Antwort Kolik stojí víza na Nový Zéland? Weitere Antworten – Kolik stojí vízum na Nový Zéland

Kolik stojí víza na Nový Zéland?
Poplatek za zpracování žádosti o NZeTA je 17 NZD pro žádost provedenou přes mobilní aplikaci nebo 23 NZD za žádost provedenou na stránkách imigračního úřadu. Turistický poplatek je 35 NZD za osobu a splatný spolu s žádostí o NZeTA. Žádost o NZeTA je většinou zprocesována do 72 hodin od podání.7 dní před odletem

  1. Přidat se do FB skupin – VisitKiwi.cz, Nový Zéland Working Holiday.
  2. Tisk víz, pojištění, letenek.
  3. Online záloha dokladů
  4. Předání informací o letu a plánu cesty blízké osobě
  5. Naplánovat dopravu na letiště
  6. Zabalit.
  7. Stáhnout si užitečné mobilní aplikace.

Občané České republiky potřebují pro vstup na Nový Zéland vízum. Klasické turistické vízum na 3 měsíce dostanete při příletu na letišti. Pro delší pobyt je potřeba si o turistické vízum zažádat předem, ideálně online. Pokud chcete na Novém Zélandu pracovat, potřebujete pracovní vízum.

Jak získat trvalý pobyt na Novém Zélandu : Existuje několik různých cest, jak získat Permanent Resident visa na Novém Zélandu. Například můžete podat žádost na základě trvalého zaměstnání, rodinných vztahů, studia, podnikání nebo investic. Požadavky na získání Permanent Resident visa se mohou lišit v závislosti na zvolené cestě.

Kolik se platí za vízum

19/05/2024

Typ víza Popis Výše poplatku (CZK)
K Snoubenec (snoubenka) nebo manžel (manželka) amerického občana 6360.00
L Vnitrofiremně přesunovaní zaměstnanci 4920.00
M Studentské (profesní) 4440.00
O Osoby s výjimečnými schopnostmi 4920.00

Kdy žádat o vízum na Nový Zéland : Česká a Slovenská republika má s NZ bezvízový styk na návštěvu do 3 měsíců. Povolení ke vstupu na ostrov je uděleno do cestovního pasu až na hranicích při pohovoru s imigračním úředníkem. Pokud budeš chtít na ostrově zůstat po dobu delší než 90 dnů, musíš si na místě zažádat o turistické vízum.

Obecně platí, že na NZ si nesmíte dovézt čerstvé ovoce a zeleninu, maso a ryby. Naopak můžete dovézt komerčně připravené a zabalené jídlo, které je trvanlivé a neotevřené (např. čokoláda, sušenky atd.). Všechno jídlo ale musíte deklarovat v příletové kartě, takže i to, které si myslíte, že je povolené.

Češi a Slováci jedoucí na Nový Zéland na dovolenou nebo navštívit příbuzné či přátele na období delší než 3 měsíce musí před cestou požádat o Visitor Visa. V závislosti na vašich plánech mohou být víza udělena až na období 9 měsíců. O Visitor visa můžete dobrovolně požádat i pokud je vaše cesta kratší než 3 měsíce.

Jak dlouho trva ziskat vízum

Zákon o pobytu cizinců (pdf, 2 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.Vydávání krátkodobých víz je v kompetenci Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Více informací naleznete na jeho webových stránkách v záložce „vstup a pobyt“. Ve výjimečných případech je možné požádat o prodloužení krátkodobého víza na odborech cizinecké policie krajských ředitelství Policie České republiky.O vízum můžete zažádat na zastupitelském úřadu dané země, v některých případech to jde i online nebo na přímo na letišti. Vízum je vhodné opatřit ještě před odletem. Vyřízení víza trvá až 30 dnů.

Zákon o pobytu cizinců (pdf, 2 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.

Jak dlouho se letí do Nového Zélandu : Nový Zéland je od Prahy vzdálen asi 18 211 kilometrů. Přibližná doba letu (při průměrné rychlosti 800 km/h) je tedy stanovena na 22 hodin a 42 minut.

Jak se dostat na Nový Zéland : Nový Zéland je jedna z nejvzdálenějších zemí od České Republiky, proto jediná cesta, jak se sem dostat, je letecky. Délka letu je závislá na počtu přestupů, které si zvolíte. Nejkratší doba je něco málo přes 26 h s minimálně 2 přestupy. Nejčastější přestupy jsou přes Dubaj, Singapur, Bangkok, Soul a Hong Kong.

Jak dlouho trvá vyřídit vízum

Zákon o pobytu cizinců (pdf, 2 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.

Kde a jak získat vízum

O vízum můžete zažádat na zastupitelském úřadu dané země, v některých případech to jde i online nebo na přímo na letišti. Vízum je vhodné opatřit ještě před odletem. Vyřízení víza trvá až 30 dnů.JARO v ČR = PODZIM na NZ (březen-květen)

To je období ideální na cestování. Vyhnete se tak největší špičce, protože spoustu turistů opouští lokalitu po konci léta. Backpackeři, kteří odjíždějí po létě, prodávají auta ve velkém, takže díky vzájemné konkurenci ceny campervanů klesají.

Kolik stojí zpáteční letenka na Nový Zéland : Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Nový Zéland za posledních 72 hodin je 19 443 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Auckland Intl). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Nový Zéland za posledních 72 hodin je 24 576 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Auckland Intl).