Antwort Kde je třeba vízum? Weitere Antworten – Kam je potřeba vízum

Kde je třeba vízum?
Co je to vízum a vízová povinnost Vízum je oficiální povolení určité země k tomu, aby cizinec směl vstoupit na její území. Vízum je možné získat osobně, takže ho posléze máte ve formě papírového štítku nalepené ve svém cestovním pasu.

  • RUSKÁ FEDERACE.
  • RWANDA.
  • SAÚDSKÁ ARÁBIE.
  • SENEGAL.
  • SEVERNÍ KOREA.
  • SIERRA LEONE.
  • SOMÁLSKO *
  • SRÍ LANKA.

Dobrou zprávou je, že od roku 2008 mají ČR a USA bezvízový styk. To znamená, že pokud cestujete jako turista a nebudete na území USA pobývat déle než 90 dnů, nepotřebujete vízum. Postačí vám váš platný cestovní pas. Ale pozor, musí jít o biometrický pas.

Kdo musí do USA bez víza : Víza do USA

Česko má se Spojenými státy od roku 2008 bezvízový styk v rámci programu Visa Waiver Program (VWP). V rámci něj mohou občané ČR cestovat do USA bez víza. Ovšem to se vztahuje pouze na krátkodobé turistické a obchodní cesty do 90 dní pobytu na území USA.

Kam můžu bez víza

Většina států, které vás bez víza nepustí na své území, trvá na na osobní návštěvě konzulátu.

Stát Nejbližší zastupitelský úřad
Namibie Berlín
Severní Korea Praha
Guyana Londýn
Nauru Melbourne, Fidži

Kolik se platí za vízum : 19/05/2024

Typ víza Popis Výše poplatku (CZK)
K Snoubenec (snoubenka) nebo manžel (manželka) amerického občana 6360.00
L Vnitrofiremně přesunovaní zaměstnanci 4920.00
M Studentské (profesní) 4440.00
O Osoby s výjimečnými schopnostmi 4920.00

VÍZOVÉ POPLATKY:

STANDARDNÍ SAZBA
– SCHENGENSKÉ vízum (typ C, A) děti do 6 let zdarma
– DLOUHODOBÉ vízum (typ D) 2 500 Kč
– POVOLENÍ k pobytu (typ D) 2 500 Kč
– ZAMĚSTNANECKÁ a modrá karta (typ D) 5 000 Kč


Bezvízový program spravuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických. Umožňuje občanům určitých zemí cestovat bez víza do Spojených států na turistickou nebo obchodní cestu do 90 dnů pobytu.

Kolik stojí víza do USA

Vízové poplatky

Nepřistěhovalecká víza (turistika, studium, výměna, palubní posádka, novináři) 160 $
Kategorie nepřistěhovaleckých víz H, L, O, P, Q a R 190 $
Kategorie víz E – nepřistěhovalecká víza pro investory 205 $
Kategorie víz K – nepřistěhovalecká víza pro snoubenky/snoubence 265 $

Zákon o pobytu cizinců (pdf, 2 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.Vízové poplatky

Nepřistěhovalecká víza (turistika, studium, výměna, palubní posádka, novináři) 160 $
Kategorie nepřistěhovaleckých víz H, L, O, P, Q a R 190 $
Kategorie víz E – nepřistěhovalecká víza pro investory 205 $
Kategorie víz K – nepřistěhovalecká víza pro snoubenky/snoubence 265 $


Krátkodobý pobyt v ČR – bez víza

Pokud vaše země nemá s Českou republikou zavedenou vízovou povinnost, můžete dle zákona o pobytu cizinců do ČR přicestovat s platným cestovním dokladem nejdéle na 90 dnů během 180 dnů.

Kolik stojí ESTA víza : Poplatek za ESTA

Všichni žadatelé, kteří žádají o elektronickou cestovní registraci budou muset zaplatit poplatek za zpracovnání žádosti. Pokud je vaše žádost schválena a održíte souhlas k cestě do Spojených států v rámci bezvízového programu, bude vám z kreditní karty odečten další poplatek za schválení $10.00.

Jak dlouho můžu být v USA jako turista : Maximální doba pobytu, na kterou může být pobyt držiteli turistického víza (B-2) povolen, činí 6 měsíců. Pobyt na vízum B-2 je možno prodloužit maximálně o dalších 6 měsíců, a to pouze v případě, že cizinec prokáže, že mu v odjezdu brání nepředvídatelné okolnosti (např.

Kolik stojí vízum do Turecka

Mnoho evropských zemí dohodu o bezvízovém styku s Tureckem nemá. Třeba Slovensko. Slováci (ale třeba i Rakušané, Poláci…) si vízum musí pořídit. Není to však problém, vízum lze ve formě nálepky zakoupit na hraničním přechodu nebo na letišti za částku 15 euro (v případě Slováků).

Způsoby získání českého občanství

České občanství lze získat několika způsoby: Narozením – alespoň jeden z rodičů musí být státním občanem ČR. Určením otcovství – pokud je otec státním občanem ČR a rodiče provedou souhlasné prohlášení před matričním úřadem nebo soudem – v některých případech je nutná genetická zkouška.Je třeba splnit podmínku pěti let nepřetržitého přechodného pobytu, prokázat znalost českého jazyka vykonáním akreditované zkoušky a předložit, mimo jiné, doklady o zajištění ubytování a prostředků k pobytu. Ministerstvo má poté ve lhůtě 120ti dnů povinnost rozhodnout.

Jak dlouho trvá vyřízení ESTA : Jak dlouho trvá vyřízení povolení ESTA do USA Cestovní autorizaci ESTA obdržíte do 72 hodin od podání žádosti. Ve většině případů je však autorizace ESTA (ESTA vízum) vyřízeno během několika hodin.