Antwort Kolik stojí vlakem do Chorvatska? Weitere Antworten – Kdy jede RegioJet do Chorvatska

Kolik stojí vlakem do Chorvatska?
Brno, 16. ledna 2024 – Dnes RegioJet, největší český dopravce v oblasti dálkové a mezinárodní autobusové dopravy, oznamuje zahájení předprodeje jízdenek na letní sezonu 2024 do oblíbených destinací v Chorvatsku. Společnost nasadí na tuto trasu své nejmodernější autobusy a rozšíří nabídku spojů.Do Polska k moři se dostanete vlakem z Bohumína. Cesta trvá 10 až 14 hodin a čekají vás na ní minimálně 2 přestupy, a to v Katowicích a v Gdyni. Přesnou cenu jízdenky vám pracovníci Českých drah sdělí na přepážce, infolince nebo e-mailem. Využít můžete také přímých sezonních spojů z Bohumína do Helu, které jezdí od 24.Doprava autobusem je levná, pohodlná a rychlá. Cesta trvá přibližně 17 hodin, autobus jede převážně po dálnici. Autobus jede po pobřeží od Splitu až na konec Makarské riviéry. Zpáteční jízdenka z Prahy stojí 2800 Kč, jednosměrná 1800 Kč.

Jak dlouho jede vlak z Brna do Chorvatska : Jak dlouho trvá cesta nočním vlakem do Chorvatska

Trasa Doba cesty vlakem do Chorvatska
Praha – Rijeka 17 hod 41 min
Praha – Split: 21 hod 05 min
Brno – Rijeka: 14 hod 25 min
Brno – Split: 17 hod 26 min

31. 1. 2024

Kolik stojí jízdenka do Chorvatska

Do celého Chorvatska je možné cestovat na Včasnou jízdenku Chorvatsko, na jízdenky NRT (plné jízdné) nebo na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Cena Včasných jízdenek Evropa začíná na 42 EUR (cca 1084 Kč) za 1 cestu.

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Chorvatska : Cesta trvá zhruba čtrnáct hodin. Z Prahy se vyráží v 17:20, do Chorvatska vlak přijede kolem osmé hodiny ranní. Aby dovolená Čechů neskončila v přístavní Rijece, bude odtud RegioJet nabízet návazné autobusové spoje, které cestující zavezou jižněji.

Za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb – pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující na trase do Rijeky akční cenu od 590 Kč; za jízdenku ve spacím voze pak cenu od 790 Kč. Na trase do Splitu pak ceny začínají na 890 Kč za sedačku a na 1090 Kč za cestu v lůžkovém voze.

K moři i do vnitrozemí

Většina turistů míří na Jadran, tedy k pobřeží Jaderského moře. Vlakem dojedete do Zadaru, historického přímořského města v severní Dalmácii, ale i do jižněji položeného Splitu, který se nachází ve střední Dalmácii a je druhým největším městem Chorvatska.

Jak se dostat do Chorvatska vlakem

Z České republiky jezdí do Chorvatska jediný přímý spoj. Zajišťuje ho přepravní společnost Regiojet. Vlak vyjíždí z Prahy, nastoupit můžete také v Kolíně, Brně nebo Břeclavi.Trasa je dlouhá zhruba 930 km (Praha-Zadar). Po cestě jsou však placené tunely (Gleinalm 10,50 EUR, Bosruck 6,50 EUR). Praha – České Budějovice – Salzburk – Villach – Lublaň – Istrie: v případě cesty na Istrii jde o dobrou volbu. Trasa je dlouhá přibližně 800 km (Praha-Istrie).Z České republiky jezdí do Chorvatska jediný přímý spoj. Zajišťuje ho přepravní společnost Regiojet. Vlak vyjíždí z Prahy, nastoupit můžete také v Kolíně, Brně nebo Břeclavi.

Do celého Chorvatska je možné cestovat na Včasnou jízdenku Chorvatsko, na jízdenky NRT (plné jízdné) nebo na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Cena Včasných jízdenek Evropa začíná na 42 EUR (cca 1084 Kč) za 1 cestu.

Kolik stojí cesta do Chorvatska 2024 : Cena cesty do Chorvatska nespočívá samozřejmě jen v poplatcích za dálnice či tunely. Je nutné započítat do ní další položky, zejména pohonné hmoty. Samotná cesta autem do Chorvatska a zpátky do ČR vyjde na zhruba 8 500 Kč až 14 000 Kč včetně poplatků za dálniční známky a mýtné.

Kolik euro s sebou do Chorvatska : Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Kolik peněz si vzít do Chorvatska

Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.Doporučujeme mít na dálnicích vždy dostatek paliva, pro případ, že bude několikahodinová zácpa. Také na ostrovech natankujte včas, bývá tam omezená otevírací doba. Při tankování dejte pozor – mnoho řidičů si již spletlo benzín s naftou!

Kolik kartonů cigaret z Chorvatska : Bezcelně lze dovézt zboží do hodnoty 175 eur u cestujícího staršího 15 let nebo 90 eur u cestujícího do 15 let. Dále 200 ks cigaret, 100 ks doutníčků, 50 ks doutníků, 250 g tabáku na kouření.