Antwort Co s přetoky do sítě? Weitere Antworten – Co s přebytkem elektřiny z fotovoltaiky

Co s přetoky do sítě?
Během provozu fotovoltaické elektrárny se měří přebytky energie, kterou nestihne dům spotřebovat, a ty následně automaticky předehřívají vodu, místo aby odcházely do distribuční sítě. Dle velikosti vašeho solárního řešení a způsobu využívání teplé vody můžete být s teplou vodou plně samostatní.Pokuty za přetoky

Cena za překročení rezervovaného výkonu je rovna za každý kW překročení na hladině velmi vysokého napětí 350 Kč/kW/měsíc, na hladině vysokého napětí 861 Kč/kW/měsíc a na hladině nízkého napětí, na které se provozují domácí fotovoltaiky, 1 713 Kč/kW/měsíc.Pokud váš současný dodavatel elektřiny vykupuje přetoky a vám vyhovují jeho podmínky a chcete přetoky prodávat u něj, musíte nejprve požádat svého distributora o povolení prodeje přetoků do sítě. Pak už jen stačí služby, které u dodavatele využíváte, rozšířit právě o možnost prodeje přetoků do sítě.

Co s přebytečnou energií : Když systém solárních panelů generuje více elektřiny, než je v konkrétním čase zapotřebí, přebytečnou energii lze uložit do baterií pro pozdější použití. Pokud je však baterie již plně nabitá, nebo není-li nainstalována žádná baterie, přebytečná energie poteče zpět do sítě.

Kdo vykupuje přebytky z fotovoltaiky

Pro výkup elektřiny u ČEZ nemusíte mít fotovoltaiku od ČEZ, ale je nutné mít u této společnosti podepsanou smlouvu o odběru elektřiny. Přebytky se vykupují za fixní cenu i za cenu za hodinu výkonu. Pro zjištění přesné částky je nutné ČEZ kontaktovat. Pro aktuální ceny navštivte web dodavatele.

Kam s přebytky z fotovoltaiky : Přetoky můžete prodávat do sítě

Pokud o ně máte zájem, musíte se společností uzavřít smlouvu o výkupu. Přebytky vykoupí za fixní částku, která je stanovena dlouhodobě. Dodavatelé vám za přebytky mohou platit s ohledem na aktuální spotové ceny elektřiny na burze.

Zabránění přetoků do sítě

V případě GridFree instalace je veškerá získaná energie spotřebována v daném odběrném místě. Získaná energie vždy teče směrem ke spotřebiči a nikdy se nevrací opačným směrem, tj do distribuční sítě. GridFree instalace znamená, že energie z panelů je vždy spotřebována přímo na místě.

Tržní výkup elektřiny z fotovoltaiky 2024 – innogy a další

Vykupující Producenti Poplatky
MND Energie Zákazníci 60 Kč/měsíc
Armex Energy Zákazníci 60,50 Kč/kW/měsíc
Pražská energetika Zákazníci 0 Kč
Elyn Všichni 59,29 Kč/měsíc, nebo 300 Kč/MWh

Jaká je cena za výkup elektřiny

Tržní výkupní ceny elektřiny z fotovoltaiky v roce 2024

Překupník Výkupní ceny Poplatek
Electree Spotová cena 217,80 Kč/měsíc
Elyn 1 100 Kč/MWh 59,29 Kč/měsíc
EnerSpot Spotová cena 178 Kč/měsíc, nebo 300 Kč/MWh
Entri Spotová cena 500 Kč/MWh + 19 Kč/fakturu

Přebytečnou elektřinu z FVE můžete prodat několika společnostem, nejpopulárnější je Entri, bezDodavatele a Centropol Energy. Můžete si zvolit cestu fixovaných cen a nebo spotovou cenu elektřiny. Fixované ceny jsou dle mého názory dlouhodobě výhodnější.Existují potraviny, které na únavu zabírají:

 • Ovesné vločky. S ovesnými vločkami je dobré začít hned po ránu, třeba ve formě ovesné kaše nebo müsli.
 • Mandle.
 • Brokolice.
 • Čočka.
 • Naklíčená semínka.
 • Sezamová a slunečnicová semínka.
 • Banány.
 • Vejce.


Obchodování s elektřinou z fotovoltaiky je snadné. Jako vlastník domácí solární elektrárny jednoduše uzavřete smlouvu o prodeji přebytků elektřiny s vámi zvoleným obchodníkem, tedy společností, která tyto služby nabízí. Abyste mohli elektřinu prodávat, zažádáte si u provozovatele distribuční soustavy o přidělení tzv.

Jak vypnout přetoky do sítě Solax : 5. Pokud chcete zapnout nebo vypnout přetoky, tak v menu Setting/Advanced/Export Control (v CZ Nastavení/Pokročilé/Řízení exportu) je hodnota ve W.

Kam prodavat Prebytky z FVE : A tady je znovu několik možností: A) Přebytky odtečou do sítě zadarmo (logicky nejmíň výhodná varianta) / B) Dodavatel energií vykoupí vaše přebytky za přesně stanovenou cenu / C) Dodavatel energií vykoupí přebytky za aktuální tržní cenu.

Kde prodávat přebytky z FVE

Kde prodávat přebytky FVE (cena):

 • 1) Entri. Společnost Entri vykupuje energii za velkoobchodní, nebo předem fixované ceny – ty jsou aktuálně stanoveny na 2 150 Kč/MWh.
 • 2) Centropol Energy.
 • 3) Bezdodavatele.
 • 4) Pražská plynárenská
 • 5) ČEZ.
 • 6) Sysel (Solidsun)
 • 7) ARMEX Energy.
 • 8) NANO green.


– VÝROBKY Z BÍLÉ MOUKY, MLÉČNÉ PRODUKTY zahleňují – opakují se rýmy, záněty dutin, výtoky.. – JEDNODUCHÝ A DVOJITÝ CUKR /i med, cukr ovocný/ se vstřebává přímo do krve, způsobuje rychlou reakci inzulinu. Děje-li se tak příliš často, přetěžuje se slinivka břišní, což může vyústit ve vznik cukrovky.Zdravé potraviny, které vám dodají více energie a podpoří bdělost i soustředění

 • čerstvé i sušené ovoce a zelenina, včetně šťáv a smoothie.
 • hnědá rýže, quinoa, luštěniny.
 • ovesné vločky.
 • ořechy a semínka (i naklíčená) + výrobky z nich – mléka, másla, oleje.
 • superpotraviny.

Jak vypnout Stridac SolaX : Vypnutí (zapnutí) střídače solax – postup

 1. vypnout softwarové střídač (systém on/off)
 2. vypnout panely (Černý vypínač jak ve spodu střídače)
 3. vypnout baterie (nejdříve stříbrné tlačítko a potom jističem)
 4. vypnout jističe střídače (napájení + záloha) a přepnout přepínač síti, pokud ho mate.