Antwort Čím obložit dům? Weitere Antworten – Čím Oblozit dům

Čím obložit dům?
Ideálním řešením pro obložení soklu domu je marmolit – dekorativní omítka, která působí vzhledově jako kámen a vyrábí se z přírodního mramoru. Vlastnosti marmolitu jsou ideální pro obklad soklu.K úpravě soklové části domu se obvykle přistupuje při opravě nebo rekonstrukci fasády, ale zejména ve chvíli, kdy sokl neplní ochrannou a izolační funkci. V první řadě je třeba provést hydroizolaci a zateplení, teprve v další fázi se na soklovou část nanáší dekorativní omítka.Nejčastější volba padá na porfyr, kvarcit, travertin nebo břidlici. Kámen nevyžaduje zvláštní pozornost, udrží si krásný vzhled po dlouhé desítky let.

Co místo fasády : Fasády se často obkládají betonovými, silikátovými nebo keramickými obklady, které imitují například klinkerové cihly. Tyto obkladové prvky se většinou na omítky nanáší jako doplněk pro dekoraci stěn. Dalším módním trendem je umístit obklady s imitací dřevěných prken do výše oken.

Co místo palubek

Venkovní plastové obklady domů a stěn

Plastové palubky nahrazují klasické dřevěné palubkové obklady, ale jejich využití je mnohem širší. Pro výrobu plastových obkladů (palubek) se používá pouze kvalitní, stabilizované a tvrzené PVC. Je zárukou vaší dlouhodobé spokojenosti a stabilních vlastností palubek.

Čím nahodit sokl : Aby byl sokl dokonale rovný a hladký, nerovný podklad napenetrujete, nahodíte SPRAVBETON TH, poté nahodíte ještě jemnější maltu ŠTUKBETON a již můžete natřít BARVOU NA BETON obarvenou BARVIČEM do libovolného odstínu.

Hrubozrný marmolit se tak často nepoužívá a nahrazuje se kamenným kobercem, který je pro toto použití vhodnější.

Zateplení kamenného soklu u starého domu pomocí STRYCON tepelně izolačních desek (cemento polystyrenové) je efektivní způsob, jak zlepšit tepelnou izolaci domu, kde je zvýšená vlhkost zdiva a zároveň tak chránit konstrukci před vnikáním vlhkosti a chladu.

Co na vlhkou zeď

Pro obklad vlhkých zdí se v současnosti využívají speciální hydroventilační (sanační) desky/dlaždice, kotvené v hydrofilním tmelu. S jejich pomocí zakryjete poškozená místa, aniž by zeď přestala dýchat. Snadno se omývají, dlouho vydrží a v případě potřeby jdou jednoduše vyměnit.Čím zateplit dům

 • Polyuretan (PUR) Izolaci z polyuretanu lze instalovat už při stavbě, a to pomocí nástřiku pěny přímo naurčená místa, nebo i při rekonstrukci.
 • Kontaktní zateplovací systém ETICS.
 • Kamenná vlna a minerální vata.
 • Polystyren.
 • Pěnové sklo.
 • Dřevěná vlákna a celulóza.
 • Korek.
 • Tepelně izolační malta.

Ideálním obdobím pro zateplování domu je jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké ani nízké. Počasí ovlivňuje hlavně realizaci vnějšího zateplení a fasády. Venkovní zateplení se provádí na vnější straně obvodových stěn domu a zateplovací systémy se na zdivo aplikují pomocí lepících hmot.

Běžně se používají sklo, kámen, dřevo, keramika a cihla, mezi atypické obklady patří třeba kovové plechy nebo plasty. Na co myslet hned zkraje Zvolený materiál i plocha, kterou chcete obkládat, mají ladit s celkovým charakterem interiéru.

Jak zateplit základy starého domu : Obvykle se doporučuje, aby zateplení sahalo do hloubky cca 80 cm, tedy přibližně do nezámrzné hloubky zeminy. Speciální řešení tam, kde například není možné obnažit základy až takto hluboko, je tepelná izolace ve vodorovném směru. Tepelná izolace základových konstrukcí je tedy k soklové izolaci v kolmém směru.

Kolik stojí metr čtvereční Marmolitu : Spotřeba marmolitu na metr čtvereční je cca 4 kg. Tedy jeden kbelík o 15 kg – 25 kg můžete využít na 3,4 – 6 m². Pokud je cena marmolitu za 25 kg kbelík = 1199 Kč, pak cena za kilogram marmolitu vychází na cca 45Kč. V případě, že na 1 m² potřebujete 4 kg marmolitu, pak cena za 1 m² vychází na cca 180 Kč.

Jak dlouho vydrží Marmolit

Skladování a Doba Použitelnosti. Skladování: Uchovávejte v teplotě vyšší než 10°C. Doba použitelnosti: Marmolit v uzavřeném kbelíku vydrží několik měsíců.

Výška soklu je minimálně 30 cm

Norma uvádí výšku zateplení soklu minimálně 30 centimetrů nad budoucí okolní terén. Do této výšky bychom měli použít nejen soklový polystyren, ale také svislou hydroizolaci kolem stavby.doporučujeme prodyšný – paropropustný zateplovací systém NEW THERM. Dokáže váš dům tepelně zaizolovat a přitom jej neuzavře. Dům zůstane difúzně otevřený a zbytková vlhkost odejde skrze zateplovací systém.

Jak se zbavit vlhkosti ve starém domě : Na výběr máte několik možností:

 1. podřezání zdiva řetězovou pilou.
 2. podřezání zdiva diamantovým lanem.
 3. vrážení nerezových plechů do zdiva.