Antwort Jak zadat inzerát na úřad práce? Weitere Antworten – Jak napsat inzerát na úřad práce

Jak zadat inzerát na úřad práce?
Pro zadávání volných pracovních míst na portálu MPSV je potřeba být zavedený v interní databázi u místně příslušného kontaktního pracoviště úřadu práce. Místně příslušným pracovištěm ÚP ČR je pracoviště úřadu práce v okrese, ve kterém předpokládáte výkon pracovní činnosti vašich zaměstnanců.Při první návštěvě na ÚP ČR si s sebou vezměte platný občanský průkaz nebo jiný doklad, kterým prokážete svoji totožnost a místo trvalého pobytu.Mezi ty neoblíbenější a nejnavštěvovanější patří:

 1. jobs.cz.
 2. prace.cz.
 3. easy-prace.cz.
 4. profesia.cz.
 5. pracezarohem.cz.
 6. volnamista.cz.
 7. hledampraci.cz.

Jak postupuje člověk který se chce nechat evidovat jako nezaměstnaný : Na úřad práce si s sebou vezměte platný doklad totožnosti, např. občanský průkaz. Také budete potřebovat potvrzení o zaměstnání (zápočtový list) a potvrzení o výši průměrného výdělku (od dubna 2022 není potřeba, jelikož budou součástí formuláře „Oznámení o ukončení zaměstnání“ zasílaného zaměstnavatelem na ČSSZ.

Jak napsat odpověď na pracovní inzerát

Do těla e-mailové zprávy napište stručný průvodní dopis. Ten by měl obsahovat kromě oslovení a kompletních kontaktních údajů (jméno, adresa, e-mail, telefon) i informace o tom, o jakou pracovní pozici se chcete ucházet a proč. Vhodné je adresáta upozornit, že přílohou posíláte svůj profesní životopis.

Jak dlouho platí úřad práce sociální a zdravotní pojištění : Zdravotní pojištění: v případě, že je nezaměstnaný vedený na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, zdravotní pojištění je hrazeno po tuto dobu státem. Sociální pojištění: stát označuje dobu strávenou na úřadu práce za tzv. náhradní dobu pojištění. Tato doba se započítává do důchodu.

Délka evidence na úřadu práce nemá časové omezení. Co však časové omezení má je doba, kdy vám bude vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Ta se určuje na základě vašeho věku následovně: do 50 let máte nárok na 5 měsíců podpory.

Podpůrčí doba pro poskytování podpory v nezaměstnanosti činí u uchazeče o zaměstnání, kterému je ke dni podání žádosti o podporu v nezaměstnanosti: do 50 let věku 5 měsíců, nad 50 do 55 let věku 8 měsíců, nad 55 let věku 11 měsíců.

Kde zdarma inzerovat práci

Inzerce práce zdarma je na našem pracovním portálu Personalistka.cz velice vyhledávaná, snadná a intuitivní, stačí pouze jednoduchá registrace pomocí vašeho emailu a hned můžete vložit inzerát zdarma do libovolné kategorie. Pracovní nabídka bude vystavena po dobu 30 dnů a odpovědi uchazečů jsou zasílány na váš email.Na LinkedIn můžete vytvořit online pracovní nabídky a inzerovat otevřené pozice ve vaší společnosti. Uživatelé hledající práci mohou vyhledávat tyto příležitosti v síti LinkedIn. Nabídku práce můžete zveřejnit zdarma nebo ji můžete propagovat, abyste rozšířili svůj dosah na více kvalifikovaných uchazečů.V případě, že jste neměl nebo již nemáte nárok na výplatu podpory v nezaměstnanosti či je nízká máte možnost požádat si o dávky hmotné nouze. Pro možnost získání dávek hmotné nouze je zapotřebí být v evidenci Úřadu práce! Jako nezaměstnaný v evidenci úřadu práce máte svá práva a povinnosti.

Na úřad práce byste se měli přihlásit do 3 pracovních dnů ode dne, kdy jste ukončili školu, pracovní poměr nebo kdy jste přerušili živnost. Na úřadu práce vám pomohou nejen s hledáním práce, ale navíc můžete dostat finanční podporu (pokud splňujete podmínky) a budou za vás odvádět zdravotní pojištění.

Co napsat na inzerát : V každé pracovní nabídce by měl kandidát určitě najít tyto základní položky:

 1. Název pracovní pozice.
 2. Jméno firmy a krátké shrnutí koho a proč hledáte.
 3. Detailní popis pracovní náplně
 4. Požadavky na kandidáta.
 5. Typ úvazku.
 6. Souhrn benefitů, které firma nabízí
 7. Kontakt na personalistu.

Jak napsat náborový inzerát : Co by v pracovním inzerátu nemělo chybět

 1. odpovídající název pozice.
 2. popis vaší společnosti.
 3. jasný a stručný popis pracovních povinností
 4. požadované vzdělání, znalosti a praxe.
 5. místo a rozsah pracovní činnosti, možnost práce z domu.
 6. mzda a benefity.
 7. kontaktní informace.

Jak dlouho můžu být na úřadu práce bez podpory

Délka evidence na úřadu práce nemá časové omezení. Co však časové omezení má je doba, kdy vám bude vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Ta se určuje na základě vašeho věku následovně: do 50 let máte nárok na 5 měsíců podpory.

Jak dlouho je možné být na úřadu práce Délka podpory v nezaměstnanosti závisí na věku uchazeče o zaměstnání a je časově omezená. Uchazeči do 50 let mohou dostávat podporu maximálně pět měsíců, uchazeči do 55 let osm měsíců a uchazeči nad 55 let a více jedenáct měsíců.Do kdy se přihlásit na úřad práce Na úřad práce byste se měli přihlásit do 3 pracovních dnů ode dne, kdy jste ukončili školu, pracovní poměr nebo kdy jste přerušili živnost.

Kolik si může vydělat na úřadu práce : Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně. Přivýdělek si nemůžete sjednat na dohodu o provedení práce, ale na dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu ano.