Antwort Proč se tvoří řasy v bazénu? Weitere Antworten – Co dělat když mám zelenou vodu v bazénu

Proč se tvoří řasy v bazénu?
Zelená voda v bazénu

 1. Používejte kvalitní testry vody.
 2. upravíme hodnotu pH (pH plus, pH mínus)
 3. použijeme vločkovač na vyčištění řas.
 4. použijeme šokové ošetření vody (chlor šok, může být použita bezchlórová chemie do bazénu)
 5. můžeme použít algicid proti řasám.
 6. použijeme přípravky na tvrdost vody (snížení tvrdosti, prevent)

Zelená voda

 1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
 2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
 3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
 4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
 5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
 6. Nepřetržitě filtrujte.

Pro odstranění vzniklé řasy se doporučuje použít šokovou dávku chlóru, která je obsažená v přípravku Marimex Chlor Šok. Pro prevenci vzniku řas je ideální Marimex Stop Řasám. Dříve, než přípravek přidáme do vody, je třeba upravit pH na hodnoty v rozmezí 6,8 až 7,2.

Co zpusobuje Mlecny Zakal v bazénu : Chceme-li se zbavit kalné a mléčné vody v bazénu, musíme znát příčinu. Mezi hlavní příčiny patří zkažená voda v bazénu, nedostatečná filtrace a dezinfekce. Druhou variantou mohou být problémy s tvrdostí vody a vysrážení minerálních látek.

Kdy pustit filtraci v bazénu

Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.

Jak zabránit zelenání vody : V zimním období můžeme předejít zezelenání vody použitím přípravku zazimovač extra, který je vysoce koncentrovaný a tedy velmi účinný. Použitím tohoto přípravku předejdeme nejen problémům se zelenou vodou, ale významně si také ulehčíme jarní čištění bazénu.

Do bazénu se vám nastěhovaly řasy

Zelené zabarvení a zakalená voda je způsobena masivním přemnožením řas. Ty se velmi rychle rozmnožují v letních měsících, zejména při vyšších teplotách a větším vytížení bazénu, nebo tehdy, když necháte bazén chvilku bez údržby (například mimo sezonu).

Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.

Co prodlužuje řasy

Řasenka optický zahušťuje a prodlužuje řasy. Řasenka se vyrábí z olejů, vosků a barevných pigmentů.Odstraňujte řasu ručně, dokud nepřestane růst. Dále zajistěte dostatečnou cirkulaci vody. Někdy pomohou také krevetky, které tuto řasu občas konzumují. Odstranění řasy je možné pomocí pravidelného používání Tekutého uhlíku (Flourish Excel).Pokud problém nadále zůstává, zkuste do vody přidat dávku Sava Chlor Šok a nepřetržitě ji filtrujte alespoň 24 hodin. Jestliže problém i nadále přetrvává, zkuste se zamyslet nad tím, jak používáte vločkovač. Pokud jej nepoužíváte vůbec, ravděpodobně jste narazili na jádro problému.

Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu

I přesto, že chlor šok a filtrace svou službu splní, použijte do bazénové vody i vločkovač, který dokonale odstraní zakalenou vodu v bazénu. Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu.

Jak Vysat bazén přes filtraci : Vypouštění vody z bazénu přes filtraci

Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci.

Jak se zbavit zelené vody v bazénu bez chemie : Při úpravě pH použijeme přípravky pH plus (zvýšení pH) nebo pH mínus (snížení pH). K tomuto účelu slouží náš vynikající přípravek chlor šok, který ani při vyšších koncentracích ve vodě neodbarvuje materiály, z kterých je bazén vyroben, je tedy k vašemu bazénu maximálně šetrný.

Jak rychle vyčistit zelenou vodu v bazénu

Pro vyčištění vody doporučujeme použít velmi účinný přípravek vločkovač, vločkovač extra nebo projasňovač extra z řady Sparkly POOL dle dávkování uvedeného na jejich obalech. Po aplikaci některého z těchto přípravků vodu opět nepřetržitě filtrujeme alespoň 12 hodin.

Žádná dezinfekce

Pokud do vody v bazénu neaplikujete žádnou dezinfekční látku, může se z vody stát ideální prostředí pro množení bakterií, řas a jiných mikroorganismů, které mají na svědomí bílou vodu v bazénu nebo v krajním případě zelené řasy. Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor.Vždy je však potřeba hledět na to, aby zvolená filtrace měla s ohledem na objem bazénu dostatečnou výkonnost (schopnost přefiltrovat potřebný objem krychlových metrů vody za hodinu). Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin.

Jak dlouho vydrží voda v bazénu bez filtrace : Nic méně zkuste koupit do bazénu do plováku chlorované tablety, jedna vydrží cca týden a uvidíte, co bude s vodou.