Antwort Jaká je nejdelší evropská řeka? Weitere Antworten – Jak se jmenuje nejdelší evropská řeka

Jaká je nejdelší evropská řeka?
Volha je veletok, největší řeka Evropy. Protéká zhruba od severozápadu na jihovýchod evropskou částí Ruska a ústí do Kaspického moře. S délkou 3 534 km a průměrným průtokem 8000 m³/s je to nejdelší a nejvodnatější řeka Evropy, a vůbec největší řeka na světě, která nemá odtok do světového oceánu.Žebříček 15 nejdelších řek v Evropě, nejdelší řeka Evropy

Pořadí řeka úmoří
1. Volha Kaspické moře
2. Dunaj Černé moře
3. Ural Kaspické moře
4. Dněpr Černé moře

Dlouho se oficiálně uvádělo, že by si tento prestižní titul mohl nárokovat egyptský Nil, v poslední době se ale situace změnila a nejdelší řekou na světě je jihoamerická Amazonka. Amazonka a Nil jsou v podstatě podobně dlouhé řeky. Obě měří přes 6500 km. Podle nejnovějších výzkumů dosahuje Amazonka téměř 7000 km.

Jaká je nejdelší řeka v Rusku : Tabulka řek

Poř. Řeka Délka (km)
1. Lena 4400
2. Ob 3650
3. Volha 3531
4. Jenisej 3487

Jaká je druhá nejdelší řeka v Evropě

Dunaj je druhou nejdelší evropskou řekou. Pramení v německém pohoří Schwarzwald, ústí do Černého moře. Délka toku činí 2811 km. Dunaj protéká deseti státy, z nichž ve čtyřech na něm leží hlavní města.

Jaká je nejdelší řeka v Německu : Tabulka řek

Poř. Řeka Délka v Německu (km)
1. Rýn 865
2. Labe 727
3. Dunaj 647
4. Mohan 524

Seznam nejdelších řek

Řeka Kontinent
1. Amazonka – Ucayali a její přítoky Jižní Amerika
2. Nil – Bílý Nil – Kagera Afrika
3. Jang-c'-ťiang Asie
4. Mississippi – Missouri Severní Amerika


Obsahy(1) Řeka Kongo je po Amazonce druhou nejmohutnější řekou a zároveň nejhlubší řekou světa. Pramení v nadmořské výšce 1000 metrů v rozlehlých mokřadech Bangweulu v Zambii, které jsou napájeny 17 řekami…

Jaká je nejdelší řeka v Americe

Mississippi (anglicky Mississippi River v jazyce místních indiánů „Velká řeka“) je nejdelší řeka Severní Ameriky a jedna z nejdelších řek na světě, která protéká Spojenými státy americkými od severu k jihu a ústí do Mexického zálivu. Je dlouhá 3766 km.Odra je druhu nejdelší řekou v Polsku a druhé místo je i podle plochy povodí a dlouhodobého průměrného průtoku v ústí. V západní části Polska vytváří 187 kilometrů dlouhou státní hranici s Německem a po 854 kilometrech toku ústí deltou ve Štětínském zálivu do Baltského moře.Naší nejdelší řekou je Vltava, která na úseku mezi pramenem na Šumavě a ústím do Labe v Mělníku měří přes 430 km.

Řeka Kongo je nejhlubší řeka na Zemi, místy dosahuje hloubky až 230 metrů. V povodí se nachází druhý největší deštný prales, hned po amazonském.

Jaká řeka je nejvodnatější na Zemi : Amazonka, Jižní Amerika

Je to nejvodnatější řeka s průměrem průtoku vody větším než sedm největších řek dohromady. Proudí přes Brazílii, Peru, Bolívii, Kolumbii, Ekvádor, Venezuelu a Guyanu. Její postavení jako nejdelší řeky je ovšem sporné kvůli určení jejího původu.

Která řeka je nejvodnatější : Amazonka protéká severní částí jihoamerického kontinentu od Peru k Atlantiku v délce 6400 až 7000 kilometrů (zhruba jako z Prahy do Washingtonu). Je nejvodnatější a má největší povodí ze všech řek na světě.

Jaká je nejdelší řeka na Slovensku

Váh (maďarsky Vág, německy Waag) je nejdelší řeka Slovenska, která protéká čtyřmi kraji (Žilinský, Trenčínský, Trnavský, Nitranský). Jde o levý přítok Dunaje. Jeho délka činí 403 km.

Amazonka, Jižní Amerika

Amazonka je nepochybně největší řekou na světě vypouštěním objemu vody. Je to nejvodnatější řeka s průměrem průtoku vody větším než sedm největších řek dohromady.Vltava měří přes 430 kilometrů. Labe je ještě delší, měří přes 1154 kilometrů, ale v Česku leží jeho kratší část (358 kilometrů). Zároveň je nejdelší splavnou řekou v České republice (splavných je 210 kilometrů). Původní keltské slovo „elb" znamenalo „velká řeka".

Jaká je nejvodnatější řeka : Amazonka (španělsky Río Amazonas, portugalsky Rio Amazonas, v domorodých jazycích Parana Tinga [Bílá řeka] nebo Parana Guasu [Velká řeka]) je nejvodnatější a nejdelší řeka na Zemi.