Antwort Kdy vyrazit do Nepálu? Weitere Antworten – Kdy je nejlepší jet do Nepálu

Kdy vyrazit do Nepálu?
Podzim a zima přináší jasnou oblohu a příjemné teploty. V horách ručička teploměru klesá s nadmořskou výškou. Nejlepší období pro návštěvu Nepálu jsou podzim a jaro.Pokud je vaším cílem treking v Himalájích, nejlepší období k návštěvě je od března do poloviny května a od září do poloviny listopadu.Určitě ještě budete minimálně potřebovat:

 1. Sluneční brýle se skly kategorie 4.
 2. Funkční spodní prádlo.
 3. Dlouhé podvlíkačky.
 4. Jedno funkční triko s krátkým a jedno s dlouhým rukávem.
 5. Funkční ponožky min. 3 páry.
 6. Čepici nebo klobouk proti sluníčku.
 7. Teplou čepici a rukavice.
 8. Nepromokavou bundu a kalhoty.

Jaký je rok v Nepálu : Podle tradičního kalendáře oslavili zdejší obyvatelé rok 2075.

Kdy na Everest

V květnu se tradičně zdolává Everest. Jestli chcete vidět horolezce, jak se připravují na výstup, vyražte v květnu. V březnu jsou ještě některé části sedel zasněžené. Máte-li rádi krásně zasněžené vrcholky hor a relativně málo turistů, je březen skvělá volba.

Kdy se vydat do Indie : Kdy nejlépe jet:

Příjemné počasí po celé Indii je listopad až březen, kromě horských oblastí na severu. Kdy je nejlepší Indii navštívit záleží na tom, kam plánujete jet. Pro Himaláje je příjemná teplota duben – říjen. Delhi, Mumbai a pláže na jihu je nejlepší navštívit v hlavní sezóně, což je listopad až březen.

Kdy je nejlepší koupit letenky do Káthmándú Nejvhodnější doba k nákupu letenek do Káthmándú je dva až tři měsíce před plánovaným odletem.

Co potřebujete vědět o letu do České republiky

Jednosměrný let trvá průměrně 19 hodin 15 minut a zpáteční let stojí 35 477 Kč.

Co za jídlo na trek

Jídlo na trek by mělo být výživné, ale lehké. Z tohoto úhlu pohledu jsou výhodné sušené potraviny (ovoce, zelenina, maso atd.), potraviny bohaté na energii a živiny (ořechy, celozrnné obiloviny), a ty, které po zalití zvětší objem (např. polenta, kuskus, vločky, jáhly apod).Přiměřeně oblečení na 3 dny • Baterka • Nůž • Nepromokavá bunda nebo pláštěnka • Ešus, lžíce • Láhev na pití • Papír a tužka • Hygienické potřeby, bez kterých se neobejdete na puťáku (každý podle svého gusta…) Naopak nikdo nesmí mít kromě batohu žádné zavazadlo!leden neslaví jen jako Nový rok, ale také jako státní svátek – Den obnovy samostatného českého státu. K rozdělení ČSFR došlo 1. 1. 1993 na základě usnesení Federálního shromáždění o rozdělení federativní republiky (ČSFR) na dva samostané státy – Českou republiku a Slovneskou republiku.

Přírodní zdroje. Nerostné suroviny Nepálu jsou malé a rozptýlené po celé zemi. Nacházejí se zde naleziště uhlí, železné rudy, mědi, kobaltu, pyritu nebo slídy.

Kolik stojí vylézt na Mount Everest : Cena za zdolání 8848 metrů po často využívané jižní (nepálské) straně hory se může snadno vyšplhat na 70 tisíc dolarů (přes 1,6 milionu korun). Částka podle jedné z firem, které cestu na vrchol hory za tyto peníze zařizují, zahrnuje i skupinovou výstroj, kyslíkové bomby, Šerpu a poplatek nepálským úřadům.

Kolik těl je na Everestu : Od roku 1953, kdy na vrcholu ve výšce 8848 metrů nad mořem jako první stanuli novozélanďan Edmund Hillary a jeho šerpský průvodce Tenzing Norgay, se to podařilo více než 4800 horolezcům. Svahy hory jsou však také jedním velkým hřbitovem.

Na co si dát pozor při cestě do Indie

Místa se zvýšenou mírou nebezpečnosti

 • Zvýšená kriminalita v oblasti Bihár a Dillí, severní Indie.
 • Na severu Indie může dojít k zemětřesení, v monzunovém období možnost výskytu záplav.
 • Na indickém pobřeží je pravděpodobnost výskytu tropických cyklonů
 • Zvýšenou opatrnost také doporučujeme v Dillí a Bombaji.


Monzunové období přichází v průběhu října a trvá do konce listopadu. Vysoké teploty a vlhkost vzduchu zde panují po celý rok.Pokud máte naplánovanou konkrétní cestu, můžete si sami ověřit ve službě Travel Smart od Momondo, kdy je nejvhodnější termín pro nákup letenky a ve který den je statisticky nejlevnější letět. Nejčastěji to bývá úterý.

V jaké dny jsou nejlevnější letenky : Kdy jsou nejlevnější letenky v rámci týdne V úterý, středu a čtvrtek. Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu, o svátcích nebo v dovolenkové sezoně. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu – levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách.