Antwort Jak zjistit specifikace telefonu? Weitere Antworten – Jak zjistím znacku telefonu

Jak zjistit specifikace telefonu?
Většina výrobců umisťuje nálepku s typem telefonu a dalšími důležitými informaci přímo dovnitř zařízení. Hledejte ji v místech po vyjmutí baterie (pakliže lze vyjmout). I v tomto případě by typ modelu měl být označen slovem MODEL či TYPE. Informaci o vlastněném typu zjistíte také přímo v zapnutém telefonu.Zjištění polohy jiné osoby

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Mapy Google .
 2. Klepněte na vaše profilová fotka nebo iniciála. Sdílení polohy.
 3. Klepněte na profil osoby, kterou chcete najít. Pokud chcete aktualizovat polohu uživatele: Klepněte na ikonu přítele Další Aktualizovat.

Android i iOS jednou za čas odesílají na vzdálené servery informaci o své poloze. Pokud jste si tuto funkci nevypnuli, můžete se v aplikacích Hledat (iPhone a iOS) a Najít moje zařízení (Android) zobrazit poslední známou polohu. Další možnost bohužel neexistuje a nalézt vypnuté zařízení jednoduše není možné.

Co zjistím z IMEI : Číslo IMEI – co mohu zkontrolovat podle čísla IMEI Použitím tohoto jedinečného čísla IMEI můžete poznat například tato data: síť a země, ze které vaše zařízení původně pochází, informace o záruce, datum nákupu, informace o operátorovi , verze systému, specifikace zařízení a další podrobnosti.

Jak zjistit puvod telefonu

K tomu, abyste mohli prověřit původ svého telefonu, potřebujete nejprve zjistit jeho IMEI (zkratka pro International Mobile Equipment Identity; Mezinárodní identifikace mobilního zařízení). Jedná se o obvykle jedinečné číslo, identifikující konkrétní mobilní telefon.

Jak zjistit IMEI SIM karty : Samsung, jeden z lídrů ve světě systému Android, nabízí několik metod pro zjištění IMEI: Univerzální metoda *#06# funguje na telefonech Samsung. Přejděte do Nastavení > O telefonu > Stav a zjistěte IMEI.

Jak používat aktuální polohu

 1. Přejděte do Nastavení telefonu > Aplikace.
 2. Klepněte na WhatsApp > Oprávnění > Poloha.
 3. Zapněte možnost WhatsApp.


Když jste přihlášeni k účtu Google, ukládá se historie polohy všech zařízení se zapnutým nastavením „Zařízení v tomto účtu“. Toto nastavení najdete v nastavení historie polohy ve svém účtu Google. Můžete vybrat, která zařízení budou do historie polohy poskytovat údaje o poloze.

Jak zjistit poslední polohu telefonu

Vzdálené vyhledání, zabezpečení nebo vymazání zařízení

 1. V jiném telefonu či tabletu Android spusťte aplikaci Najdi moje zařízení .
 2. Přihlaste se.
 3. V seznamu zařízení vyberte zařízení, které chcete vyhledat.
 4. Můžete být vyzváni k zadání kódu PIN používaného k odemčení obrazovky zařízení Android, které chcete najít.

V aplikaci Najít můžete zjistit polohu ztraceného iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu, Apple Watch, AirPodů nebo sluchátek Beats a přehrát na nich zvuk (podporované modely). Aby bylo možné zařízení takto lokalizovat, musíte pro něj ještě před ztrátou aktivovat službu Najít [zařízení].Existuje opravdu jednoduchý způsob, jak zjistit stáří iPhone. Stačí se odebrat na oficiální stránky Applu, kde probíhá ověřování telefonu na základě IMEI nebo sériového čísla. Zatímco IMEI zjistíte třeba i z prodejní krabičky, sériové číslo hledejte přímo v telefonu.

zařízení se dvěma SIM kartami, což znamená, že obě SIM karty lze připojit k síti současně, znamená to, že vaše zařízení má dvě čísla IMEI, dvě zařízení SIM, což znamená, že k síti lze připojit pouze jednu kartu SIM, znamená to, že vaše zařízení má pouze jedno číslo IMEI.

Jak zjistit polohu telefonu přes Google : Stačí do vyhledávače Google napsat „najít telefon“ (případně jít přímo na stránku Najdi moje zařízení) a zobrazí se vám aplikace, v níž můžete zvolit libovolné zařízení propojené s vaším Google účtem a jeho polohu.

Jak zjistit informace o SIM kartě : Najdete ho na plastovém nosiči k SIM kartě i přímo na malé SIM kartě. Má 19 číslic a pro Českou republiku začíná vždy 8942.

Jak poznat nefunkční SIM kartu

Pokud se telefon nehlásí k síti, neukazuje sloupec síly signálu nebo název sítě a nefunguje ani v jiném telefonu, jde pravděpodobně o vadnou SIM kartu.

 1. V aplikaci WhatsApp klepněte na ikonu. > Nastavení.
 2. Klepněte na Soukromí > Zablokované kontakty.
 3. Klepněte na kontakt, který chcete odblokovat.
 4. Klepněte na Odblokovat uživatele {kontakt}. S daným kontaktem si opět budete moct vzájemně posílat zprávy, přijímat hovory a zobrazovat aktualizace stavu.

Vzdálené vyhledání, zabezpečení nebo vymazání zařízení

 1. V jiném telefonu či tabletu Android spusťte aplikaci Najdi moje zařízení .
 2. Přihlaste se.
 3. V seznamu zařízení vyberte zařízení, které chcete vyhledat.
 4. Můžete být vyzváni k zadání kódu PIN používaného k odemčení obrazovky zařízení Android, které chcete najít.

Jak zjistit historii polohy : Pokud chcete zjistit, zda jste zapnuli Historii polohy, přejděte na Ovládací prvky aktivity. Zde můžete spravovat nastavení historie polohy a určit, která zařízení hlásí svou polohu.