Antwort Co je to AAA baterie? Weitere Antworten – Co znamená AAA baterie

Co je to AAA baterie?
Mikrotužková baterie (AAA)

Měří 44,5 mm na délku a 10,5 mm v průměru. Vyrábí se zink-uhlíkové, zink-chloridové, alkalické, lithiové a dobíjecí (NiMH). U dobíjecích baterií je napětí 1,2 V, u klasických 1,5 V. Použití: dálkové ovladače, svítilny, hodiny.Druhými nejčastějšími článkovými bateriemi jsou mikrotužkové baterie (ANSI označení AAA, IEC označení xR03; též Size S), které najdeme v dálkových ovladačích, nástěnných hodinách či budících. Rozměry baterií AAA činí 44,5 mm na délku a průměr 10,5 mm.Typy baterií a jejich využití

 • Jakou baterii zvolit do vašeho zařízení
 • Mikrotužková baterie (AAA)
 • Tužková baterie (AA)
 • Malý monočlánek (C)
 • Velký monočlánek (D)
 • Plochá baterie (4,5 V)
 • Devítivoltová baterie (9 V)
 • Knoflíkové baterie (mincové)

Jak se značí dobíjecí baterie : na nabíjecích bateriích obvykle najdete anglický nápis rechargeable a typ chemie akumulátoru. V dnešní době nejčastěji NiMH u tužkových a mikrotužkových bateriích. Na jednorázových bateriích zase obvykle najdete upozornění, že je nemáte nabíjet.

Jaký je rozdíl mezi bateriemi AA AAA

Standardně se pojmem tužková baterie rozumí baterie velikosti AA (size M), jako mikrotužková baterie se označuje menší velikost AAA (size S). Větší velikosti se nazývají malý monočlánek („špalek“, velikost C, size L) a velký monočlánek („buřt“, velikost D, size XL).

Jak poznat typ baterie : „Nejdříve je důležité zjistit typ baterie. Ten najdeme na její vnitřní straně, na takzvaném typovém štítku. Dle toho je pak zase o něco snadnější koupit správný akumulátor. Označení typu se zpravidla skládá z kombinace písmen a číslic,“ dodává Tlapák.

„Nejdříve je důležité zjistit typ baterie. Ten najdeme na její vnitřní straně, na takzvaném typovém štítku. Dle toho je pak zase o něco snadnější koupit správný akumulátor. Označení typu se zpravidla skládá z kombinace písmen a číslic,“ dodává Tlapák.

Tužkové baterie (AA) Mikrotužkové baterie (AAA) Malé buřty (C) – malé monočlánky. Buřty (D) – velké monočlánky.

Jak poznat nabíjecí baterie AAA

Nabíjecí baterie AAA, také nazývané mikrotužkové baterie, využívají drobnější elektronická zařízení. Napětí je 1,2 V, stejně jako u nabíjecích AA baterií. Nabíjecí mikrotužkové baterie mají menší rozměry, z čehož je odvozena také jejich nižší kapacita 400 až 1 000 mAh.Stav klasické alkalické baterie typu AA nebo AAA můžete zjistit dokonce i bez měřicího přístroje nebo třeba svítilny. Stačí totiž pustit baterii z výšky asi 20 cm a nechat ji kolmo spadnout například na stůl. Podle toho, jak dopadne, poznáte, zda je nabitá, nebo vybitá.Tužková baterie

evropské označení anglické označení lidové označení
AAA size S mikrotužková, malá
AA size M tužková, klasická
C size L špalek, malý buřt
D size XL buřt, velký špalek


Baterie C poskytnou energii vaší oblíbené elektronice se středním nebo vyšším odběrem proudu. Nejčastěji je najdete v hračkách, herních konzolích, svítilnách, dálkových ovladačích nebo u CD přehrávačů. Známé jsou taktéž pod označeními jako baterie C LR14, malý buřt či R4. Dnes jsou tyto akumulátory na ústupu.

Jak zjistit stav baterie AAA : Stav klasické alkalické baterie typu AA nebo AAA můžete zjistit dokonce i bez měřicího přístroje nebo třeba svítilny. Stačí totiž pustit baterii z výšky asi 20 cm a nechat ji kolmo spadnout například na stůl. Podle toho, jak dopadne, poznáte, zda je nabitá, nebo vybitá.

Jak poznat zda je tužková baterie nabitá : Stačí tužkovou baterii plochým koncem upustit z malé výšky na zem. Pokud je baterie plná energie, bez odrážení dopadne na zem a zůstane stát. Jedná-li se ovšem o baterii „mrtvou”, při setkání se zemí se několikrát odrazí a převrátí se.

Jakou kapacitu má AAA baterie

Obvykle mají AAA baterie napětí 1,2 V a kapacitu kolem 800-1200 mAh.

Nejlepší AA tužkové baterie

 • Varta 2006 – 4 ks Zinkouhlíková baterie SUPERLIFE AA 1,5V.
 • Philips R6L4F/10 – 4 ks Zinkochloridová baterie AA LONGLIFE 1,5V.
 • 2 ks Nabíjecí baterie AA RAVER NiMH/1,2V/600 mAh.
 • Varta 2006 – 4 ks Zinkouhlíková baterie SUPERLIFE AA 1,5V.
 • Varta 4106 – 6 ks Alkalické baterie LONGLIFE EXTRA AA 1,5V.

Stav klasické alkalické baterie typu AA nebo AAA můžete zjistit dokonce i bez měřicího přístroje nebo třeba svítilny. Stačí totiž pustit baterii z výšky asi 20 cm a nechat ji kolmo spadnout například na stůl. Podle toho, jak dopadne, poznáte, zda je nabitá, nebo vybitá.

Jak zjistím kapacitu baterie : Jak zjistit zdraví baterie na android zařízeních

 1. Otevřete číselník.
 2. Zadejte kód * # * # 4636 # * # *
 3. V zobrazeném menu klikněte na "Informace o baterii" (Battery Information)