Antwort Kam na dovolenou do Vietnamu? Weitere Antworten – Na co si dát pozor ve Vietnamu

Kam na dovolenou do Vietnamu?
Mějte na paměti, že zejména držení a šíření drog je ve Vietnamu trestné a můžete být klidně odsouzeni k trestu smrti. Vyhněte se jídlům, která nejsou dostatečně tepelně zpracovaná, a nepijte vodu z kohoutku (pouze balenou). Pozor také na ledové kostky v nápojích! Můžete tak předejít trávicím obtížím.14 dní / cena od 77 699 CZK

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestou do ČTYŘ exotických destinací východu.Doporučená místa k návštěvě ve Vietnamu podle měsíců:

Měsíc Doporučená místa k návštěvě
Červen Hoi An, Nha Trang, Dalat, Ho Či Minovo Město
Červenec Phu Quoc, Delta Mekongu, Hanoj, Ha Giang
Srpen Hanoj, Zátoka Halong, Ninh Binh, Hue
Září Hoi An, Danang, Nha Trang, Phan Thiet

Kdy je nejlepší cestovat do Vietnamu : Od dubna do září se připravte na občasné deště. Kvůli nižším teplotám se nedoporučuje do těchto míst jezdit v prosinci a lednu. Nejlepším obdobím na návštěvu je březen-květen a září-říjen. V těchto měsících očekávejte denní teploty 15-30°C, v noci 12-20°C.

Co se nesmí ve Vietnamu

Ve Vietnamu platí zákaz dovozu zbraní a munice, výbušnin, petard, vojenského materiálu (včetně uniforem) a dále pornografických a „politicky závadných" materiálů. Je zakázán dovoz drog a toxických chemikálií. Držení drog je trestné a dle množství může vést i k udělení trestu smrti.

Co Nedelat ve Vietnamu : nedoporučuje se zde užívat drogy – užívání a prodej drog je ve Vietnamu ilegální nedotýkejte se posvátných předmětů vhodně se oblékejte (dlouhé kalhoty, ne v plávkách do chrámů, apod…), i přesto se to porušuje. neužívejte alkohol na vesnici a nedělejte vyrvál (rýžové víno či jiný alkohol vám stejnak nabídnou)

Lety z České republiky do Vietnamu nabízí 11 leteckých společností. Nejoblíbenější trasa je Letiště Václava Havla Praha v Praze – Mezinárodní letiště Noi Bai v Hanoji. Jednosměrný let trvá průměrně 17 hodin 39 minut a zpáteční let stojí 39 873 Kč.

Čeští občané mohou navštívit ostrov Phu Quoc v rámci bezvízového styku po dobu max 30 dnů. Pro vstup je podmínkou min. platnost pasu v délce 6 měsíců.

Jaké očkování do Vietnamu

Očkování na cestu do Vietnamu není povinné. Mezi doporučené očkování patří žloutenka A+B, břišní tyfus a tetanus. Tropické nemoci, jako je malárie, horečka dengue a japonská encefalitida se vyskytují zcela ojediněle. Vietnam je bezpečná země.Období sucha v Halong Bay trvá od listopadu do dubna a toto období je považováno za nejlepší čas k návštěvě. V této sezóně je slunečné a suché počasí a teploty se pohybují od 15°C do 25°C.Hlavním vietnamských svátkem jsou oslavy nového lunárního roku TET na přelomu ledna a února. Doporučujeme v tuto dobu nejezdit do Vietnamu.

Vietnam je tropická země, takže je důležité sbalit lehké oblečení z prodyšných materiálů, jako jsou bavlna a len. Kraťasy, šaty a trička jsou ideální na udržení chladu v horku. Nicméně, je také dobré si sbalit lehkou bundu nebo pláštěnku, protože počasí může být nepředvídatelné, zejména během deštivého období.

Co si nechat přivézt z Vietnamu : Jaký suvenýr si mám z Vietnamu přivézt Kávu, čaj, skořici, oblečení a kožené výrobky z Hoi An, oblečení etnických menšin vietnamského severu, sušené potraviny (mořské plody, ovoce), perly a pepř z ostrova Phu Quoc.

Jak draho je ve Vietnamu : Pouliční jídlo je bohaté a může být levné za 1 až 3 USD za pokrm. Příležitostné stravování v místních restauracích se obvykle pohybuje mezi 2 až 6 USD za jídlo. V restauracích střední třídy se obvykle platí 8 až 20 USD za jídlo, zatímco ve špičkových nebo luxusních podnicích může jedno jídlo stát 40 USD a více.

Kolik stojí letenka Praha Vietnam

Tyto trasy mají nejlevnější lety do destinace Vietnam, nalezené uživateli momondo (Česká republika)

Odlet Destinace Nejlepší cena
Praha Ho Či Minovo Město 18 750 Kč
Praha Hanoj 19 168 Kč
Praha Danang 22 142 Kč


Typy víz do Vietnamu

Nejčastější vízum je pro pobyt do 1 měsíce, 1 vstup – poplatek na letišti 25 USD. Plánujete-li navštívít Laos nebo Kambodžu a poté se vrátit zpět (1 měsíc, více vstupů) – poplatek je 50 USD na letišti při prvním vstupu. Při delších pobytech do 3 měsíců, 1 vstup – poplatek na letišti 25 USD.Doporučuji mít sebou základní léky – viz sekce Co sebou. Hlavně něco na průjem a také je vhodné širokopásmové antibiotikum. Jinak ve městech lékárny jsou, výběr léků je poměrně široký. Česká republika má s Vietnamem uzavřenou dohodu dohodu a zdravotní péče Českým občanům by měla být poskytnuta zdarma.

Jak se dostat z Hanoje do Ha Long : Do Ha Long se nejlépe dostanete autobusovými spoji (na různá místa, např. do města – stanice Bai Chay, na Ostrov Tuan Chau, Ostrov Cat Ba a nebo Hai Phong…), nebo se můžete vydat z Hanoje vlakem (cílová stanice město Hai Phong, cca 50 km od města Ha Long) a nebo autobusem do města Hai Phong.