Antwort Jak zjistím že mám zaplacenou pojistku na auto? Weitere Antworten – Co se stane kdyz zaplatim pozde pojistku na auto

Jak zjistím že mám zaplacenou pojistku na auto?
Pokud z nějakého důvodu zapomenete zaplatit povinné ručení, pojišťovna vás na tuto skutečnost písemně upozorní. Když dlužnou částku ihned zaplatíte, nic se neděje. Samozřejmě se může stát, že se dopis nebo e-mail někde ztratí. Další upomínky už mohou být zpoplatněny.Jak zjistím dluh na ČKP Výši dluhu u ČKP za neplatné povinné ručení si můžete zkontrolovat přímo na webu ČKP v sekci „Moje registrace“. Tak lze získat informace o dluhu, evidenční značce, platnosti povinného ručení a výši dluhu. Bez zaplacení dluhu nebude vaše povinné ručení platné.V podmínkách k uzavření pojistné smlouvy naleznete výši platby i způsob úhrady. Pojistné splátky se hradí nejčastěji měsíčně, čtvrtletně, půlročně nebo ročně. Platbu můžete provést převodem na účet, vkladem na účet, prostřednictvím České pošty nebo na pobočce pojišťovny.

Co se stane když nezaplatím pojištění : V případě, že nezaplatíte stanovené pojistné na životní pojištění, první měsíc nejprve dostane dlužník od pojišťovny upomínku. Po této výzvě by měl být dluh co nejdříve uhrazen. Pokud se tak nestane, může dojít ze strany pojišťovny k ukončení smlouvy na životní pojištění. Tím ovšem nedojde ke smazání závazku dlužníka.

Co kdyz zapomenu zaplatit pojistku

Pokud zapomenete zaplatit povinné ručení, kontaktujte svou pojišťovnu co nejdříve a situaci s ní proberte. Pokud jde o první zapomenutí, může pojišťovna nabídnout řešení v podobě pozdního placení, případně úpravy plateb na splátky.

Kde mám pojištěné auto : Platnost povinného ručení u vašeho vozu nebo viníka dopravní nehody zjistíte jednoduše v databázi České kanceláře pojistitelů (ČKP). Stačí zadat SPZ (RZ – registrační značku) vozidla a datum, ke kterému chcete zjistit, zda povinné ručení platí. Z databáze zjistíte, zda je vozidlo pojištěno a u které pojišťovny.

Jak zjistit kde mám exekuci nebo dluhy

 1. Exekuční registr.
 2. Solus.
 3. Bankovní registr klientských informací
 4. Nebankovní registr klientských informací
 5. Sociální pojišťovna.
 6. Zdravotní pojišťovna.
 7. Finanční úřad.


Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.

Kdy se platí pojistka na auto

Kdy se platí pojistka na auto To, do kdy je nutné povinné ručení zaplatit, je napsáno ve smlouvě o povinném ručení. Před vypršením smlouvy obvykle chodí dopis od pojišťovny, který může přijít s dopisem o navýšení ceny. Pojistku můžete buďto prodloužit, nebo samozřejmě vypovědět smlouvu.Pojištění vozu je platné vždy na jeden rok. Automaticky se vám prodlužuje a vy si můžete zvolit, zda jej zaplatíte při každém prodloužení, to znamená ročně, nebo dále půlročně, čtvrtletně, či měsíčně. Čím více ovšem máte splátek, tím méně výhodné pak pojištění je, takže doporučujeme zvolit nejlépe roční platbu.Pokud karta není platná a vy právě jedete bez povinného ručení, očekávejte pokutu. Ta je 1 500 Kč na místě nebo 3 000 Kč ve správním řízení. Pokud vůz provozujete dlouhodobě bez povinného ručení a přijde se na to, pak je pokuta vyšší a to v rozmezí od 5 000 Kč do 40 000 Kč.

Kolik stojí pokuta za nezaplacené povinné ručení

Druh vozidla Denní sazba v Kč
Motocykl se zdvihovým objemem nad 500 cm3 25
Osobní automobil s objemem do 1000 cm3 včetně 30
Osobní automobil s objemem od 1001 cm3 do 1350 cm3 včetně 35
Osobní automobil s objemem od 1351 cm3 do 1850 cm3 včetně 47

Kdy se plati pojistka : Kdy se platí pojistka na auto To, do kdy je nutné povinné ručení zaplatit, je napsáno ve smlouvě o povinném ručení. Před vypršením smlouvy obvykle chodí dopis od pojišťovny, který může přijít s dopisem o navýšení ceny. Pojistku můžete buďto prodloužit, nebo samozřejmě vypovědět smlouvu.

Jak zjistím kde mám pojištění : Základním dokladem prokazujícím doby důchodového pojištění (zaměstnání) je evidenční list důchodového pojištění (dále jen ELDP). Zjistíte-li, že se v evidenci ČSSZ nenachází, je nejjednodušší kontaktovat OSSZ v místě Vašeho trvalého bydliště.

Co se stane když nemám pojištěné auto

Jaká je pokuta za nezaplacené povinné ručení Za nepojištěné vozidlo můžete od ČKP dostat pokutu až 40 000 Kč. Při způsobené nehodě může ČKP vymáhat až 300 000 Kč. V případě silniční kontroly, kdy nepředložíte zelenou kartu vás čeká pokuta až 3 000 Kč.

V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

 1. Centrální evidence exekucí (CEE)
 2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
 3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
 4. Sdružení SOLUS.
 5. Finanční úřad.

Poskytování informací z registru dlužníků se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., která stanovuje poplatek za poskytnutí výpisu. Nahlédnout do registru dlužníků zdarma a ani získat výpis z registru dlužníků zdarma tedy není možné.

Jak zjistit dluh na pojistovne : Pokud zdravotní pojišťovna využívá pro vymáhání dluhu soudního exekutora, nejjednodušším způsobem, jak zjistit dluh na zdravotním pojištění, je pořízení výpisu z registru exekucí, do kterého je dlužník po zahájení exekuce zapsán.