Antwort Jaká je druhá nejdelší řeka na světě? Weitere Antworten – Jak se nazývá nejdelší řeka na světě

Jaká je druhá nejdelší řeka na světě?
Dlouho se oficiálně uvádělo, že by si tento prestižní titul mohl nárokovat egyptský Nil, v poslední době se ale situace změnila a nejdelší řekou na světě je jihoamerická Amazonka. Amazonka a Nil jsou v podstatě podobně dlouhé řeky. Obě měří přes 6500 km. Podle nejnovějších výzkumů dosahuje Amazonka téměř 7000 km.Dunaj je druhou nejdelší evropskou řekou. Pramení v německém pohoří Schwarzwald, ústí do Černého moře. Délka toku činí 2811 km. Dunaj protéká deseti státy, z nichž ve čtyřech na něm leží hlavní města.Seznam nejdelších řek

Řeka Kontinent
1. Amazonka – Ucayali a její přítoky Jižní Amerika
2. Nil – Bílý Nil – Kagera Afrika
3. Jang-c'-ťiang Asie
4. Mississippi – Missouri Severní Amerika

Jaká je nejdelší řeka v USA : Mississippi (anglicky Mississippi River v jazyce místních indiánů „Velká řeka“) je nejdelší řeka Severní Ameriky a jedna z nejdelších řek na světě, která protéká Spojenými státy americkými od severu k jihu a ústí do Mexického zálivu. Je dlouhá 3766 km.

Jaká je nejhlubší řeka na světě

Obsahy(1) Řeka Kongo je po Amazonce druhou nejmohutnější řekou a zároveň nejhlubší řekou světa. Pramení v nadmořské výšce 1000 metrů v rozlehlých mokřadech Bangweulu v Zambii, které jsou napájeny 17 řekami…

Jak se jmenuje nejdelší a Nejvodnatější řeka světa : Amazonka (španělsky Río Amazonas, portugalsky Rio Amazonas, v domorodých jazycích Parana Tinga [Bílá řeka] nebo Parana Guasu [Velká řeka]) je nejvodnatější a nejdelší řeka na Zemi. Nachází se v rovníkové oblasti Jižní Ameriky.

Amazonka, Jižní Amerika

Amazonka je nepochybně největší řekou na světě vypouštěním objemu vody. Je to nejvodnatější řeka s průměrem průtoku vody větším než sedm největších řek dohromady.

Žlutá řeka (Řeka) • Mapy.cz.

Jaká je nejhlubší řeka

Řeka Kongo je nejhlubší řeka na Zemi, místy dosahuje hloubky až 230 metrů. V povodí se nachází druhý největší deštný prales, hned po amazonském.Za zmínku stojí i Labe, které se svou celkovou délkou 1 094 kilometrů patří k největším řekám Evropy a zároveň je i nejvodnatější řekou ČR. Pramení v Krkonoších, protéká Německem a ústí do Severního moře. Pramen Labe najdete na Labské louce v nadmořské výšce 1 387 metrů.Amazonka, Jižní Amerika

Je to nejvodnatější řeka s průměrem průtoku vody větším než sedm největších řek dohromady. Proudí přes Brazílii, Peru, Bolívii, Kolumbii, Ekvádor, Venezuelu a Guyanu. Její postavení jako nejdelší řeky je ovšem sporné kvůli určení jejího původu.

Roe (anglicky Roe River) je řeka v americkém státě Montana v USA. Se svými 61 m délky je považována za nejkratší řeku na světě.

Kdo sousedí s Čínou : Po směru hodinových ručiček jimi jsou Indie (délka hranice 3 380 km), Pákistán (523 km), Afghánistán (76 km), Tádžikistán (414 km), Kyrgyzstán (858 km), Kazachstán (1 533 km), Rusko (3 645 km), Mongolsko (4 677 km), Severní Korea (1 416 km), Vietnam (1 281 km), Laos (423 km), Myanmar (2 185 km), Bhútán (470 km) a Nepál …

Co znamená Jang c Tiang : výslovnost, čínsky pchin-jinem Cháng Jiāng, znaky zjednodušené 长江, tradiční 長江; česky „Dlouhá řeka“). Svou délkou 6 300 km je nejdelší řekou celého eurasijského kontinentu.

Jaká je nejvodnatější řeka

Amazonka (španělsky Río Amazonas, portugalsky Rio Amazonas, v domorodých jazycích Parana Tinga [Bílá řeka] nebo Parana Guasu [Velká řeka]) je nejvodnatější a nejdelší řeka na Zemi.

Za zmínku stojí i Labe, které se svou celkovou délkou 1 094 kilometrů patří k největším řekám Evropy a zároveň je i nejvodnatější řekou ČR. Pramení v Krkonoších, protéká Německem a ústí do Severního moře.Čína dala světu papír, kompas, ocel, těstoviny, seizmoskop, porcelán, visutý most, trakař, whisky, střelný prach a ohňostroj, deštník, trakař, whisky, první tištěnou knihu a asi dvě stě padesát tisíc dalších věcí, a to nepočítám jejich imitace.

Co Čína dala světu : Čína dala světu řadu významných vědeckých a technických objevů. Její kulturní i přírodní pestrost je nepřeberná. Nejvyšší pohoří světa, prolákliny pod úrovní mořské hladiny, pouště, náhorní planiny, vyschlá jezera a stepi, moderní megaloměsta, romantická pohoří posetá chrámy, pagodami a kláštery, Velká čínská zeď…