Antwort Kde uložit Fotky z mobilu? Weitere Antworten – Kam uložit fotografie z mobilu

Kde uložit Fotky z mobilu?
Suverénně nejpohodlnější cestou, jak dostat fotky z Androidu do počítače je jejich ukládání na cloud (virtuální úložiště), ze kterého jsou následné k dispozici odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Nejlepší volbou pro Android jsou Fotky Google, které nabízí skvělou integraci do systému.Když zapnete zálohování, budou se vaše fotky ukládat na webu photos.google.com. Důležité: Pokud budete ve Fotkách Google nejméně dva roky neaktivní, můžeme váš obsah smazat. Přečtěte si další informace o zásadách týkajících se neaktivity ve Fotkách Google.Kde sdílet své fotografie. Existuje mnoho služeb na sdílení fotografií, mezi ty nejznámější patří například Flickr, Fotky Google, Facebook nebo Instagram, z českých služeb můžete využít třeba Zoneramu, ambicióznější fotografové pak třeba galerii na FotoAparat.cz.

Kam schovat fotky v mobilu : Ruční zálohování Uzamčené složky

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem otevřete aplikaci Fotky Google .
 2. Přihlaste se k účtu Google.
 3. Přejděte na Knihovna Nástroje.
 4. Až k tomu budete vyzváni, použijte zámek obrazovky zařízení.
 5. Dlouhým stisknutím vyberte fotky nebo videa, které chcete zálohovat.
 6. Dole vyberte Zálohovat .

Jaký disk na zálohu fotek

SSD či HDD

První z nich je, jestli chcete používat zařízení pouze na zálohu souborů nebo chcete k souborům často a rychle přistupovat, například chcete-li editovat fotky a videa přímo z disku. Pro dlouhodobou zálohu za cenu pomalejších rychlostí jsou vhodné HDD disky, které se již osvědčily svojí výdrží.

Jak uspořádat fotky v mobilu : Fotky a videa můžete uspořádat do nových složek:

 1. Na telefonu Android otevřete Galerii .
 2. Klepněte na Složky Další Nová složka.
 3. Zadejte název nové složky.
 4. Vyberte, kde chcete složku vytvořit. SD karta: Vytvoří složku na SD kartě.
 5. Klepněte na Vytvořit.
 6. Vyberte fotky.
 7. Klepněte na Přesunout nebo Kopírovat.

Klidně tedy fotky v počítači uchovávejte, raději je ale uložte třeba i na externí disk nebo do cloudu. Externí disk je rozhodně spolehlivější varianta, než předchozí zmíněné. Pozor ale na to, jak ho používáte: Zálohovaná data byste měli mít vždy na samostatném disku, který nepoužíváte pro jiné účely.

Automatické ukládání fotek a videí na OneDrive v mobilních zařízeních s Windows

 1. V aplikaci OneDrive klepněte na Nabídka > Nastavení
 2. V části Nahrávání z fotoaparátu nastavte přepínač do polohy Zapnuto.
 3. V části Záložní účet pro fotoaparát klepnutím otevřete seznam a vyberte účet OneDrive, do kterého chcete snímky nahrát.

Jak skryt fotky v galerii

Otevřete aplikaci Galerie. Vyberte fotografie, které chcete skrýt, a potom klepněte na Více> Přidat do skrytého alba.Skrytí fotek a videí z galerie

Otevřeme si aplikaci Galerie a otevřeme album, ze kterého si vybereme fotku nebo video, které chceme skrýt. Otevřeme náhled fotky/videa a v levém dolním rohu klikneme na čtvereček se šipkou. V dolním scroll baru zvolíme možnost Skrýt.Nahrání a nalezení souborů

 1. Spusťte na telefonu nebo tabletu Android aplikaci Disk Google.
 2. Klepněte na Přidat .
 3. Klepněte na Nahrát.
 4. Najděte soubory, které chcete nahrát, a klepněte na ně.
 5. Nahrané soubory můžete najít ve složce Můj disk, dokud je nepřesunete.


Přesun fotek na SD kartu

 1. Na telefonu Android otevřete Galerii .
 2. Podržte fotku nebo video, které chcete přesunout.
 3. Vpravo nahoře klepněte na ikonu možností Přesunout do složky.
 4. Vyberte složku na SD kartě, do které chcete fotky nebo videa přesunout.

Jak nejlépe archivovat fotky : Klidně tedy fotky v počítači uchovávejte, raději je ale uložte třeba i na externí disk nebo do cloudu. Externí disk je rozhodně spolehlivější varianta, než předchozí zmíněné. Pozor ale na to, jak ho používáte: Zálohovaná data byste měli mít vždy na samostatném disku, který nepoužíváte pro jiné účely.

Jak nejlépe uchovat fotky : Klidně tedy fotky v počítači uchovávejte, raději je ale uložte třeba i na externí disk nebo do cloudu. Externí disk je rozhodně spolehlivější varianta, než předchozí zmíněné. Pozor ale na to, jak ho používáte: Zálohovaná data byste měli mít vždy na samostatném disku, který nepoužíváte pro jiné účely.

Jaký cloud na fotky

Mezi nejznámější patří:

 • OneDrive.
 • Google Drive.
 • Dropbox.
 • Box.


Na ploše otevřete soubor zip, který jste dříve stáhli z disku Google, vyberte všechny soubory a přetáhněte je do složky OneDrive. Soubory se začnou nahrávat a synchronizovat s OneDrivem pro firmy, což naznačuje zelené značky zaškrtnutí.Prohlížeče obrázků

 • Picasa 3.9 #141. zdarma. Nová generace oblíbeného nástroje pro správu a prohlížení fotografií.
 • IrfanView 4.66. 4.5. zdarma.
 • XnView Full 2.51.0. zdarma.
 • FastStone Image Viewer 7.8. 3.5.
 • PhotoScape 3.7. zdarma.
 • Prohlížeč obrázků 1.3. zdarma.
 • JPEGView 1.1.42. zdarma.
 • Moovida Media Center 2.1.1.0. zdarma.

Jak pózovat na fotky : Při fotografování se nedívejte přímo do čočky objektivu, ale lehce nad nebo pod ní a trochu nakloňte a zakloňte hlavu. Protáhnete opticky krk a zbavíte se druhé brady. Natočte tělo. Když tělo natočíte k fotoaparátu v úhlu 45°, dosáhnete efektu zeštíhlení a přirozenosti (byť se tak zrovna nebudete cítit).