Antwort Kam lze cestovat bez viza? Weitere Antworten – Kam se dá cestovat bez víza

Kam lze cestovat bez viza?
Bezvízový styk

 • ALBÁNIE*
 • ANDORRA.
 • ANTIGUA A BARBUDA.
 • ARGENTINA.
 • AUSTRÁLIE.
 • BAHAMY.
 • BARBADOS.
 • BOSNA A HERCEGOVINA*

Na koho se vztahuje tento typ bezvízového pobytu Pouze na občany Argentiny, Chile, Izraele, Korejské republiky, Kostariky, Malajsie, Uruguaye a Singapuru, tedy zemí, které mají s Českou republikou sjednanou bilaterální bezvízovou dohodu.Jako občan EU máte právo svobodně cestovat ve 27 členských státech EU, jakož i na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku a Švýcarsku (tyto státy nejsou členy EU, ale jsou členy schengenského prostoru ) s platným cestovním pasem nebo průkazem totožnosti (občanským průkazem). Váš cestovní doklad musí být platný v den cesty.

Kdo muze do USA bez víza : Bezvízový styk

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji).

Kde není potřeba pas

Kromě Turecka, Ukrajiny, Běloruska, Ruska a Grónska je tedy možné vycestovat jen s občanským průkazem do všech zemí EU. Z exotických destinací to je pak pár vybraných zámořských území Francie.

Kde sehnat vízum : Kde a jak získat vízum

O vízum můžete zažádat na zastupitelském úřadu dané země, v některých případech to jde i online nebo na přímo na letišti. Vízum je vhodné opatřit ještě před odletem. Vyřízení víza trvá až 30 dnů.

Občan EU a jeho rodinný příslušník. Pokud jste občan Evropské unie nebo Islandu, Lichtenštejnska, Norska či Švýcarska nebo jste rodinný příslušník občana z jednoho z daných států, můžete se volně pohybovat po území schengenského prostoru, tedy i přicestovat do České republiky.

Sdělení MZV ČR: Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 15 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat z těchto resortů do Káhiry, resp. mimo Sinaj, musí si vízum zajistit.

Kde všude je potřeba cestovní pas

USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Čína, Indie, Brazílie, Argentina, Mexiko, Jihoafrická republika atd. Do zemí Evropské unie, které nejsou členy schengenského prostoru, např. Irsko, Bulharsko, Rumunsko a Kypr.Pokud hledáte letenky do destinací, kam lze letět bez pasu, podívejte se na seznam států, kam můžete vycestovat pouze s platným občanským průkazem:

 • Albánie.
 • Andorra.
 • Belgie.
 • Bosna a Hercegovina.
 • Černá Hora.
 • Česká republika.
 • Dánsko (kromě Grónska, tam je potřeba pas)
 • Estonsko.

Od roku 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu Spojených států amerických (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP“), v jehož rámci mohou občané ČR přicestovat do USA bez víza při splnění daných požadavků (viz dále). Občané ČR, na které se VWP nevztahuje, mohou cestovat do USA na základě platného víza.

Potřebuji vízum Pokud doba školení nebude trvat více jak 90 dní a vy se kvalifikujete k cestě v rámci bezvízového programu, můžete cestovat na cestovní registraci ESTA. Pokud doba školení překročí 90 dnů, nebo se nekvalifikujete k cestě v rámci bezvízového programu, budete potřebovat víza.

Kam je možné cestovat na občanský průkaz : S občankou můžete cestovat „jen“ do všech zemí Evropské unie (EU) a Schengenského prostoru. Při cestě letadlem se obvykle musíte prokázat průkazem totožnosti při odbavení na letišti. Pozor! Pokud byste při cestování přestupovali ve státě mimo Schengenský prostor, musíte se prokazovat cestovním pasem.

Kde v Evropě potřebuji pas : Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Island, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko.

Kdy je potřeba vízum

Pokud váš pobyt bude turistický, obchodní, studijní a nebude delší než 6 měsíců, vízum nemusíte mít. Ale stejně jako u USA budete potřebovat elektronické cestovní povolení, v tomto případě s názvem eTA (Electronic Travel Authorization).

19/05/2024

Typ víza Popis Výše poplatku (CZK)
K Snoubenec (snoubenka) nebo manžel (manželka) amerického občana 6360.00
L Vnitrofiremně přesunovaní zaměstnanci 4920.00
M Studentské (profesní) 4440.00
O Osoby s výjimečnými schopnostmi 4920.00

Krátkodobý pobyt v ČR – bez víza

Pokud vaše země nemá s Českou republikou zavedenou vízovou povinnost, můžete dle zákona o pobytu cizinců do ČR přicestovat s platným cestovním dokladem nejdéle na 90 dnů během 180 dnů.

Kdo musí mít vízum do Egypta : Pro občany ČR platí pro vstup do Egypta vízová povinnost. Turistické vízum s platností jednoho měsíce lze zakoupit za 25 USD po příletu na letišti v Káhiře, Hurgádě a Marsa Alam. Turistické vízum je taktéž možné zakoupit před příjezdem do země prostřednictvím webového portálu e-Visa.