Antwort Kdy je idealni doba na odjezd z Chorvatska? Weitere Antworten – Kdy projizdet Vidni

Kdy je idealni doba na odjezd z Chorvatska?
Nejhezčí počasí a příjemné teploty si ve Vídni užijete od června do září. V tomto období však zároveň vrcholí turistická sezóna, kdy se do Vídně sjíždí návštěvníci z celého světa.Nejlepší čas pro dovolenou v Chorvatsku je v červenci a srpnu, tedy v hlavní sezóně, kdy je nejteplejší moře. Průměrná teplota vody v letních měsících šplhá na 26 °C. Sluníčko v tu dobu také pěkně hřeje a rtuť teploměru se zpravidla pohybuje okolo 30 °C.Když se řekne dovolená v Chorvatsku, většinou si představíte parné léto a koupání v moři. Proto se o hlavní sezóně dá hovořit především v období červen až září.

Co se nesmí vozit do Chorvatska : Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.

Kolik stojí cesta autem do Vídně

Z Prahy jste ve Vídni asi za 4 hodiny a najedete přitom asi 350 km. Cena za cestu tam i zpět se pohybuje kolem 1 800 Kč. Existují tři nejčastější trasy. Nejrychlejší trasa vede po D1 (Praha – Brno – Vídeň: 333 km).

Co delat ve Vídni zdarma : 10 aktivit zdarma ve Vídni

 1. Muzea.
 2. Stephansdom a jiné kostely.
 3. Radnice.
 4. Zahrady Schönbrunnu.
 5. Zahrady Belvederu.
 6. Hrob Mozarta a jiných velikánů
 7. Největší hudební festival pod širým nebem v Evropě
 8. Představení Státní opery.

Další tipy pro vaši bezproblémovou cestu do Chorvatska:

Chcete se vyhnout kolonám Vyrazte jiný den než v pátek odpoledne nebo v sobotu, kdy je největší provoz.

Léto (červen, červenec, srpen): Léto je obdobím, kdy je moře v Chorvatsku nejteplejší a navštěvují ho i rodiny s dětmi. Průměrná teplota moře v červnu může být kolem 22-25°C, v červenci a srpnu dosahuje průměrně 24-27°C. Podzim (září, říjen, listopad): I v podzimních měsících zůstává moře relativně teplé.

Jaké počasí je v září v Chorvatsku

Pro dovolenou v Chorvatsku v září je hned několik důvodů. Jedním z nich je příjemné počasí s denními teplotami vzduchu okolo 25 stupňů. Moře je v září pěkně prohřáté a nabízí průměrné teploty okolo 24 stupňů. Při takových teplotách se dá na pláži vydržet i celý den, slunce v září již tolik nepálí.Nejvyšší teploty moře jsou zde v letním měsíci srpnu. Avšak v Chorvatsku se dá koupat už od června a až do září. Pokud se teplota vzduchu vyšplhá na úroveň těch v létě, sezóna koupání se většinou zahajuje již během teplých dní v květnu.Bezcelně lze dovézt zboží do hodnoty 175 eur u cestujícího staršího 15 let nebo 90 eur u cestujícího do 15 let. Dále 200 ks cigaret, 100 ks doutníčků, 50 ks doutníků, 250 g tabáku na kouření.

Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Na co si dát pozor při jizde do Rakouska : Na co si dát pozor při cestě autem do Rakouska

 • neporušená autolékárnička,
 • výstražný trojúhelník,
 • reflexní vesta (povinná pro řidiče, pro zbytek posádky doporučená),
 • autosedačky (děti do 150 cm nebo 14 let musí být přepravovány v odpovídající autosedačce nebo s podsedákem).

Kde parkovat ve Vídni o vikendu : O víkendech však lze parkovat na ulicích bezplatně, s výjimkou zón označených jako pro parkování pro obyvatele. Mapa zón pro obyvatele je k dispozici na oficiálním webu města Vídeň. Všechna místa pro místní jsou v mapě vyznačena modrou čárou.

Kde se dobře najíst ve Vídni

Tipy na cestování ve Vídni: Originální restaurace, které stojí za

 • The Rollercoasterrestaurant – jídlo s pocitem horské dráhy.
 • Die Knödel Manufaktur (Knedlíková manufaktura) – kreativní tradice.
 • Konstantin Filippou – originální jídla s šarmem.
 • Le Burger – regionální rychlé občerstvení s kvalitou.


29 míst co vidět ve Vídni

 • Katedrála svatého Štěpána. Katedrála, Vyhlídka. Chrám sv.
 • Schönbrunn. Zámek, Zahrada, Botanická zahrada, Zoo.
 • Prater. Zábavní park.
 • Hofburg. Palác.
 • Albertina. Galerie.
 • Císařská klenotnice. Muzeum.
 • MuseumsQuartier. Městská čtvrť, Muzeum.
 • Uměleckohistorické muzeum. Muzeum, Historická budova.

Obvykle lze považovat ranní dopravní špičku mezi 7:30 a 9:30 a odpolední mezi 16:00 a 18:00. Někdy se objevuje pojem „polední špička“ či „třetí špička,“ která je patrná ve větších městech okolo poledne, když zaměstnanci různých firem jezdí do restauračních zařízení.

Proč Češi jezdí tolik do Chorvatska : Chorvatsko je oblíbené především díky své dostupnosti, a to nejen co se vzdálenosti týká, ale i ceny a jazyka. U Jadranu se člověk domluví, i když neumí anglicky a německy, chorvatština má k češtině blízko a řada místních se díky velké vlně českých turistů našemu jazyku i přiučila.