Antwort Jaký materiál dřezu? Weitere Antworten – Jaký dřez je nejlepší

Jaký materiál dřezu?
Při výběru dřezu z granitu se zaměřte na druh pojiva, které může být akrylové nebo polyesterové. Modely s akrylem jsou mnohem odolnější vůči poškození a déle vám vydrží. Granitové dřezy s polyesterem jsou sice levnější, ale vlastnostmi připomínají spíše plast, a proto mají kratší životnost a celkově horší vlastnosti.Granit je velmi odolný materiál. Rezistence proti poškrábání a vysokým teplotám (Odolá teplotním šokům – až 280°C) Snadná údržba (Neusazuje se vodní kámen ani nečistoty)Speciální složení materiálu použitého pro výrobu (kamenná drť, např. křemičitého písku – žuly a polymerové pryskyřice) a jeho vysoká hustota garantuje bezpečné používání výrobku, a proto jsou granitové dřezy tak oblíbené. Na granitovém dřezu nejsou vidět zaschlé kapky, je odolný vůči skvrnám a neztrácí barvu.

Jak vybrat nerezový dřez : Při výběru nerezového dřezu byste se měli ujistit, že je vyroben z chromniklové nerezové oceli 18/10. Jde o nerezivějící potravinářskou ocel obsahující 18% chromu a 10% niklu. Chrom dodává dřezu tvrdost, odolnost a lesk, nikl pro změnu ovlivňuje jeho odolnost vůči nárazům.

Jak poznat kvalitní granitový dřez

Kvalitní granitový dřez bývá tenčí než jeho imitace. Po zasazení do pracovní desky vystupuje asi 6 milimetrů nad ní, zatímco napodobenina byvá mnohem výše nad deskou, a to v průměru o 10 a více milimetrů.

Jaký je nejlepší dřez do kuchyně : Dřezy z nerezu dnes představují klasiku. Jsou na pohled neutrální a proto se dobře kombinují s prakticky jakýmkoli vybavením kuchyně. Jsou také vysoce odolné vůči korozi, chemickým a mycím prostředkům a dobře odolávají i vysokým teplotám. Nerez je navíc i pružný, proto nepraskne a nerozbije se.

Při výběru se zajímejte o složení dřezu. Kvalitní granitové dřezy by měly obsahovat zhruba 80 % křemenných písků a 20 % pojiv a barviv. Keramický dřez: Tento typ dřezů se vyznačuje pevnou strukturou a odolností vůči chemikáliím, vyžaduje také minimální údržbu.

Kompozitní dřez je vyroben ze 100 % recyklovatelného syntetického SMC materiálu, který tvoří směs polyesterových pryskyřic a skelných vláken. Díky tomu je kompozitní dřez nejenom velice odolný vůči vysokým i nízkým teplotám, teplotním výkyvům i chemickým prostředkům, ale také lehký.

Jak poznat kvalitni nerez

Určit kvalitu a typ nerezu samotným pohledem není jednoduché. Můžeme se ale řídit označením, které je mnohdy laserováno nebo raženo přímo na samotném nádobí. Kvalitnější nerezové nádobí je označováno čísly 18/8, 18/10 nebo 18/12. Méně kvalitní pak třeba 8/0.Povrch stačí posypat sodou, poprášit octem a nechat působit. Ocet se sodou reagují a rozpouštějí nečistoty. Pak stačí opláchnout vodou a použít utěrku z mikrovlákna. Ta je velmi účinná k tomu, jak vyleštit nerez.Rozhodně se vyplatí vsadit v případě granitových dřezů na renomované značky a výrobce (Franke, Alveus, Blanco, Teka, Schock, Sinks a další.) a raději si nějakou tu tisícovku připlatit za kvalitní dřez.

Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.

Jaký granitový dřez : Rozhodně se vyplatí vsadit v případě granitových dřezů na renomované značky a výrobce (Franke, Alveus, Blanco, Teka, Schock, Sinks a další.) a raději si nějakou tu tisícovku připlatit za kvalitní dřez.

Jak čistit granitový dřez : Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.

Co je Tectonitový dřez

Tectonitové dřezy Franke jsou vyrobeny se syntetického materiálu SMC, který byl využíván především v automobilovém průmyslu pro výrobu komponentů jež podléhají těžkému opotřebení. Povrch s příměsí skelných vláken zajistí pevnost a odolnost. Materiál je 100 % recyklovatelný.

Základní nerezavějící austenitická ocel obsahující 18% chromu (Cr) a 10% niklu (Ni). Austenitická gama fáze je paramagnetická, ocel je tedy nemagnetická. Má vynikající odolnost proti korozi v prostředích voda a ovzduší bez koncentrace chloridů nebo anorganických kyselin a solí.Martenzit a železo jsou feromagnetické, takže některé nerezové oceli mají magnetické vlastnosti. Austenit je bez magnetických vlastností, a proto na austenitické nerezové oceli magnety nedrží.

Jak čistit dřez Franke : Objevte čisticí prostředky pro váš nerezový dřez

Jeho použití je velmi snadné. Na navlhčenou speciální houbičku několikrát naneste Franke Twister. Houbičkou povrch vyčistěte, pečlivě opláchněte nebo vytřete vlhkým hadříkem. Po použití nechte Franke Twister uschnout, a teprve potom uzavřete krabičku.