Antwort Jak odstranit metadata z fotky? Weitere Antworten – Jak zbavit fotku metadat

Jak odstranit metadata z fotky?
Odstranění metadat ve Windows

Pokud kliknete pravým tlačítkem myši na soubor, vyberete možnost Vlastnosti a následně se přepnete na kartu Podrobnosti, dostanete informace o uložených metadatech jako na dlani. V případě, že je budete chtít odebrat, stačí využít odkaz zcela dole – Odebrat vlastnosti a osobní informace.Otevřete bezplatný online nástroj GroupDocs. Metadata ve svém oblíbeném prohlížeči. Kliknutím do oblasti přetažení souboru nahrajte soubor s fotografií nebo přetáhněte fotografii. Vyberte vlastnost metadat, kterou chcete odstranit z fotografie, vyberte ji a klikněte na ikonu Odstranit.Vymazání Exif dat pod Windows

Exif data si ve Windows jednoduše zobrazíte kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor obrázku. Exif Cleaner je skvělou volbou pro odstranění metadat z více fotografií. Jednoduše přetáhnete požadované obrázky do okna programu a vyberete položku "Odstranit" v nabídce "Upravit".

Jak editovat EXIF : Upravovat metadata u fotografií můžete přímo ve Windows.

Stejně to funguje i bez zapnutí postranního panelu. Pouze stačí soubor (či více) označit kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Skrze volbu Vlastnosti – Podrobnosti – Odebrat vlastnosti a osobní informace pak můžete údaje opět jednoduše měnit či mazat.

Jak odstranit z fotky informace

Klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Vlastnosti«. Přejděte na záložku »Podrobnosti« a dole najděte volbu »Odebrat vlastnosti a osobní informace«. V nově otevřeném okně máte možnost vlastnosti odebrat. Jde to snadno, pokud jde o jeden snímek.

Jak odstranit metadata z fotky Iphone : Otevřete fotku, z níž chcete polohová metadata odstranit, a pak klepněte na tlačítko Informace nebo přejeďte nahoru. V aplikaci Mapy se objeví obrázek místa, kde byla fotka pořízena. Chcete‑li polohová metadata odstranit, klepněte na volbu Upravit a potom na položku Odstranit místo.

Pokud chcete odstranit datum z fotografie, použijte Photo Stamp Remover od SoftOrbits. Tento software je navržen k odstranění dat, vodoznaků a jiných nežádoucích objektů z fotografií. Je snadno použitelný a odstranění data z fotografie trvá jen pár minut.

V souborech EXIF jsou uložena metadata, neboli údaje o obrazových datech fotografií, pomocí nichž můžete snímky seskupovat podle určitých kritérií, jako je poloha GPS, čas a datum nebo dokonce konkrétní nastavení fotoaparátu.

Co znamená EXIF

Zkratka z anglického výrazu Exchangeable image file format. Jde o neobrazová metadata, která jsou navázána na obrazové informace.Chcete-li z fotografií vymazat nežádoucí objekty, postupujte podle následujících kroků.

  1. Krok 1. Klepněte na ikonu Object eraser.
  2. Krok 2. Klepněte nebo nakreslete kolem čehokoli, co chcete vymazat.
  3. Krok 3. Klepněte na tlačítko Vymazat.
  4. Krok 4. Klepnutím na tlačítko Uložit dokončete úpravy.

Vraťte se do Nastavení a klepněte na Obecné > Přenést nebo resetovat [zařízení] > Smazat data a nastavení. Pokud máte zapnutou funkci Najít [zařízení] možná budete muset zadat své Apple ID a heslo. Pokud se v zařízení používá eSIM, vyberte na požádání možnost vymazat zařízení a profil eSIM.

Očistěte fotky i skener

Pokud nejsou příliš poškozené, zkuste je vyčistit sami. Na odstranění nečistot a prachu z povrchu fotografií použijte ofukovací balonek. Zbývající nečistoty můžete také oprášit měkkým štětečkem nebo setřít jemným bavlněným hadříkem. Používá se také na čištění optiky a negativů.

Jak zjistit meta data z fotky : Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.

Jak zobrazit metadata : Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata. (Pokud je příkaz Zobrazit metadata nedostupný, nejsou k obrázku přiřazena žádná metadata.)

Jak zjistit EXIF informace

Soubory EXIF umí otevřít téměř všechny hlavní operační systémy. Chcete-li soubor EXIF otevřít v systému Windows a prohlédnout si uložená data, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Přejděte dolů na příkaz Vlastnosti a poté klikněte na kartu Podrobnosti.

Stáhněte Snapseed z App Store. Spusťte aplikaci, klikněte na značku + a označte text, který chcete odstranit. V záložce “Nástroje”, klikněte na ikonu s “náplastí” a označte text, který chete odstranit. Zaškrtněte zaškrtávací tllačítko a po dokončení uložte fotografii.Očistěte fotky i skener

Pokud nejsou příliš poškozené, zkuste je vyčistit sami. Na odstranění nečistot a prachu z povrchu fotografií použijte ofukovací balonek. Zbývající nečistoty můžete také oprášit měkkým štětečkem nebo setřít jemným bavlněným hadříkem. Používá se také na čištění optiky a negativů.

Jak si vyčistit iPhone : Použijte měkký, navlhčený hadřík, který nezanechává chloupky. Dávejte pozor, aby se do otvorů nedostala vlhkost. K čištění iPhonu nepoužívejte čisticí prostředky na okna a do domácnosti, stlačený vzduch, aerosolové spreje, rozpouštědla, čpavek ani abrazivní prostředky, pokud to nevyplývá z pokynů pro dezinfekci iPhonu.