Antwort Co bylo typické pro 70 léta? Weitere Antworten – Co je typické pro 70 léta

Co bylo typické pro 70 léta?

  • 1.0 Zvonové kalhoty.
  • 2.0 Kraťoučké šortky.
  • 3.0 Vysoký pas.
  • 4.0 Platformy.
  • 5.0 Midi sukně, maxi šaty a barevné overaly.
  • 6.0 Zvonové rukávy.
  • 7.0 Punk nebyl mrtvý, hippie také ne.
  • 8.0 Kozačky nad kolena.

Roky 1970–1979, souhrnně zvané 70. léta 20. století, jsou obdobím, které ve svobodném světě po uvolnění tradičních kulturních a společenských vzorců ve druhé polovině 60. let nastolilo s tím související otázky po správném zacházení se sociálními a environmentálními problémy.let jsou typické džínové bundy, mrkváče (kalhoty široké v pase a zúžené u kotníků), plísňáky (vyšisované kalhoty vzhledem připomínající plíseň), krátké široké sukně, leginy, ponožky v lodičkách, bundičky do pasu, propínací svetry, sáčka s vycpávkami, křiklavě růžová, zelená nebo žlutá barva, zdůrazněný útlý pas či …

Jak se žilo za normalizace : Upadala kvalita práce, rozmáhala se korupce a rozkrádání majetku státních podniků. Život většiny společnosti se postupně přeorientoval z veřejného do soukromého nepolitického prostoru. Pořízení chaty, auta, televize, dovolená u moře, kutilství, turistika a celá řada dalších aktivit byly jeho neodmyslitelnou součástí.

Jak se oblékali v 70 letech

Lidé v Československu toužili nosit módu po vzoru zahraničních hvězd, ale místo toho oblékali náhražkové plísňáky a potili se v tesilu. Obchody zely prázdnotou a ženám často nezbývalo než zapnout šicí stroj.

Co si obléct na retro párty : Nebojte se barev a oblékněte od hlavy po paty do růžové! Bílé ponožky byly in i v lodičkách. V legínách s návleky, plastovými náušnicemi, náramky i výraznou čelenkou zboříte taneční parket! Zatančit si můžete i ve sportovním, v úboru fitness cvičenky budete nepřekonatelně sexy!

Roky 1940–1949, souhrnně zvané 40. léta 20. století, jsou obdobím, v němž se odehrála druhá světová válka, poválečná obnova většiny zemí, a v němž začala studená válka. Celé desetiletí výrazně poznamenala druhá světová válka (1939–1945) a její následky.

Normalizace v československých dějinách je období od násilného potlačení pražského jara v roce 1968 armádami Varšavské smlouvy.

Jaké kalhoty se nosily v 70 letech

V současné době jsou zpět kalhoty s vysokým pasem – ať už z oblekové látky (gabardén, flanel), džínsoviny, nebo saténu. Kombinujeme je s crop topy, úzkými roláky a blejzry. Skvěle se k nim hodí tenisky, ale také lodičky nebo boty na platformě, které byly trendem i v 70. letech.Svetry s páskem barvy hořčice, zvonové kalhoty pod prsa, umělé materiály košil a jiné hrůzy byly totiž tehdy hitem a muži se v těchto pekelných modelech doplněných bizarním spodním prádlem hrdě promenádovali na módních přehlídkách a nechali se fotit do lifestylových časopisů.Toto období charakterizovaly čistky v komunistické straně, propouštění ze zaměstnání, obnovení cenzury, zrušení mnoha zájmových a politických sdružení a organizací a další represivní opatření.

Mnozí lidé žili v době normalizace dvojí život a měli dvojí názory – jedny oficiálně, druhé v soukromí. Většina lidí považovala jakoukoliv otevřenou kritiku za zbytečnou provokaci. V osmdesátých letech se opět více aktivoval disent.

Co se nosilo ve středověku : Základem oděvu mužů i žen byl dvouvrstvý šat, obvykle lněná spodní tunika (cotte, košile) a svrchní vlněná tunika (surcot). Cotte mělo dlouhý rukáv, u žen bylo v délce na zem, u mužů se postupně zkracovalo z délky ke kotníkům v ranějších fázích po délku těsně pod zadek koncem vrcholného středověku.

Co se nosilo 1973 : "Pánská móda 70. let přinesla mnoho trendů, které se nosí dodneška. Tím hlavním jsou džíny, k tomu klasické sako, košile a kravata," říká Konstantina Hlaváčková. Jako první s tím přišel Andy Warhol a i tím, co nosil na sobě, dokázal, jak nadčasová jeho osobnost byla.

Co je retro oblečení

Dá se definovat jako mix vintage a moderního, nebo minulosti a současnosti. Tento druh módy často zahrnuje oblečení, které není aktuálně v módě, ale v minulosti bylo populární. Retro móda existuje již mnoho let a dnes je stále oblíbená. Existuje několik důvodů, proč lidé rádi nosí retro oblečení.

V minulosti byl retro styl vyjadřující respekt a obdiv k designu určitého období výsadou spíše úzké skupiny nadšenců, dnes je široce oblíbeným módním trendem. Zatímco důsledné retro může působit strnule, jeho mix s moderním vybavením je velmi osvěžující.1990-1999: devadesátá léta.

Co se nosilo v 50 letech : V 50. letech se nosily rozšiřující se šaty ve tvaru písmene A nebo zužující se sukně ve tvaru Y. Zdůrazňuje se vosí pas, široké boky a velká ňadra. Nosí se kostýmky, živůtky, vysoké podpatky a peleríny.