Antwort Na co si dát pozor v Indonésii? Weitere Antworten – Na co si dát pozor na Bali

Na co si dát pozor v Indonésii?
Pokud budete přistiženi, počítejte s tím, že od svého konzulátu se velké pomoci ani sympatií nedočkáte.

 • Nekupujte od neznámých lidí (často se jedná o policisty v přestrojení) na ulici marihuanu ani žádné jiné drogy.
 • Veškeré drogy jsou na Bali přísně zakázané a tresty jsou fatální!

Je zakázán dovoz narkotik, léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře. Za pašování narkotik se ukládají vysoké tresty včetně trestu smrti.Ze země by se nemělo nic vyvážet (květiny, korály, zvířata ani mušle). Hrozí zatčení.

Jaké léky na Bali : Vystačíte si s běžně vybavenou lékárničkou, ve které si zkontrolujte léky na žaludeční potíže nebo průjmy, léky proti bolesti a léky proti horečce. Jedinou důležitou věcí navíc bude v případě Bali repelent proti hmyzu, především komárům.

Co pomaha na Bali Belly

V případě, že Vám Bali belly propukne, zkuste živočišné uhlí nebo i tekuté stříbro, které obdržíte v místní lékárně.

Kolik peněz si vzít na Bali : Kolik financí si vzít na dovolenou v Indonésii / na Bali Ceny v Indonésii jsou obecně hodné podobné jako v ČR. Jen alkohol je cca 3x dražší. Když máte zajištěné ubytování a výlety, tak většinou doporučujeme na dvoutýdenní dovolenou si s sebou vzít cca 100 Euro na týden na osobu.

Na Bali potřebujete plavky, šátek sárong, lehké šaty a žabky. V místě se dá nakoupit za velmi příznivé ceny, nevezte s sebou tedy mnoho věcí. Nezapomeňte vhodné věci na cvičení jógy, tílka si vezměte raději na vystřídání, nelze přeprat, ve vlhkém tropickém počasí vám oblečení bude schnout 2–3 dny a moc pak nevoní…

V hotovosti jsou ideální eura nebo dolary. Hned na letišti si před výstupem vyměňte základní hotovost, doporučuji 100 – 200 dolarů. Na Bali jsou i bankomaty, v kamenných obchodech a restauracích lze platit kartou. Když vám balijská měna zbyde, můžete si ji zpět vyměnit na letišti.

Co koupit v Indonésii

10x nej suvenýrů

 • 1/
 • Koření hřebíček, chili, skořice.
 • Dřevěné sošky, nádobí a další předměty.
 • Kokosový olej je velmi zdravý, možné použít na smažení nebo jako olej do salátů.
 • Zajímavé obrazyod místních úmělců můžete sehnat v oblasti Ubud a okolí.
 • Káva možnost nákupu cibetkové kávy nebo kávy z různých oblastí Indonésie.

Přestože není definované nutné očkování na Bali, nezapomeňte na prevenci. Doporučuje se očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, vzteklině, horečce dengue a žluté zimnici.Na Bali nikdy nepijte neupravenou kohoutkovou vodu, která může být kontaminovaná. Vždy pijte pouze vodu balenou, kterou zakoupíte v každém obchodě.

Povinné a naléhavě doporučované očkování

 • Žlutá zimnice. Mezinárodní průkaz (certifikát) očkování proti žluté zimnici se požaduje od cestovatelů přijíždějící z výchozí nebo tranzitní země s výskytem žluté zimnice.
 • Hepatitida A.
 • Břišní tyfus.
 • Japonská encefalitida.
 • Vzteklina.
 • Hepatitida B.
 • Záškrt.
 • Tetanus.

Kolik stojí jídlo na Bali : Na jídlo a pití počítejte zhruba náklady 300 – 500 Kč na den, tedy 4.00 – 6.000 Kč na celý pobyt. Záleží na vás, kolik si během dne dopřejete. Rozpočet na další nákupy, záleží také jen na Vás, co budete kupovat 🙂 Na Bali jsou příjemné lehké látky, šaty jsou vzdušné, určitě si nějaké koupte, stojí tam do 200 Kč.

Kolik stojí život na Bali : Na Bali se poměrně velmi levně najíte. Nicméně pokud si spočítáte všechny měsíční náklady jako ubytování, jídlo, zdravotní pojištění a různé služby, zaplatíte za měsíc přibližně 20 – 30 000,- Kč na osobu. Dá se to samozřejmě z méně i více, samotní Balijci žijí z několika tisíc na měsíc.

Jakou obuv na Bali

Mám si sebou vzít boty na koupání nebo je dno písčité Boty na koupání na Bali nebudete potřebovat. Dno je obvykle písčité nebo s malými oblázky.

Měsíční náklady

Na Bali se poměrně velmi levně najíte. Nicméně pokud si spočítáte všechny měsíční náklady jako ubytování, jídlo, zdravotní pojištění a různé služby, zaplatíte za měsíc přibližně 20 – 30 000,- Kč na osobu. Dá se to samozřejmě z méně i více, samotní Balijci žijí z několika tisíc na měsíc.Ve všech větších městech a turistických centrech nebudete mít problém s vyhledáním bankomatu, platit u obchodníků lze i embosovanými platebními kartami Visa a MasterCard. Maximální výběr z bankomatu je 1.500.000 až 3.000.000 IDR na jeden výběr, záleží na bance. Pro výběr většího obnosu musíte výběr opakovat.

Co je typické pro Indonésii : Díky poloze na rovníku se v Indonésii projevuje tropické klima s obdobími sucha a monzunů. Průměrné roční srážky dosahují v nížinách 1780 – 3200 mm a až 6100 mm v horských oblastech. Nejvíce srážek je zaznamenáváno v horských oblastech na západním pobřeží Sumatry, na západě Jávy, na Kalimantanu, Sulawesi a Nové Guiney.