Antwort Kdo jsou to Arabové? Weitere Antworten – Co jsou to Arabové

Kdo jsou to Arabové?
Arabové jsou etnická skupina semitského původu rozšířená především v severní Africe a na Blízkém východě. Celková populace Arabů čítá kolem 440–450 milionů lidí. U některých skupin je příslušnost k Arabům sporná (libanonští maronité, Súdánci atd.)Pro Araby je totiž smlouvání přirozený způsob jednání, který mají v krvi. Nezřídka klamou svým vzezřením, oblečeni do tradičního oděvu a tvářící se někdy jako neznalí věci. Zpravidla ovládají světové jazyky a znají psychologii evropského partnera. Řada z nich absolvovala ve světě prestižní univerzity.Počátky islámu jsou spojeny s působením arabského proroka Mohameda († 632) na Arabském poloostrově. Klíčová událost je tzv. hidžra roku 622, kdy Mohamed se svými přívrženci přesídlil z Mekky do Medíny.

Která arabská města byla nejvýznamnější : Mekka byla doposud posvátným místem, centrem obchodu a hlavní svatyní Arabů, byl zde umístěn posvátný kámen Kaaba.

Co nosí Arabové

Abája (arabsky: عباءة) je druh svrchního oděvu, který nosí některé muslimské ženy na veřejnosti nejen v muslimských zemích, ale i tam, kde to není zakázáno. Jejím hlavním účelem je zakrýt celé ženino tělo, aby nepůsobilo necudně a nepřitahovalo pozornost okolí. Nejčastěji je černé barvy a střihem připomíná volné šaty.

Kolik je arabských statu : Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi emirátů. V čele státu je prezident, kterým je Jeho Výsost šejch Mohammed Bin Zayed Al Nahyan, vládce emirátu Abú Dhabí, který do funkce nastoupil po smrti svého bratra šejcha Khalifa (13.5.2022).

Jak se chovat během ramadánu

Především by na veřejnosti neměli v době půstu jíst ani pít, kouřit, žvýkat, ani se nevhodně, vyzývavě oblékat. V hotelech či dalších veřejných zařízeních jsou obvykle vytvořeny takové podmínky, aby se bylo možno najíst v ústraní.

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

Co vymysleli Arabové

Číslice, které dnes používáme, známe pod názvem arabské. Správnější by ale bylo říkat jim číslice, které nám představili Arabové. Jejich původ je totiž třeba hledat jinde – v indické kultuře, v období přelomu letopočtu. Tento systém se dostal do Evropy v 9.Muslimská komunita v České republice je skutečně nepatrná. Přestože neexistují žádná přesná čísla, odhaduje se, že zde žije něco mezi 5 až 20 tisíci muslimů.Dubaj (též Dubai či Dubayy, arabsky دبي‎ lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“) je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech a zároveň nejlidnatější město v zemi. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází se na pobřeží Perského zálivu.

Mekka (arabsky مكة Makka‎, v novější době většinou مكة المكرّمة Makka al-Mukarrama‚ Mekka, ctihodná) je město s 2 000 000 obyvateli (stav v roce 2012) v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz.

Co nosi Arabsti muzi : Muži oblékají kanduru – tradiční bílou dlouhou košili a bílou nebo červenou čelenkou, které se říká ghutra. Kolečku, jež čelenku drží, se říká agal. Někteří šejkové a významní podnikatelé při důležitých oslavách na kanduře nosí také tenké zlaté šaty bisht (vypadají jako nóbl župan).

Co nosi muzi v islámu : Muži v Dubaji nosí volný, po kotníky dlouhý oděv z bílé bavlny, kterému se říká kandoora nebo dišdaš. Hlavu pokrývá kefíja, kterou na svém místě drží černý provaz agal. Tento prvek oděvu původně sloužil k ochraně obličeje před nepříznivým pouštním prostředím.

Co se nesmi dovézt do Dubaje

Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství.

Dubajský vládce šejk Mohammed schválil rozšíření mezinárodního letiště Al Maktúm o 35 miliard dolarů Dubajský vládce šejk Mohammed schválil rozšíření mezinárodního letiště Al Maktúm o 35 miliard dolarů.Ramadán začíná od východu do západu slunce a v tuto dobu se nesmí pít (alkohol, ale ani vodu), jíst, mít sex, kouřit. To znamená, že první jídlo může mít po západu slunce a poslední před východem slunce. Mezi tím může mít sex, kouřit, jíst vše kromě vepřového masa a pít vše mimo alkoholu.

Co nesmí islám zobrazovat : Islám má striktně zamítavý postoj k zobrazování nejen Boha, ale i proroků, a dokonce i lidských postav. Překročí-li někdo toto tabu, a to je i příklad zveřejněných karikatur, vnímají muslimové takový akt jako rouhání a urážku islámu. Proto ta vřava na ulicích a nervozita v politických salonech.