Antwort Jak změřit vlhkost zdi? Weitere Antworten – Jak změřit vlhkost doma

Jak změřit vlhkost zdi?
Jednodušší a méně složitý způsob měření vlhkosti vzduchu je pomocí vlhkoměru. Stačí umístit měřicí zařízení a ihned z něj můžete odečíst hodnotu vlhkosti na stupnici nebo na displeji. Vlhkoměr pro domácí použití má rozsah měření od 0 % (nulová vlhkost vzduchu) až po přibližně 90 procent (velmi vysoká vlhkost vzduchu).Vzlínající vlhkost se na zdích projevuje viditelnými mapami, bobtnáním a opadáváním omítek, případně také nepříjemně zatuchlým zápachem, navlhlými textiliemi, výskytem plísní.Jak poznáte, že je zeď příliš vlhká Existují měřicí metody a tabulky, nicméně každý laik pozná vlhké mapy na stěně, bobtnající a odfouknutou omítku, zasolené zdivo (tzv. výkvěty solí), zatuchlý pach v místnosti, plíseň na zdi – to všechno jsou evidentní příznaky „nemocného“, příliš vlhkého a zasoleného zdiva.

Jak zjistit příčinu vlhkosti v domě : V první řadě se obraťte na odbornou sanační firmu a kontaktujte odborníka, který ve Vašem objektu provede stavebně-technický průzkum, zjistí možnou příčinu vlhkosti, navrhne optimální řešení problému a nejlepší sanační metodu.

Co pohlcuje vlhkost

9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost

 • KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
 • TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
 • BŘEČŤAN.
 • LOPATKOVEC.
 • CHAMÉDOREA.
 • DYPSIS.
 • FILODENDRON.
 • ZELENEC.

Jaká je normální vlhkost vzduchu : Relativní vlhkost vzduchu je nutno udržovat v těch správných hodnotách. Doporučená správná vlhkost v bytě je v zimě 45 až 60 % a v létě pak od 40 do 55 %. Vždy by se mělo jednat o rozmezí 40 % až 60 %. Je velmi zajímavé, že v některých českých domácnostech je v zimě relativní vlhkost vzduchu pouze kolem 20 %.

6 tipů, jak snížit vlhkost v bytě

 1. Pravidelně větrejte.
 2. Ventilátor v koupelně
 3. Nejefektivnější způsob: Pořiďte si odvlhčovač
 4. Vařte s digestoří
 5. Sušte prádlo venku nebo používejte sušičku.
 6. Rostliny, které pohlcují vlhkost.


Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Jak se zbavit vlhkosti na zdi

Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.Pro obklad vlhkých zdí se v současnosti využívají speciální hydroventilační (sanační) desky/dlaždice, kotvené v hydrofilním tmelu. S jejich pomocí zakryjete poškozená místa, aniž by zeď přestala dýchat.Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

Jak si doma vyrobit pohlcovač vlhkosti : Sůl jako pohlcovač vlhkosti

Při použití v běžných interiérech postačí nasypat sůl do misky a umístit jí kdekoliv v místnosti. V tomto měřítku je vhodnější kuchyňská sůl, neboť je čistší a má menší krystaly, tj větší povrch. V případě, že potřebujete zbavit vlhkosti větší prostory, využijte sůl posypovou.

Jak se zbavit vlhkosti v posteli : Živnou půdou plísní je totiž vlhko, teplo a stojatý vzduch.

 1. Pravidelně větrejte.
 2. Měřte vlhkost.
 3. Umístěte nábytek cca 5 cm od zdi.
 4. Nesušte doma prádlo.
 5. Pravidelně otáčejte a čistěte matraci.
 6. Pořiďte si chránič matrace.

Jaká má být vlhkost zdiva

Pro představu uvádíme příklad: ve zdivu stavby byla naměřena vlhkost 15 %, to odpovídá 6 m3 vody, tedy 6000 litrů vody v postiženém zdivu. Standardní vlhkost zdiva se má pohybovat mezi 2 % až 4 %.

Nejvyšší doporučená hodnota relativní vlhkosti je 60 % při teplotě vzduchu 20 °C v klasických obývaných místnostech, předsíni, chodbě, kuchyni a dalších obytných místnostech. Při vlhkosti větší než 60 % je třeba ji snížit. Velkou vlhkost lze snadno poznat zarosenými okny nebo zrcadly.Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.

Jak vytahnout vlhkost : 7 tipů, jak vlhkost v bytě snížit

 1. V zimě příliš netopte.
 2. Větrejte správně
 3. Do koupelny pořiďte výkonný ventilátor.
 4. Při vaření vždy používejte digestoř
 5. Prádlo sušte venku nebo v sušičce.
 6. Zkrášlete si byt rostlinami pohlcujícími vlhkost.
 7. Pořiďte si odvlhčovač vzduchu.