Antwort Jak poslat soubor přes leteckou poštu? Weitere Antworten – Jak posílat soubory

Jak poslat soubor přes leteckou poštu?
K dispozici jsou služby jako Box (10 GB), Dropbox (2 GB), Google disk (15 GB), iCloud (5 GB) či OneDrive (5 GB). Velkou výhodou v tomto případě je, že většina služeb disponuje nastavením sdílení. To znamená, že si v nich lze poměrně dobře vyspecifikovat, s kým chcete soubory sdílet.Stiskněte a podržte soubor nebo složku (nebo na ně klikněte pravým tlačítkem myši), přejděte na Odeslat a vyberte Komprimovaná složka (metoda ZIP).Odeslání dokumentu ve formě přílohy

 1. Klikněte na Soubor > Sdílet > E-mail a zvolte jednu z těchto možností: Poslat jako přílohu: Otevře e-mailovou zprávu s připojenou kopií souboru v původním formátu souboru.
 2. Zadejte aliasy příjemců, v případě potřeby upravte předmět a text zprávy a potom klikněte na tlačítko Odeslat.

Kam ukládat soubory : Dalším vítaným pomocníkem jsou programy na zasílání dat.

 1. Dropbox. Dropbox je webové úložiště, které nahrazuje přenášení souborů po flash discích.
 2. SkyDrive. SkyDrive je webové úložiště, kam se nahrávají soubory.
 3. Capsa.
 4. OneDrive.
 5. Ulož.to.
 6. WeTransfer.
 7. Google disk.
 8. Úschovna.cz.

Jak se Zazipovat soubor

Jak zazipovat soubor ve Windows

Vytvoření ZIP souboru ve Windows je velmi jednoduché: Na složku, kterou chcete zkomprimovat, klikněte pravým tlačítkem myši. Pokud se jedná o jednotlivé soubory, musíte je všechny označit. Z nabídky vyberte Komprimovat do souboru ZIP.

Jak poslat cestu k souboru : 1) Držte stisknutou klávesu Shift a klikněte na požadovaný soubor pravým tlačítkem myši. 2) Z kontextového menu vyberte možnost Kopírovat jako cestu. 3) Nyní již v emailu či na sociální síti klikněte na tlačítko (typicky Procházet), prostřednictvím nějž máte vybrat soubor na svém PC.

Získejte odkaz, který můžete sdílet s kýmkoli.

Klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku OneDrivu (nebo ho stiskněte a podržte) a vyberte Sdílet odkaz na OneDrive. (Pokud používáte OneDrive pro firmy, vyberte Sdílet, vyberte Kopírovat odkaz a pak vyberte Kopírovat.) Nyní můžete odkaz publikovat, kdekoli chcete.

Můžete posílat přílohy o celkové velikosti až 25 MB. Pokud posíláte více příloh, nesmí dohromady přesáhnout 25 MB. Pokud připojíte soubor větší než 25 MB, Gmail místo přílohy do e-mailu automaticky přidá odkaz na Disk Google. Přečtěte si další informace o nastavení sdílení příloh z Disku Google.

Jak poslat dokument na email

Poslání přílohy z Disku Google

 1. Otevřete Gmail na počítači.
 2. Vlevo nahoře klikněte na Nová zpráva.
 3. V dolní části zprávy klikněte na Vložit soubory z Disku .
 4. Vyberte soubory, které chcete přiložit.
 5. Dole vyberte, jak chcete soubor poslat:
 6. Klikněte na Vložit.

Jak zazipovat soubor ve Windows

Vytvoření ZIP souboru ve Windows je velmi jednoduché: Na složku, kterou chcete zkomprimovat, klikněte pravým tlačítkem myši. Pokud se jedná o jednotlivé soubory, musíte je všechny označit. Z nabídky vyberte Komprimovat do souboru ZIP.Jak zazipovat soubor ve Windows

Vytvoření ZIP souboru ve Windows je velmi jednoduché: Na složku, kterou chcete zkomprimovat, klikněte pravým tlačítkem myši. Pokud se jedná o jednotlivé soubory, musíte je všechny označit. Z nabídky vyberte Komprimovat do souboru ZIP.

Mezi oblíbená cloudová úložiště patří Dropbox, Disk Google a OneDrive, pro uživatele přístrojů Apple pak iCloud. Existuje ale i řada dalších, například SugarSync, Sync.com nebo česká Capsa.

Jak Zazipovat soubory PDF : Jak zazipovat soubor ve Windows

 1. Vyhledejte soubor(y)/složku(y), které je třeba zazipovat.
 2. Vyberte soubory pomocí Ctrl+kliknutí.
 3. Klikněte pravým tlačítkem na vybrané soubory a přejděte do nabídky Odeslat.
 4. Ze seznamu vyberte možnost Komprimovaná (zazipovaná) složka.
 5. Pojmenujte zip složku, jak chcete.

Jak vložit soubor : Vložení souboru

 1. Vyberte Vložit > objekt.
 2. Vyberte Vytvořit ze souboru.
 3. Vyberte Procházet a přejděte k souboru, který chcete použít.
 4. Vyberte Vložit.
 5. Vyberte Zobrazit jako ikonu a pak vyberte OK.

Jak udělat cestu k souboru

Kopírovat jako cestu

Pro zkopírování cesty k souboru stačí stisknout a podržet tl. CTRL, dále stisknout a podržet tl. SHIFT a zmáčknout klávesu C.

2 možnost:

 1. V počítači přejděte na Disk Google.
 2. Klikněte pravým tlačítkem na soubor, který chcete sdílet s chatovacím prostorem.
 3. Klikněte na Sdílet > Kopírovat odkaz .
 4. Přejděte do Google Chatu.
 5. Vyberte chatovací prostor, se kterým chcete soubor sdílet.
 6. Do pole pro zprávu vložte zkopírovaný odkaz.

Odkaz na dokument

Vyberte Vložení > Odkaz. Vyberte Procházet > Místní soubor. Přejděte do adresáře, ve kterém je dokument uložený, vyberte soubor a vyberte Otevřít. Zadejte popis dokumentu a vyberte OK.

Jak z PDF udělat odkaz : Ve zdrojovém dokumentu vyberte možnost Upravit > Odkaz > Přidat nebo upravit odkaz a tažením obdélníku určete umístění odkazu. V dialogovém okně Vytvořit odkaz nastavte vzhled odkazu, vyberte Přejít na zobrazení stránky a poté vyberte možnost Další. V cílovém dokumentu otevřete v panelu Cílová místa dané cílové místo.