Antwort Co je Lady dance? Weitere Antworten – Jaké jsou druhy tance

Co je Lady dance?
Společenský tanec

  • Tance standardní Původ anglický: waltz, slowfox a quickstep. Původ latinskoamerický: tango.
  • Tance latinskoamerické Původ jihoamerický: Samba. Původ středoamerický: rumba, cha-cha. Původ evropský: paso doble.
  • Tance jazzové Původ severoamerický: Blues, jive.
  • Tance kolové Původ evropský: polka, valčík.

Lidový tanec (někdy též etnický tanec nebo tradiční tanec) je jeden z folklórních projevů, jde o druh tance, který se zrodil v nižších (lidových) vrstvách v předindustriální nebo raně industriální společnosti, a to k zábavě (rituální tance se do kategorie obvykle nepočítají).Tanec spojující prvky orientálního tance, latiny, jógy, pilates a baletu – to je Flirt dance! A jakýkoliv další styl, který si do něj přidáte! Na Flirt dance obdivuji právě jeho rozmanitost, díky které ho vždy můžete pojmout originálně a zcela podle sebe.

Co je to Shuffle dance : Shuffle dance se vyvíjí od počátku 20. století a vychází z jazzu, contemporary a streetových tanečních stylů. Dominantou nejsou jen krokové variace jako Running man nebo T-Step, ale i pohyby ramen a bodymoving. Při shuffle dance zkrátka tančí celé tělo a mysl relaxuje.

Které jsou standardní tance

Do soutěžních standardních tanců se řadí Waltz, Tango, Valčík, Slowfox a Quickstep. Standardní tance můžeme tančit v páru, sólově nebo i ve skupině. Původ všech standardních tanců nalezneme v Anglii, kromě náruživého tanga, které, ač je řazeno do tanců standardních, kořeny má v latinské Americe, konkrétně v Argentině.

Co je to bachata : Bachata je hudba a tanec pocházející z Dominikánské Republiky, kde společně s merengue tvoří převládající styly. V současné době je velmi populární po celém světě zejména díky své jednoduchosti a časté smyslnosti. Tančí se na 4 doby vždy tři kroky a jeden přísun (tap/akcent).

V tanečních obvykle začínáme výukou foxtrotu či waltzu, které jsou nejjednoduššími tanci. Naopak nejnáročnější tanec je slowfoxtrot a v tanečních pro mládež patří k nejsložitějším tancům i valčík. I proto, že se tančí v rychlém tempu – stejně jako polka, cha cha nebo quickstep.

Půlka nebo maděra: tak se prý původně jmenoval tanec, který se se poprvé tančil ve třicátých letech 19. století, dnes jej známe jako polku a patří k české národní klasice.

Co je high heels Dance

High Heels Dance je tanečním stylem, který se tančí sólo a je inspirován choreografiemi, které můžeme vidět v různých hudebních videích popu a hip hopu. Tento tanec je určen především pro ženy, ale není nepochybně jen pro ně. Mnoho mužů již dokázalo, že i když se tancuje na podpatcích, není to styl jen ženský.Ecstatic Dance je forma spontánního tance, kdy vás DJ provede taneční vlnou obsahující hudbu rozmanitou jak z pohledu žánrů, tak z pohledu tempa a energie. Je to cesta vyjádření sama sebe skrze pohyb a tanec, vědomě, bez vlivu alkoholu nebo drog.Swing je jazzový styl, který se utvářel od konce 20. let 20. století a v němž došlo k širšímu uplatnění jazzu jako populární taneční hudby a k míšení černošských a bělošských prvků. Tvoří přechod od tradičního (historického) k modernímu jazzu.

Quickstep. Zábavný, rychlý a nápaditý tanec se 4/4 rytmem a 50 takty za minutu je nejrychlejším standardním tancem.

Co je to jazz dance : Jazz Dance je výkonnostní taneční technika a styl, který se poprvé objevil ve Spojených státech na počátku 20. století. Jazzový tanec se může vztahovat na lidový jazz nebo na divadelní jazz (Broadway).

Co je to Mambo : Mambo je latinskoamerický tanec, který ve 40. letech 20. století vytvořil kubánský a později mexický kapelník a skladatel Pérez Prado. Chtěl tak vytvořit taneční doplněk stejnojmennému hudebnímu stylu, u jehož kořenů o dekádu předtím stál kubánský skladatel Arsenio Rodríguez.

Co to je flamenco

Flamenco je hudebně-taneční kultura, jejíž kolébkou i současným centrem je Andalusie na jihu Španělska. Vzniklo mezi Romy, kteří tam v 15. století doputovali z Indie přes Pákistán a Egypt. Proto se ve flamencu vlastní romská kultura mísí se španělskou, indickou, židovskou a arabskou.

Do tanečních se chodí zhruba okolo 16. roku, ale začít lze kdykoliv (od cca 15. roku). Jak jsme již uvedli dříve, pro mladého člověka je přínosem, když jde do tanečních s přáteli nebo i ve dvojici/páru.Většinou kurzy pořádá taneční škola, která zároveň vede dále i páry pro sportovní tanec. Mimo tanečního mistra se na výuce podílí i asistentky a asistenti – nejčastěji soutěžní tanečníci z dané školy nebo absolventi vyšších úrovní tanečních.

Proč se polka jmenuje polka : Původně se tento tanec jmenoval „maděra“, ale podle svého polovičního rytmu byl přejmenován na „půlka“. Tento název se později změnil na „polka“, patrně jako výraz sympatií k národně utlačovaným Polákům (povstání v roce 1830), podle jiného pramene na počest polské zpěvačky Esmeraldy.