muž (tedy Danieli, Danielovi, pak by druhý pád byl Daniele).

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Daniel i jeho zkrácená verze Dan pocházejí z hebrejštiny. Jména vznikla (stejně jako ženské jméno Daniela) z hebrejského „Dáníél“, které se dá přeložit jako „Bůh je můj soudce“. Bylo odvozeno ze slov „dán“ („soudit, soudce“) a „él“ ve významu Bůh.

Jaké je nejméně používané jméno v Česku

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).Jméno Adolf má 2632 lidí, je na 280.Domáckými verzemi jména jsou Léňa, Lenča, zdrobněle pak Lenička, Lenuška, Lenina, Leninka aj.

Lenka má svátek 21. února a původ jména je buď domácká varianta jména Helena nebo o zkrácenou verzi jména Magdalena. Doma jim často říkáme: Lena, Leňa, Lenča, Lenička, Lenuš, Lenuška, Lenďa, Lendula, Lendulka, Lendule, Leňule, Lenuša, Leninka, Lenčička a Lenčinka a tak dále.

Kolik jmen je Josef : Jméno Josef má 211317 lidí, je na 6. místě a věkový průměr je 58 let.

Kolik lidí se jmenuje Daniel : NATÁLIE 236 3. ADÉLA 1 898 3. DANIEL 259 3. TOMÁŠ 2 560 3.

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Petr se skloňuje podle vzoru pán (a je možné pánu i pánovi). Jméno Daniel se skloňuje podle vzoru pán (Danielu, Danielovi) ale v poněkud archaičtějším stylu se objevuje také skloňování jako muž (tedy Danieli, Danielovi, pak by druhý pád byl Daniele).Lásko, miláčku, brouku, zlato, ale taky bobíčku, broučínku či lásečko. Možností, jak oslovovat partnera, je celá řada. Někdo si život bez zdrobnělin nedokáže představit, jiný při slově koťátko padá do mdlob.

Kdy má narozeniny Daniel : Český kalendář: 17. prosince.