Antwort Co je to metainformace? Weitere Antworten – Co je to metadata

Co je to metainformace?
Metadata (z řeckého meta- = mezi, za + latinského data = to, co je dáno) jsou data, která poskytují informaci o jiných datech. Příkladem je katalogizační lístek v knihovně, obsahující data o původu a umístění knihy: jsou to data o datech v knize, uložená na katalogizačním lístku.Metadata obsahují informace například o počtu stránek, o tom, kdo a kdy soubor vytvořil, o autorovi nebo také jakou příponu soubor má. Všechny informace, které mohou být uživateli užitečné při další práci se souborem.Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.

Jak přečíst metadata : V případě obrázků je to potom formát souboru PNG. K dispozici jsou i různé čističe metadat. Například Microsoft Office, respektive aplikace v tomto kancelářském balíku obsahují funkci Zkontrolovat metadata. Klikněte na Soubor -> Informace -> Zkontrolovat dokument -> Zkontrolovat metadata.

Jak zjistit kde byla fotka pořízena

Vyhledání dříve odhadovaných poloh

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Fotky Google .
 2. Nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu účtu. Nastavení Fotek .
 3. Klepněte na Soukromí Možnosti polohy. Zobrazit a spravovat odhadované polohy.

Jak vytahnout metadata z fotky : Klikněte na Soubor -> Informace -> Zkontrolovat dokument -> Zkontrolovat metadata.

Zkratka z anglického výrazu Exchangeable image file format. Jde o neobrazová metadata, která jsou navázána na obrazové informace.

Pravost i aktuálnost fotky můžete ověřit na stránce images.google.com nebo na tineye.com. Na stránce images.google.com klikněte na obrázek fotoaparátu a vyberte, zda chcete obrázek nahrát, nebo zkopírovat jeho adresu ze schránky (stisknutím Ctrl + V).

Jak zjistit osobu podle fotky

1. krok: Vyhledejte fotky s nějakým člověkem nebo zvířetem

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Fotky Google .
 2. Přihlaste se ke svému účtu Google.
 3. Dole klepněte na Hledat .
 4. Zobrazí se řada obličejů. Klepnutím na některý z nich zobrazíte fotky, na nichž tento člověk je.

Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata. (Pokud je příkaz Zobrazit metadata nedostupný, nejsou k obrázku přiřazena žádná metadata.)Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.

Jak píši výše, EXIF jsou data uložená uvnitř souboru fotografie. Obsahují název a velikost souboru, model fotoaparátu a datum pořízení fotografie.

Jak zjistit odkud pochází fotka : Pokud nevíte, odkud nějaký obrázek máte, můžete využít images.google.com. Kam daný obrázek stačí přetáhnout a Google vám vyhodí nejrelevantnější obrázky, které se minimálně podobají tomu vašemu. Nebo najde rovnou ten pravý. Pak už se jen stačí proklikat ke zdroji obrázku.

Jak najít Fake fotku : Pravost i aktuálnost fotky můžete ověřit na stránce images.google.com nebo na tineye.com. Na stránce images.google.com klikněte na obrázek fotoaparátu a vyberte, zda chcete obrázek nahrát, nebo zkopírovat jeho adresu ze schránky (stisknutím Ctrl + V).

Jak získat metadata

Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce. Všechna metadata najdete v Informacích o obrázku.

Jinou cestou odebrání metadat je samotné použití průzkumníku. Cesta je pravé tlačítko myši na soubor → vlastnosti → záložka podrobnosti → dole Odebrat vlastnosti a osobní informace → Odebrat následující vlastnosti z tohoto souboru. Pak už stačí jen potvrdit OK.Soubory EXIF umí otevřít téměř všechny hlavní operační systémy. Chcete-li soubor EXIF otevřít v systému Windows a prohlédnout si uložená data, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Přejděte dolů na příkaz Vlastnosti a poté klikněte na kartu Podrobnosti.

Jak zjistím kdo je na fotce : 1. krok: Vyhledejte fotky s nějakým člověkem nebo zvířetem

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Fotky Google .
 2. Přihlaste se ke svému účtu Google.
 3. Dole klepněte na Hledat .
 4. Zobrazí se řada obličejů. Klepnutím na některý z nich zobrazíte fotky, na nichž tento člověk je.