Antwort Co je podnož M9? Weitere Antworten – Co jsou podnože

Co je podnož M9?
Podnož je rostlina, nebo její část, která se používá pro očkování nebo roubování jiné rostliny. Smyslem očkování je zajistit přežití, nebo zlepšení vlastností naštěpované rostliny. Spolužití tkání podnože a naštěpované rostliny je ovlivněno vzájemnou afinitou.· M26 – středně bujně rostoucí, dobře kotvící v půdě, vhodná do lehkých a nezamokřených půd, podnož vhodná pro zákrsek a čtvrtkmen. Je mrazuvzdorná . · P 60 – pochází z Polska, slabě rostoucí podnož, je odolná proti mrazu, náchylnost na strupovitost, spálu a padlí je nízká.MM106 -středně vzrůstná podnož, bujně rostoucí, velký kořenový systém, odolná k mrazu, vhodná do kamenitých i vlhkých půd, podnož je vhodná pro tvary polokmen a vysokokmen. Stromky brzy a dobře plodí.Je hodná i do vlhkých půd.

Co je podnož montclar : Popis Broskvoň RELIANCE – podnož Montclar

Zrají v první polovině srpna a mají výtečnou chuť. Dužnina je pevná, sladká, šťavnatá a aromatická, Chuťově je velmi dobrá. Jde také dobře odloučit od pecky. Tato odrůda je dobře odolná mrazu, vhodná i do okrajových pěstitelských oblastí.

Co je podnož M7

M7 – středně bujně rostoucí podnož určená pro pěstování do větších zahrad. Podnož je dobře odolná mrazu, nenáročná, snáší i horší půdní podmínky. Nevyžaduje podporu.

Co je to podnož A2 : A2 – silně rostoucí podnož pro pěstování bez opory. Vhodná do svahů, dobře zakořeňuje. Zvládá i sušší a horší půdní podmínky. Dřevo dobře vyzrává na podzim, a tudíž je odolná i vůči mrazům.

P14 – pochází z Polska, středně rostoucí podnož, růst o něco bujnější než M26, středně mrazuodolná,snáší i horší půdní podmínky, ovoce lépe vybarvuje. Náchylnost na strupovitost nízká. Podnož vhodná pro tvat čtvrtkmen a polokmen.

MM111 – je podnož pro sloupovité odrůdy jabloní. Výborně koření, vhodná i do vyšších a sušších poloh. Nevyžaduje oporu a jedná se o středně rychle rostoucí podnož.

Co je podnož B118

B118 – středně bujně rostoucí, dobře mrazuvzdorná, vhodná do chudších a sušších půd. Obdoba podnože MM111. B396 – plodná, mrazuvzdorná podnož, vzrůstově obdoba podnože M7.MYROBALÁN- asi nejběžnější a jedna z nejlevnějších podnoží na švestky, meruňky a broskve. Stromky rostou bujně , má silné kořeny, roste i na méně vhodných stanovištích. Vhodnější pro pěstitele, kteří se nechtějí nebo nemají možnost se v prvních letech výsadby o stromky pravidelně starat.podnož Colt – 5 kusů podnož Colt – odrůdy na něm naštěpované rostou slabě až středně bujně. Odolnost proti mrazu je dobrá. Stromy vstupují brzy do plodnosti a tato je velká. Podnož vhodná pro tvary čtvrtkmen, polokmen a vysokokmen.

ZK/ČK – prostk. Původ: Pochází ze stanice ÚEB AV ČR ve Střížovicích, je to kříženec odrůd 'Prima' x 'Rubín'. Zrání: Sklízí se koncem září až počátkem říjny, 10 – 14 dnů před 'Golden Delicious'.

Jak hluboko má kořeny jabloň : Pro ovocné stromy vyhloubíme jámy o průměru asi 60 cm a hloubce minimálně 40 cm. Stromy se sázejí tak hluboko, aby místo očkování bylo těsně nad povrchem země. Kořeny zahrneme zeminou, pevně ji přišlápneme a rostlinu silně zalijeme.

Co je podnož mm111 : Jabloňová podnož MM 111 roste bujně. Stromy na této podnoži jsou velmi vzrůstné, koření hluboko, má mohutný kořenový systém a velmi dobře kotví v půdě. Je odolná proti krčkové rakovině. Doporučuje se pro štěpování spur typových odrůd, pro slabě vzrůstné a hojně plodné odrůdy.

Co zasadit pod jabloň

Co vysadit pod ovocný strom

  1. Třezalka kalíškatá
  2. Hlohyně šarlatová
  3. Modřence.
  4. Rozchodník.
  5. Třapatka zářivá
  6. Záplevák podzimní
  7. Brusnice brusinka.
  8. Abélie velkokvětá


Doporučuje se sázet řady minimálně 1 m od plotu, další řady alespoň ve vzdálenosti alespoň 2-2,5 m od předchozí řady. Optimální vzdálenost ovocných stromků v řadě je 1,2-1,5 m, záleží na podnoži i odrůdě – např.dává vznik koruně ovocných stromů, které rodí ovoce. Podnoží může být jak semenáč stejného druhu (třešeň ptačí pro kultivary třešní), kultivar rostliny využívaný speciálně jako podnož (časté u jabloní např. M27), tak i některý příbuzný druh (například roubování hrušně na kdouloň).

Co je možné vysadit pod břízu : Ze všech bylin a květin, které dnes existují Pod břízu můžete vysadit kosatce nebo konvalinky, sněženky nebo kapradiny, jiřiny nebo krokusy. Lesní brčál a trávníkové trávy budou na mýtině u břízy vypadat docela pěkně a sofistikovaně.