Antwort Co je podnož st Julien? Weitere Antworten – Co znamená podnož Myrobalán

Co je podnož st Julien?
myrobalán (MYR.) myr. 29C- bujně rostoucí podnož, využívá se zejména pro švestky, blumy, v menším množství pro meruňky, koření hluboce, dobře snáší těžší půdy. Rubira a Montclar – středně až bujně rostoucí podnože vhodné pro meruňky a broskve, strom má kvalitní kořenový systém a nevyžaduje oporu.MM106 -středně vzrůstná podnož, bujně rostoucí, velký kořenový systém, odolná k mrazu, vhodná do kamenitých i vlhkých půd, podnož je vhodná pro tvary polokmen a vysokokmen. Stromky brzy a dobře plodí.Je hodná i do vlhkých půd.Podnož je stromek vypěstovaný ze semene nebo rozmnožený vegetativní cestou. Každá má jiné vlastnosti. Semenáče mají výkonnější kořenový systém, ale nikdy předem nevíme, co nám ze zasazeného semene vyroste a jaké pak budou vlastnosti daného stromu.

Co jsou podnože : Podnož je rostlina, nebo její část, která se používá pro očkování nebo roubování jiné rostliny. Smyslem očkování je zajistit přežití, nebo zlepšení vlastností naštěpované rostliny. Spolužití tkání podnože a naštěpované rostliny je ovlivněno vzájemnou afinitou.

Co je podnož montclar

Popis Broskvoň RELIANCE – podnož Montclar

Zrají v první polovině srpna a mají výtečnou chuť. Dužnina je pevná, sladká, šťavnatá a aromatická, Chuťově je velmi dobrá. Jde také dobře odloučit od pecky. Tato odrůda je dobře odolná mrazu, vhodná i do okrajových pěstitelských oblastí.

Co to je podnož M26 : M26 – ( podnož pro jabloně ) středně bujně rostoucí, dobře kotvící v půdě, vhodná do lehkých a nezamokřených půd, podnož vhodná pro zákrsek a čtvrtkmen. Je mrazuvzdorná .

Jabloňová podnož MM 111 roste bujně. Stromy na této podnoži jsou velmi vzrůstné, koření hluboko, má mohutný kořenový systém a velmi dobře kotví v půdě. Je odolná proti krčkové rakovině. Doporučuje se pro štěpování spur typových odrůd, pro slabě vzrůstné a hojně plodné odrůdy.

· M26 – středně bujně rostoucí, dobře kotvící v půdě, vhodná do lehkých a nezamokřených půd, podnož vhodná pro zákrsek a čtvrtkmen. Je mrazuvzdorná . · P 60 – pochází z Polska, slabě rostoucí podnož, je odolná proti mrazu, náchylnost na strupovitost, spálu a padlí je nízká.

Co je podnož M9

M9 – slabě rostoucí podnož, malý kořenový systém, mělce kořenící,středně odolná mrazu,podnož vhodná pro tvar zákrsek, nejrozšířenější podnož slabého růstu u nás. Stromy vyžadují podpěru. Odrůdy na této podnoži brzy plodí a dosahují nejvyšší výnosy.Mulč – dá se použít do prostoru pod ovocnými stromy od dubna. Jako mulčovací materiál poslouží například posekaná tráva, sláma nebo mulčovací kůra. Mulč udržuje půdu déle kyprou a udržuje v ní vláhu.Mulčování stromů

Ideální varianta mulče je vrstva 20–30 cm hnoje/kompostu, kterou přikryjete 5–10 cm dřevní štěpky (z listnatých dřevin) nebo slámou. Štěpka či sláma má především tu funkci, že hnůj nevysychá, a samozřejmě obsahuje i dost uhlíku, takže se hnůj lépe vstřebává.

květinami, rostlinami či keři z čeledi Bobovité (Fabaceae). Ty totiž umí vázat v půdě dusík a když je pod stromy občas posečete a necháte tam, tak působí jako zelené hnojení. Nutno podotknout, že velké množství těchto rostlin je jedovatých. Jetel pod stromy, hrách a fazole v blízkosti keřů ale můžete sázet vždycky.

Co vysadit pod Ovocny strom : Co vysadit pod ovocný strom

 • Třezalka kalíškatá
 • Hlohyně šarlatová
 • Modřence.
 • Rozchodník.
 • Třapatka zářivá
 • Záplevák podzimní
 • Brusnice brusinka.
 • Abélie velkokvětá

Jaké rostliny pod stromy : Nejlépe se pod stromy daří barvínku (Vinca), břečťanu (Hedera), hluchavce pitulníku (Lamium galeobdolon), kterou zdobí bílé skvrny a od dubna rovněž žluté květy, a bergeniím (Bergenia). Vybírat můžeme také z okrasných travin, jakými jsou např. ostřice (Carex) či polštářovité kostřavy (Festuca gautieri).

Co zasadit do pařezu

Skvěle se pro to hodí cibulky tulipánů, narcisů nebo ladoňky. V pařezu se budou skvěle vyjímat také kapradiny či macešky. U sázení si dejte pozor pouze na to, zda je pařez umístěn na slunné straně zahrady nebo spíše v polostínu až stínu. Podle toho následně zvolte vhodnou sazeničku.

Pod stromy se bude dařit stínomilným rostlinám. Najdete je mezi trvalkami, okrasnými travami, kapraďorosty, cibulovinami, hlíznatými rostlinami i dřevinami. Často jde o nenáročné a rychle se rozrůstající druhy, které v ideálních podmínkách zakrátko vytvoří souvislou pokrývku půdy.Můžeme vyzkoušet pokryvné stínomilné trvalky, jako je barvínek (Vinca sp.), nebo břečťan (Hedera sp.). Svou funkci splní také pupkovec jarní (Omphalodes verna), či zběhovec plazivý (Ajuga reptans), kopytník evropský (Asarum europaeum) konvalinka vonná (Convallaria majalis) a jiné.

Co zasadit do stínu pod strom :

 • Další rostliny vhodné do stínu: Kontryhel měkký (Alchemilla mollis)
 • Bergenie neboli badan (Bergenia spec.)
 • Bohyška (Hosta spec.)
 • Prvosenka bezlodyžná (Primula vulgaris)
 • Zběhovec plazivý (Ajuga reptans)
 • Čechrava (Astilbe spec.)
 • Zvonek (Campanula spec.)
 • Sasanky (Anemone)