Antwort Z jaké země je jméno Ema? Weitere Antworten – Odkud pochází jméno Ema

Z jaké země je jméno Ema?
Ženské křestní jméno Ema (užívané také jako Emma) má germánský původ. Vzniklo z německých jmen Erma a Irma, resp. Ermentrud, Erenhild, Irmagard. Překládá se jako "pečovatelka", "pečující", ale také "starostlivá", "milovaná" nebo "veselá".Domáckými variantami jména jsou Emička, Emča, Emka, Emina, Eminka aj. Jméno se užívá také na Slovensku. Většina jazyků jméno zná jako Emma, například angličtina, němčina, ruština, italština, francouzština, maďarština, také norština, dánština nebo švédština.Jméno Ema má 12036 lidí, je na 148.

Kdy má Ema narozeniny : Libouchec, Ústí nad Labem – Malou Emu porodila v pondělí v ústecké porodnici Veronika Chytrá z Libouchce. První narozeniny ale Ema oslaví až v roce 2020, datum 29. února se v kalendáři totiž dříve neobjeví, letošní rok je přestupný.

Kolik lidí v ČR se jmenuje Ema

DOMINIK 1 451 14. EMA 108 15. VIKTORIE 904 15.

Kolik je v ČR Ema :

Ema
Podle údajů z roku 2016
Další statistika jmen v Česku
Emma 5 108 (219. nejčastější)
Emmma 1 (17 615. nejčastější)
Ema
Původ německý
Jméno v Česku
Četnost v Česku 12 036
Pořadí podle četnosti 148.


Ema slaví svátek dne 08.04. Krása je v jednoduchosti, své o tom ví i nositelky jména Ema. Jednoduché, praktické jméno skrývá příjemný význam plný péče, lásky a starostlivosti. Ženské křestní jméno Ema se vyskytuje také ve variantě Emma.

Kdo má svátek Ema

Ema je rovněž domáckou podobou jmen Emílie, Emanuela a Emerencie. Podle českého kalendáře má svátek 8. dubna.Toto jméno je vhodné pro znamení Kozoroha, Panny, Býka a Ryb. Vhodné barvy jsou červená, oranžová a tmavé odstíny všech barev. Zajímavost: Vzniklo ze zkráceniny Erma, Irma ze jmen jako Ermentrud, Irmagard.