Antwort Proč si koupit skútr? Weitere Antworten – Na co si dát pozor při koupi skútru

Proč si koupit skútr?
Máme pro vás tipy, na co si dát při koupi motorky z druhé ruky pozor.

  1. Papíry v pořádku.
  2. Stopy po mechanických opravách.
  3. Kde hledat škrábance
  4. Provozní kapaliny.
  5. Poškozený rám.
  6. Lakované části.
  7. Brzdový systém.
  8. Pneumatiky a kola.

Každá motorka je jiná a zkoušet nové věci prostě láká -u motorek to platí dvojnásob. Podzim je tak na motocyklovém trhu tradičně ve znamení široké nabídky i výhodnějších cen. Podle Martina Kříže z Mari moto jdou po sezóně ceny dolů hlavně u nových motocyklů.I v kategorii skútrů platí, že čím výkonnější bude, tím více benzínu spolyká. Zatímco malý skútr s motorem o objemu 125 ccm spotřebuje mezi 2,5 až 3,5 litry na 100 km, maxi skútr s pětistovkovým motorem si vezme asi 3,5 až 5 litrů.

Kolik km najede skútr : Obecně počítej, že průměrný uživatel skútru / motorky v CZ-SK najede určitě 10.000 km za sezónu, ale najdou se i jedinci, kteří najedou i 30K km a ano i výjimky se 2K km za sezónu.

Jak si vybrat skútr

Na ježdění do práce přes město vám bude bohatě stačit skútr s motorem 125 ccm. Na delší cesty, nebo pokud plánujete častěji jezdit ve dvou už potřebujete cestovní skútr. Ten pohání motor o objemu 300 ccm a větší. Cestovní skútry jsou celkově robustnější, než městské skútry.

Jakou značku skútru koupit : Zatímco na cestu do vedlejší vesnice pro rohlíky vám bude stačit úplně jakýkoli skútr, u pravidelného ježdění už je to jinak. Pokud na skútru plánujete jezdit do práce, o víkendech na chalupu nebo třeba na dovolenou, pak sáhněte po velkém skútru. Cestování na něm bude určitě pohodlnější než na malé padesátce.

Jak se to pozná Vytahaný řetěz má nepravidelný průvěs a boční vůli v článcích, za jízdy může škubat, šustit a vrzat, na jeho článcích a válečcích se objevují viditelně zbroušené plošky, zpuchřelé kroužky propouštějí olej, v krajním případě mohou být i poškozené a popraskané válečky nebo dokonce destičky článků.

Ideální stroj do začátku je čtyřtaktní dvěstěpadesátka. Ty mají hmotnost kolem 100 kg a s výkonem kolem 25 koní vás takovýto stroj nijak neztrestá. Je to s ním podobné jako se silničními supersporty. Na slabší motorce si snadno vytvoříte dobré návyky, vypilujete techniku jízdy, než přejdete později na něco silnějšího.

Kdo muze ridit skútr 125

Největší změnou pro širokou motoristickou obec je zařazení skútrů s obsahem motoru do 125 ccm pod řidičské oprávnění na osobní auta. Řídit je může každý, kdo vlastní řidičský průkaz skupiny B, nezáleží přitom, jak dlouho. Podmínkou však je, že stroj musí mít automatickou převodovku."Skútry do 50 ccm jsou stroje, které mají v technickém průkazu psanou rychlost do 45 km/h.Obecně se doporučuje motor nastartovat, oblíknout si helmu a rukavice a pak pomalu vyrazit. Zahřátí motoru na místě je taky možný, ale lepší je se asi po minutě rozjet, protože při jízdě v motoru vznikají tlaky, které naženou olej na ty místa, kde má být. Na volnoběžný otáčky to tak ne vždycky je.

Řidičák na motorku skupiny A

Řidičský průkaz na motorku skupiny… Které skupiny můžete současně řídit Minimální věk
AM 15
A1 AM, B1 do 125 cm3 a 400 kg 16
A2 AM, A1 18
A AM, A1, A2, B1 do 400 kg 24 (nebo po 2 letech držení skupiny A2)

Kdo vyrábí skútry Motorro : Firma Motorro působí na českém a slovenském trhu jako dovozce levných, cenově dostupných skútrů, elektrokol a koloběžek. Pod svým obchodním jménem Motorro nabízí skútry asijské produkce. Díky oficiálnímu zastoupení pro českou a slovenskou republiku můžete tak najít dealera, či servisní místo téměř v každém kraji.

Jaká je životnost skútru : "Životnost akumulátorů je zhruba 10 až 12 let, přepočteno na kilometry je to 100 000 km. Tuto porci kilometrů člověk průměrně najezdí za 20 let, což je vlastně životnost skútru a s tím se také při vývoji počítalo. Stejnou životnost, tedy 100 000 km, má i celý motor, ale tady hraje důležitou roli životnost ložisek."

Jak dlouho vydrží řetěz na motorce

Velmi hrubě lze říct, že výdrž řetězu kolem 30 tis. km na silniční motorce a kolem 20 tis.

Obecná pravidla hovoří o tom, že řetěz je pro jeho co nejdelší výdrž nutné pravidelně mazat. Uvádí se co každých cca 500–800 km, po velkém dešti či nasazení stroje v terénu. U čištění se oficiální zdroje rozchází. Někdo radí vždy vyčistit, druhý čistit jen při velkém znečištění nebo 1 500 km.Řidičské oprávnění skupiny A1 opravňuje k řízení těchto vozidel: 1. lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3, 2. tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW, 3.

Jak skákat na motorce : Vyberte si lehčí skok a začněte ho pomalu najíždět. Velice důležité je vycházet ze základního postoje a být maximálně uvolněn. V žádném případě na motorce neseďte. Při nájezdu na skok mírně uberte plyn, ovšem nezavírejte ho úplně a až k hraně skoku najíždějte pod plynem.