Antwort Jak poslat mail s životopisem? Weitere Antworten – Jak poslat email s životopisem

Jak poslat mail s životopisem?
Většinou se setkáte s požadavkem typu strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte na emailovou adresu [email protected] . Při zasílání životopisu e-mailem je obsah sdělení mimořádně důležitý, protože je to první věc, kterou od vás personalista bude číst.Co uvést v následném e-mailu po podání žádosti

 1. pozici, o kterou jste se ucházeli.
 2. kdy a jak jste se o práci ucházeli.
 3. proč máte o tuto práci velký zájem.
 4. vaše kvalifikace pro danou pozici.
 5. vyjádřete vděčnost za jejich čas.
 6. přiložte svůj životopis/jakékoli další dokumenty.

Předmět e-mailu s žádostí o zaměstnání musí přesně sdělit, kdo jste a co hledáte, aniž by zaměstnavatel musel otevřít celou zprávu. Předmět e-mailu by měl obsahovat název pracovního místa a vaše jméno. Například: CV Ředitel personalistiky – [Příjmení & Jméno]

Jak napsat že mám zájem o práci : Buďte struční, pište v krátkých odstavcích. Zdůrazněte souvislost mezi Vámi a danou pozicí, proč reagujete právě na tuto pozici, jaké zkušenosti z Vás dělají toho pravého kandidáta. Zmiňte, proč chcete pracovat v dané společnosti a co do ní přinesete. Nalaďte personalistu tak, aby se o Vás chtěl dozvědět víc.

Jak poslat email jako přílohu

Posílání příloh v důvěrném režimu

 1. Na počítači otevřete Gmail.
 2. Klikněte na Nová zpráva.
 3. Klikněte na ikonu kancelářské sponky .
 4. Vyberte soubory, které chcete nahrát.
 5. V pravém dolním rohu okna klikněte na Zapnout důvěrný režim .
 6. Nastavte datum vypršení platnosti a heslo.
 7. Klikněte na Uložit.

Co se píše do předmětu v emailu : Předmět by měl hned prozradit, o co v e-mailu jde, aby mohl příjemce určit jeho prioritu, než jej otevře. Nemá smysl psát obecný nebo nejasný předmět e-mailu. Vždy se snažte stručně a jasně pojmenovat záležitost, kterou v mailu řešíte, s použitím logických klíčových slov, jež se dají i později snadno dohledat.

Nezapomeňte e-mail zahájit oslovením. V oficiální komunikaci není zahájení e-mailu pozdravem považované za vhodné. Obvykle je oslovení ve formě Vážený pane/Vážená paní a následuje oslovení akademickým titulem, funkcí nebo příjmením. Za oslovením se vždy píše čárka a další řádek by měl začínat malým písmenem.

u většiny slov se i čeština řídí právě původním pravopisem. Jenže u slova e-mail tomu tak není. Správně tedy vyplňujeme svou adresu a e-mail, nikoli email.

Jak by měl vypadat předmět e-mailu

Předmět by měl hned prozradit, o co v e-mailu jde, aby mohl příjemce určit jeho prioritu, než jej otevře. Nemá smysl psát obecný nebo nejasný předmět e-mailu. Vždy se snažte stručně a jasně pojmenovat záležitost, kterou v mailu řešíte, s použitím logických klíčových slov, jež se dají i později snadno dohledat.děkuji Vám za nabídku pracovní pozice (název pracovní pozice) ve společnosti (název společnosti). Velmi si vážím času a úsilí, které jste této věci věnoval/a. Velmi rád jsem se s Vámi setkal a získal podrobnější informace o Vaší společnosti, ale musím Vám bohužel oznámit, že tuto nabídku nebudu moci přijmout.Koníčky jsou činnosti, kterým se věnujete, zatímco zájmy jsou pasivní myšlenky nebo témata. Jako koníček můžete například uvést "cestování za exotikou", pokud je to něco, co děláte pravidelně. Pokud má zaměstnavatel zájem dozvědět se o tomto koníčku více, může vás během pohovoru požádat, abyste jej upřesnili.

K dispozici jsou služby jako Box (10 GB), Dropbox (2 GB), Google disk (15 GB), iCloud (5 GB) či OneDrive (5 GB). Velkou výhodou v tomto případě je, že většina služeb disponuje nastavením sdílení. To znamená, že si v nich lze poměrně dobře vyspecifikovat, s kým chcete soubory sdílet.

Jak se posílá email : Poslání zprávy

 1. Na počítači otevřete Gmail.
 2. Vlevo nahoře klikněte na Napsat e-mail.
 3. Do pole Komu zadejte příjemce. Příjemce můžete také přidat: Do polí Kopie a Skrytá kopie.
 4. Přidejte předmět.
 5. Napište text zprávy.
 6. V dolní části stránky klikněte na Odeslat.

Co napsat na konec e-mailu : Nejvhodnějším způsobem zakončení formálního e-mailu jsou formulky „S pozdravem“, „S úctou“ nebo „S přáním hezkého dne“. Nakonec uveďte své jméno a příjmení, popřípadě další kontakt na vás.

Jak začít psát email

Nezapomeňte e-mail zahájit oslovením. V oficiální komunikaci není zahájení e-mailu pozdravem považované za vhodné. Obvykle je oslovení ve formě Vážený pane/Vážená paní a následuje oslovení akademickým titulem, funkcí nebo příjmením. Za oslovením se vždy píše čárka a další řádek by měl začínat malým písmenem.

Každý váš e-mail by měl pokud možno být:

 1. Jasný (clear) Pokud píšete mail, ze všeho nejdůležitější je uvědomit si – co je váš cíl
 2. Výstižný a stručný (concise)
 3. Konkrétní (concrete)
 4. Správný a bezchybný (correct)
 5. Souvislý a ucelený (coherent)
 6. Kompletní (complete)
 7. Zdvořilý a slušný (courteous)

Nejvhodnějším zakončením formálního e-mailu jsou formulace jako: „S pozdravem“, „S úctou“, „S přáním hezkého dne“ apod. Na konci e-mailu pak samozřejmě nesmí chybět Vaše jméno a přímení. V nastavení e-mailu si rovněž můžete nastavit automatický podpis, což působí více profesionálně.

Jak poslat email seznam : Psaní zpráv

 1. Do pole "Komu“ zadejte e-mailovou adresu příjemce.
 2. Do pole "Předmět:" zadejte krátký popis předmětu zprávy.
 3. Do pole pro text zprávy napište text.
 4. Připravenou a napsanou zprávu poté odešlete kliknutím na tlačítko "Odeslat e-mail".