Antwort Kde zasadit švestku? Weitere Antworten – Kam zasadit švestku

Kde zasadit švestku?
Švestkám se daří v mírně vlhké půdě, naopak trvalé přemokření nesnášejí. V suchých půdách mohou plody předčasně opadat a ve velmi studených polohách můžete bojovat s tím, že plody nedozrají. Výsadba švestky se provádí na podzim (od září do listopadu) nebo na jaře (od března do konce dubna).Pro sázení švestek jsou nejvhodnější podzimní měsíce od září do listopadu anebo jaro v době od března do konce dubna. Kontejnerované stromky se mohou sázet i během léta, ale pak je třeba je pravidelně, avšak s mírou zalévat, a proto odborníci letní termíny výsadby spíš nedoporučují.Stromek má být zasazený tak hluboko, jak rostl ve školce, to je asi 5 cm nad tím místem, kde kmínek přechází v kořeny. Při výsadbě musíme počítat s tím, že po výsadbě půda ještě ulehne, zároveň klesne i stromek, proto musíme sázet o něco výše.

Jak rychle roste švestka : Zhruba 2 roky po výsadbě se můžeme tešit z prvních plodů. Zdravé slivoně plodí 20 – 30 let. Plody jsou obvykle oválné nebo kulaté a mají ojíněnou slupku. I jejich velikost se podle druhu různí stejně jako barva.

Jak správně zasadit švestku

Stanoviště by mělo být teplé, dostatečně chráněné před severními větry, volíme spíše západní až jihozápadní stranu. Nejmenší spon by měl být o velikosti 5-6×3-4m. Před zasazením stromu je potřeba odstranit odumřelé kořeny stromku a namočit jej do vody (dvě hodiny by měly být postačující, delší doba nevadí).

Co zasadit pod švestku : V blízkosti švestek bychom neměli nechávat žádné sasanky. Jsou totiž náchylné na stejné plísňové choroby. Maliny trochu lépe prospívají, pokud pod nimi roste vratič, česnek anebo aksamitníky.

Nejmenší spon by měl být o velikosti 5-6×3-4m. Před zasazením stromu je potřeba odstranit odumřelé kořeny stromku a namočit jej do vody (dvě hodiny by měly být postačující, delší doba nevadí). Při jarní výsadbě provedeme základní řez (viz. odstavec Řez), při podzimní výsadbě ponecháme řez až na jaro.

Kromě toho potřebují švestky dostatek živin, takže zejména dostatek humusu, při sázení pak přidat kompost a pravidelně přihnojovat. Švestka potřebuje dostatek vody, zejména v době, kdy se vyvíjejí plody, ale nesnáší trvale zamokřené půdy. Budete-li se o švestku dobře starat, bude plodit za 4 až 6 let.

Jaký postřik na švestky

Jaký postřik na švestky Jak už jsme zmínili výše, můžeme použít osvědčený Kuprikol 50, Lepinox Plus a TALENT. Postřik na švestky připravíme tak, že jeden z těchto přípravků promícháme s vodou v níže uvedeném poměru. Příští jaro nezapomeňte na řez švestek.Pod stromy se bude dařit stínomilným rostlinám. Najdete je mezi trvalkami, okrasnými travami, kapraďorosty, cibulovinami, hlíznatými rostlinami i dřevinami. Často jde o nenáročné a rychle se rozrůstající druhy, které v ideálních podmínkách zakrátko vytvoří souvislou pokrývku půdy.Většinou je dobré kombinovat pouze dvě rostliny. Pokud byste jich chtěli pěstovat společně více, počet možných kombinací už není tak velký. Vzájemně se podporují nebo jsou k sobě neutrální například cibule, mrkev, hrách a kopr. Zkuste klidně i kombinaci jahody, česnek, pórek a polníček.

Kromě toho potřebují švestky dostatek živin, takže zejména dostatek humusu, při sázení pak přidat kompost a pravidelně přihnojovat. Švestka potřebuje dostatek vody, zejména v době, kdy se vyvíjejí plody, ale nesnáší trvale zamokřené půdy. Budete-li se o švestku dobře starat, bude plodit za 4 až 6 let.

Jaký postřik proti pilatce švestkové : Alternativou je přírodní insekticid NeemAzal TS. Aktivní látkou je azadirachtin ze semen tropické rostliny Azadirachta indická (Azadirachta indica). Přípravek má nulovou ochrannou lhůtu. Proti pilatce švestkové funguje jako požerový insekticid, likviduje tedy pouze housenky.

Na co pomáhají švestky : Patří tedy k potravinám, které nezpůsobují žádné radikální změny v hladinách cukru v krvi, což ocení diabetici. Výborně se hodí při redukčních dietách, samy o sobě podporují hubnutí, zrychlují metabolismus a napomáhají vyprazdňování. Velmi dobře zasycují, už pět švestek zažene hlad.

Co zasadit do štěrku

Jaké rostliny pro štěrkový záhon vybrat Ve štěrkových zahradách se bude nejlépe dařit suchomilným rostlinám, mezi které patří trvalky, letničky, okrasné trávy a dřeviny. Z bylin můžete zasadit tymián, šalvěj, nebo levanduli.

Co vysadit k malinám

Máte-li možnost, maliny vysaďte pod jabloně, třešeň nebo pod meruňku. Mnohé ovocné stromy chrání maliníky před šedou hnilobou a také jim zajišťují zátaras. V případě, že již maliny na zahradě máte a prostor potřebujete využít na maximum, vysaďte k nim fazole.Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

 • červená řepa, salát X špenát.
 • zelí X jahody.
 • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
 • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
 • fazole X fenykl.
 • šalotka X hrách, fazole.

Co sázet vedle cibule : Co zasadit vedle cibule: Mrkev Česnek Pórek Kopr Salát Hrášek Rajče Paprika Ředkvičky Červená řepa

 1. Mrkev.
 2. Česnek.
 3. Pórek.
 4. Kopr.
 5. Salát.
 6. Hrášek.
 7. Rajče.
 8. Paprika.