Antwort Kde koupit jízdenky Leo Express? Weitere Antworten – Kde si koupit lístek na LEO Express

Kde koupit jízdenky Leo Express?
Jízdenky

 • Na internetu. Jízdenku si jednoduše koupíte na webu www.leoexpress.com.
 • Na pokladnách Leo Express. Naše pokladny se nacházejí ve stanicích Praha hl.
 • U smluvních prodejců
 • Po telefonu.
 • Platba pomocí Twisto Pay / Skip Pay.
 • Kombinovaná platba.
 • Přímo ve vlaku nebo autobusu.

Komise předběžně uvedla, že dráhy predátorské ceny uplatňovaly od roku 2011 do roku 2019. Leo Express proto nyní rozšířil svou žalobu i na další období. Místo původních 468 milionů korun tak nyní bude požadovat po drahách minimálně 1,05 miliardy korun.Leo Express bude mít tři cestovní třídy. Economy (212 míst), Businness (19 míst) a Premium (6 míst). Zatímco cesta v Economy by se měla pohybovat kolem tří set korun, v byznysové třídě vyjde přibližně na půl tisíce a v Premium jízdenka stojí kolem 800 korun.

Jak funguje Leo Express : Přihlásím se do svého Smile Club účtu, vyberu příslušný tarif a následně spoj, kterým chci cestovat. U výběru tříd zvolím třídu Economy, ve které automaticky dostanu 50% slevu na jízdenku. Původní cena jízdenky je 100 Kč, jízdenka po slevě stojí 50 Kč.

Jak dlouho dopředu lze koupit jízdenku na vlak

Doba předprodeje na většinu spojů Českých drah je až 60 dní. Až do 9. prosince 2023 bude zajištěn předprodej za aktuální ceny. „Jízdenky použitelné pro spoje Českých drah v jízdním řádu 2024 lze u pokladních přepážek kupovat v klasickém předprodeji 60 dní už od první poloviny října.

Jak rychle jede Leo Express : Zlatočerné vlaky Leo Expressu na trati využijí maximální povolené rychlosti 160 kilometrů za hodinu, uvedl Novotný. Denně jich mezi oběma městy bude jezdit osm v každém směru.

Jízdenky si můžete zakoupit i v doplňkovém prodeji přímo u strojvedoucího nebo v automatu na jízdenky umístěném ve vybraných vozech. V některých případech vám strojvedoucí může prodat jízdenku jen do přestupní stanice s tím, že si jízdenku do vaší cílové stanice dokoupíte u průvodčího v prvním návazném vlaku.

Leoš Novotný, zakladatel

Po několika letech působení v bankách založil investiční společnost AAKON Capital, zaměřenou na přímé investice do soukromých firem. Je také spoluzakladatelem carsharingového projektu SmileCar. Věříme, že kvalitní a zodpovědná veřejná doprava je základem společnosti 21.

Odkud jezdí Leo Express

Praha – Přerov – Ostrava – Bohumín – Košice.Kde koupit jízdenku

 • V automatech na výdej jízdenek PID, které naleznete ve všech stanicích metra a ve vybraných zastávkách povrchové dopravy. Kompletní seznam automatů naleznete zde.
 • V informačních střediscích DPP nebo v trafikách.
 • Prostřednictvím SMS zprávy z mobilního telefonu.
 • U řidičů autobusů – s příplatkem.

Občerstvení si můžete zakoupit v autobusech, které doprovází steward. Pokud cestujete Business třídou, máme pro vás občerstvení i v autobusech bez obsluhy – najdete tam speciální balíčky s nápoji a sladkými i slanými snacky. Pokud jste členy Smile Clubu, máte občerstvení ještě levnější!

Místa označená ve vlaku jako expresní rezervace jsou v prodeji až do odjezdu vlaku z dané stanice a proto neobsahují konkrétní vyznačený rezervovaný úsek.

Kdy jsou nejlevnější jízdenky na vlak : Nejlevnější možná jízdenka pro danou trasu s možností nákupu až 2 měsíce předem – čím dříve koupíte, tím levněji pojedete. Použití je vázáno na konkrétní předepsaný vlak. Po ukončení jízdy v předepsaném vlaku lze přestoupit na jakýkoliv jiný vlak.

Odkud vyjíždí Leo Express : Leo Express provozuje vlaky na tratích Praha – Ostrava – Bohumín a Praha – Přerov – Staré Město u Uherského Hradiště. Od 15. 12. 2019 vystřídal České dráhy na tratích Ústí nad Orlicí – Letohrad – Jablonné nad Orlicí – Králíky – Mlýnický Dvůr a Dolní Lipka – Hanušovice.

Jak zaplatit jízdenku na vlak

Platba za jízdenku probíhá přímo v aplikaci. Jízdní doklad pak můžete předložit vlakovému personálu ve formě aztéckého kódu. Tato možnost ale funguje pouze u vnitrostátních spojů. Platit můžete platební kartou, přes PaySec nebo MasterCard Mobile.

České dráhy (ČD) momentálně neposkytují možnost nákupu jízdenek na vlaky prostřednictvím SMS. Pro nákup jízdenek na vlaky ČD existují různé alternativní metody, které zahrnují: Online nákup: Jízdenky na vlaky ČD můžete pohodlně zakoupit online prostřednictvím oficiální webové stránky Českých drah.Leoš Novotný, zakladatel

Po několika letech působení v bankách založil investiční společnost AAKON Capital, zaměřenou na přímé investice do soukromých firem. Je také spoluzakladatelem carsharingového projektu SmileCar. Věříme, že kvalitní a zodpovědná veřejná doprava je základem společnosti 21.

Jaké je jízdné pro důchodce : Na slevu ve výši 75 procent z obyčejného jízdného mají nárok studenti do 26 let a senioři nad 65 let. Senioři nemusí být zároveň důchodci, rozhodující je věk, nikoli pobírání starobního důchodu. „Při nároku na slevu stačí občanský průkaz nebo pas, kde je fotografie, jméno a datum narození.