Antwort Proč granitový dřez? Weitere Antworten – Jak obnovit granitový dřez

Proč granitový dřez?
Granitový dřez a vodní kámen

Jakmile vám bude připadat, že je jeho povrch zašlý, sáhněte po octu. Smíchejte ho s vodou a naneste hadříkem na celý jeho povrch. Nechte hodinu až dvě působit. Vodní kámen pak setřete houbičkou a dřez opláchněte čistou vodou.Pravý granitový dřez poznáte tak, že je obvykle dražší a především tenčí – nad pracovní desku vystupuje cca 6 mm, zatímco náhražky i více než 10 mm.Granitový dřez

Granitové dřezy jsou vyrobeny z kompozitního materiálu, který kombinuje pryskyřici a mletý kámen. Jsou odolné vůči poškrábání, teplu i skvrnám (odolají i červenému vínu) – údržba granitové dřezu je proto jednoduchá. Potěší vás, že na něm nejsou vidět zaschlé kapky.

Jak opravit poškrábaný granitový dřez : Akrylové tmely se prodávají v různých barvách, zkuste najít barvu nejvíce se blížící vašemu dřezu. Šikovnější kutilové se mohou pokusit nahradit i větší odchlíplý kousek. Pokud seženete nadrcený granit v odpovídající kvalitě a ve stejné barvě, jakou má váš dřez, můžete smíchat tuto směs s polyesterovou pryskyřicí.

Čím čistit granitové dřezy

Postačí vám jemná strana obyčejné houbičky na nádobí nebo měkký hadr a mycí přípravek na nádobí. Použít můžete i speciální produkt na čištění granitových dřezů. Povrch dřezu důkladně umyjte, opláchněte vodou a utřete do sucha utěrkou.

Čím vrtat granitový dřez : Vrták s diamantovými částicemi, pro zhotovení otvorů do granitového dřezu, průměr 35 mm. Životnost cca pět otvorů.

Postačí vám jemná strana obyčejné houbičky na nádobí nebo měkký hadr a mycí přípravek na nádobí. Použít můžete i speciální produkt na čištění granitových dřezů. Povrch dřezu důkladně umyjte, opláchněte vodou a utřete do sucha utěrkou.

Při výběru se zajímejte o složení dřezu. Kvalitní granitové dřezy by měly obsahovat zhruba 80 % křemenných písků a 20 % pojiv a barviv. Keramický dřez: Tento typ dřezů se vyznačuje pevnou strukturou a odolností vůči chemikáliím, vyžaduje také minimální údržbu.

Jak vyčistit granitový dřez

Postačí vám jemná strana obyčejné houbičky na nádobí nebo měkký hadr a mycí přípravek na nádobí. Použít můžete i speciální produkt na čištění granitových dřezů. Povrch dřezu důkladně umyjte, opláchněte vodou a utřete do sucha utěrkou.Granitové dřezy můžete efektivně vyčistit i bez chemických přípravků – stačí, když použijte směs octa a vody v poměru 1:3. Ocet funguje skvěle na jakékoliv usazeniny. Pokud ještě si ještě nezvykli na jeho aroma, vodní kámen můžete odstranit i měsíčkem citrónu, kterým potřete místa, kde se kámen nejvíce usazuje.Smíchejte několik lžic mleté kávy s horkou vodou, v takovém poměru, aby vám vznikla hustá pasta. Pokud je barva vašeho nábytku do červena, tak do pasty přidejte trošku jódu. Patu naneste na poškozené místo, nechte působit a následně jemně setřete vlhkým hadříkem. Na závěr přeleštěte voskem na nábytek.

Nejčastěji se používá gumový zvon. Je to rychlá a taky levná metoda. Postup je následující: dřez zašpuntujete, nalijete do něj vodu, zaděláte přepadovou vpusť a pak místo špuntu dáte zvon. Jak budete pohybovat zvonem dolů a nahoru, vytvoří se přetlak a odpad se pročistí.

Jak vrtat do granitu : Diamantová vrtací korunka vhodná pro vrtání otvorů do granitových dřezů. Průměr 35 mm (vhodný rozměr pro naprostou většinu vodovodních baterií).

Čím natřít dřez : Prodloužení efektu údržby granitového dřezu

Proto je vhodné dřez naimpregnovat. K tomuto účelu poslouží dobře i olivový olej. Stačí dřez natřít, nechat působit cca 30 minut a poté přebytečný olej setřít.

Jak čistit granitový dřez

Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.

Při výběru dřezu z granitu se zaměřte na druh pojiva, které může být akrylové nebo polyesterové. Modely s akrylem jsou mnohem odolnější vůči poškození a déle vám vydrží. Granitové dřezy s polyesterem jsou sice levnější, ale vlastnostmi připomínají spíše plast, a proto mají kratší životnost a celkově horší vlastnosti.Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.

Jak čistit granitový dřez Franke : Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.