Antwort Jak zvysit objem motoru? Weitere Antworten – Jak zvysit výkon na Atmosferickem motoru

Jak zvysit objem motoru?
Aby optimalizace výkonu byla znatelná, doporučujeme:

 1. tankovat pouze velmi kvalitní palivo osvědčených značek.
 2. používat paliva s vyšším oktanovým číslem, než je předepsáno, minimálně 98 oktanů
 3. provádět pravidelné výměny zapalovacích svíček v častějším intervalu.
 4. dbát na čistotu a kvalitu vzduchového a palivového filtru.

Vyměňte zapalovací svíčky: Staré nebo opotřebované zapalovací svíčky mohou způsobovat nesprávné zapalování, nižší výkon a vysokou spotřebu paliva. Výměna zapalovacích svíček Vašeho vozu za vysoce výkonné svíčky může zlepšit výkon motoru, a dokonce i spotřebu paliva.POWER box od DTE Systems je v podstatě externí počítač pro profesionální zvýšení výkonu a točivého momentu u přeplňovaných motorů. A to zcela bezpečnou cestou bez jakéhokoliv zásahu do originálního softwaru v řídící jednotce. Powerbox se k motoru připojuje přemostěním vybraných snímačů.

Jak zvýšit výkon motoru na motorce : K vyššímu výkonu bude třeba víc a to doladit motor na nový výfuk, udělat úpravy na sacím systému (propustnější filtr), karburátor, zapalování, vstřikování či výfukový svod. Na trhu je k dostání mnoho typů elektronických řídících jednotek, které dokážou pomáhat motoru v různých směrech.

Jak dlouho muze bezet motor na volnoběh

Nastartované auto nechte běžet několik desítek sekund na volnoběh – ne déle než 1 až 2 minuty. Během této chvíle si můžete všimnout zvýšených otáček motoru. Motor v tu chvíli k zážehu potřebuje velmi bohatou směs s větším množstvím paliva než obvykle.

Jak zvýšit výkon kompresoru : Zlepšení výkonu kompresoru je možné díky efektivní optimalizaci vzduchového kompresoru. Optimalizace zahrnuje zvýšení množství vyrobeného stlačeného vzduchu za danou časovou jednotku a zlepšení parametrů kompresoru při současném snížení spotřeby elektrické energie, a tím i snížení účtů za elektřinu.

Výkon motoru závisí podobně jako točivý moment na otáčkách motoru. Tato závislost je ovšem odlišná a lze říci, že je jednodušší. Prostě s rostoucími otáčkami se výkon motoru zvyšuje, a to až do určité meze, kdy je dosažena jeho maximální hodnota. Od této hodnoty dochází s dalším zvyšováním otáček k poklesu výkonu.

Sportovní vzduchové filtry umí nabídnout nejen zvýšení dosavadního výkonu motoru (zážehového i vznětového), ale také točivého momentu. Univerzální začínají na cenách kolem pěti set korun. Speciální, určené pro jednotlivé značky a modely, jsou dražší, na fabii je pořídíte přibližně od 1 500 korun.

Kolik stojí výměna turba

Cena repase turba z koncernového vozu je zpravidla mezi 7.000 Kč až 12.000 Kč. Opravdu záleží na konkrétním typu a také na rozsahu poškození.Nastartovat a nechat běžet motor na volnoběžné otáčky několik minut a zároveň kontrolovat těsnost všech spojů. Po delší jízdě je vhodné po zastavení nechat běžet motor na volnoběh alespoň po dobu jedné minuty, předejdete tak předčasnému ukončení životnosti Vašeho turbodmychadla.Po namontování patřičného systému je motocykl opatřen plombou, jejíž číslo se zapisuje do velkého TP, a která zabraňuje neoprávněné demontáži omezovací sady. Co to stojí: Kompletní cena omezení je od 9.000 Kč.

Životnost motoru se bude hodně lišit podle toho, jakým způsobem s ním budete jezdit – je to podobné jako s brzdovým obložením, jsou lidé, kterým vydrží pět nebo dvacet tisíc kilometrů, jiným sto tisíc – ale dá se říci, že v našich podmínkách není žádný problém najet 250, 300 tisíc kilometrů.

Jak dlouho vydrží olej v motoru : Obecné doporučení zní měnit motorový olej v intervalu 10 až 15 tisíc kilometrů. Výrobce konkrétního auta udává doporučený interval výměny oleje v manuálu. Pokud si chcete pojistit optimální kondici motoru, není nic špatného na zkrácení intervalu na 5 až 8 tisíc kilometrů.

Co je sací výkon kompresoru : Sací výkon kompresoru (pro jednoduchost jednopístového kompresoru) je objem válce x počet otáček a udává se v lt/min. To je jediný relevantní údaj o výkonu kompresoru a udává ho každý výrobce.

Jak zvýšit tlak v kompresoru

Zvýšení tlaku se provádí následujícím způsobem:

 1. → Multiplikátory – což jsou zařízení na zvyšování tlaku menšího množství vzduchu bez přívodu elektrické energie.
 2. → Boostery – k tomuto slouží speciální kompresory, které zvyšují tlak vzduchu z běžného tlaku 6 až 8 barů na vyšší tlak cca 20 až 200 barů.


Objem motoru je objem vypočtený z průměru válce a jeho zdvihu. U modelářských motorů se udává k kubických (krychlových) centimetrech – jednotka ccm nebo cm3. U velkých motorů se objem udává v litrech.Příznaky poškozeného turbodmychadla jsou:

 1. Ztráta výkonu.
 2. Pomalejší a hlasitější akcelerace.
 3. Potíže s dosažením vyšších rychlostí
 4. Modrošedý kouř z výfuku.
 5. Rozsvítí se kontrolka motoru.

Co zvyšuje výkon motoru : Pro zvýšení výkonu motoru se poohlédněte po sportovním vzduchovém filtru, který umožňuje větší průchod vzduchu. K efektivnějšímu výkonu můžete také vyleštit sací kanálky a jejich lícování s kanálky v hlavě motoru, vyměnit vačkové hřídele za ostřejší a spolu s nimi vyměnit pružiny za tvrdší nebo dvojité.