Antwort Kolik stojí vízum do Dubaje? Weitere Antworten – Co je potreba pro vstup do Dubaje

Kolik stojí vízum do Dubaje?
Pro vstup do SAE je pro občany vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu tzv. pas-blesk bez strojově čitelných údajů a bez nosiče biometrických prvků, který je vydáván s dobou platnosti na 6 měsíců, tudíž nelze pro cestu do SAE použít!Bezpečností situace v Dubaji je poměrně dobrá. Turisté by si měli dávat pozor na osobní věci, peníze a doklady, a to zvláště v místech s větší koncentrací lidí, jako např. na letišti, v metru a jiné městské hromadné dopravě a poblíž turistických památek a atrakcí.I tyto karty nabízejí různé možnosti, nabídky a slevy na balíčky hlasových, datových a textových služeb. SIM kartu lze nakoupit také ve městě v hlavních nákupních centrech, jako např. The Dubai Mall a Mall of the Emirates.

Jak ziskat trvaly pobyt v Dubaji : Dubaj nenabízí za žádných podmínek možnost získání občanství nebo trvalý pobyt přistěhovalcům, ale zase na druhé straně si cizinci mohou koupit určité nemovitosti bez využití místního partnera či sponzora, jak tomu mnohdy bývá v jiných zemích světa.

Co vedet před cestou do Emiratu

Od roku 2014, kdy byla pro občany České republiky zrušena vízová povinnost, slouží pro vstup do SAE pouhý cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po odjezdu ze země. Před cestou do Emirátů se však ujistěte, že nemáte ve svém cestovním pasu razítko z Izraele, z pro muslimské státy „zakázané“ země.

Jaké plavky do Dubaje : Muži i ženy by se ovšem měli vyhnout nošení tílek a šortek. Jednodušší to s nošením šortek mají muži, ovšem je nutné, aby šortky sahaly pod kolena. Plavky jsou ve Spojených arabských emirátech vítané, ale i v tomhle případě je na místě skromnost. Muži smějí nosit standardní plavky vhodné délky.

Emirát Sharjah je v podstatě "suchý": Tady nekoupíte ani kapku alkoholu, a ani sem nesmíte žádný přivézt. A samozřejmě je zakázáno konzumovat alkohol také v hotelu. 4. Turisté by se měli vyhnout tomu, aby se dotkli místního obyvatele z vlastního podnětu, nebo přivítat místního podáním ruky.

Zóna Top Svět mimo Evropu

Volání – odchozí hovory 55,00 Kč/min. (66,55 Kč s DPH)
Volání – příchozí hovory 45,00 Kč/min. (54,45 Kč s DPH)
SMS 10,00 Kč (12,10 Kč s DPH)
MMS 7,93 Kč (9,60 Kč s DPH)
Internet 3,23 Kč/MB (3,90 Kč/MB s DPH) *

Jak funguje telefon v Dubaji

Telefonování v Dubaji

V Dubaji je sice wifi na každém kroku, ale volání přes internet přes aplikace Skype, Messenger nebo Whatsapp jsou blokovaná. Jediné volání včetně videohovorů je z Hangouts od Googlu. Pokud si chcete z Dubaje zavolat klasicky, nezbude vám než si pořídit místní simkartu.O žádosti o vydání povolení k trvalému pobytu rozhodne Ministerstvo vnitra do 180 dnů ode dne podání žádosti. V případě, že je řízení přerušeno, např. na základě výzvy k doložení chybějících náležitostí, lhůta neběží.Informace o letu: Praha – Dubaj

Nejlevnější let 5 604 Kč
Nejlevnější měsíc k odletu květen
Průměrná délka letu 6 hod. 5 min.
Nejoblíbenější letecká společnost Emirates
Průměrný počet letů za týden 63


Jaké jsou v Dubaji ceny Ceny v Dubaji jsou o něco málo vyšší než u nás. Jestliže máte již zaplacené letenky i ubytování, na jídlo a ostatní výdaje vám postačí cca 70 – 140 AED na den. Záleží, zda preferujete lepší restaurace nebo vám postačí jídlo z Fast Food řetězců, stánků či si plánujete sami vařit.

Co se nesmí v Arabských Emirátech : Emirát Sharjah je v podstatě "suchý": Tady nekoupíte ani kapku alkoholu, a ani sem nesmíte žádný přivézt. A samozřejmě je zakázáno konzumovat alkohol také v hotelu. 4. Turisté by se měli vyhnout tomu, aby se dotkli místního obyvatele z vlastního podnětu, nebo přivítat místního podáním ruky.

Jak telefonovat z Dubaje : Telefonování v Dubaji

Jediné volání včetně videohovorů je z Hangouts od Googlu. Pokud si chcete z Dubaje zavolat klasicky, nezbude vám než si pořídit místní simkartu. Ovšem ani to není úplně jednoduché. V celých Emirátech jsou pouze dva operátoři – Du (www.du.ae) a Etisalat (www.etisalat.ae).

Kolik stojí volání do Chorvatska

Ceny za volání do Chorvatska

O2 pevná linka 11,40 Kč/min při paušálu 239 Kč měsíčně
O2 mobil 18,90 Kč/min bez měsíčního paušálu
Vodafone 11,40 Kč/min bez měsíčního paušálu
T-Mobile 37,39 Kč/min bez měsíčního paušálu
FAYN (tarif NAPLNO) od 0,94 Kč/min paušál 240,79 Kč měsíčně


Zóna Top Svět mimo Evropu

Volání – odchozí hovory 55,00 Kč/min. (66,55 Kč s DPH)
Volání – příchozí hovory 45,00 Kč/min. (54,45 Kč s DPH)
SMS 10,00 Kč (12,10 Kč s DPH)
MMS 7,93 Kč (9,60 Kč s DPH)
Internet 3,23 Kč/MB (3,90 Kč/MB s DPH) *

O povolení může cizinec požádat ve standardním případě po pěti letech nepřetržitého pobytu na území České republiky (existují výjimky, kdy může být tato doba zkrácena, např. někteří rodinní příslušníci občanů EU mohou žádat po dvou letech pobytu). Přitom pobyt na území za účelem studia se započítává jednou polovinou.

Co je potreba na trvalý pobyt : Trvalý pobyt občana třetího státu

  1. cestovní doklad.
  2. fotografii.
  3. doklad o zajištění ubytování
  4. doklad o finančním zajištění
  5. doklad o zkoušce z českého jazyka.