Antwort Kolik stojí Shutterstock? Weitere Antworten – Jak prispivat na Shutterstock

Kolik stojí Shutterstock?
Abyste se stali aktivním přispěvatelem služby Shutterstock, budete muset napoprvé odeslat několik fotografií, souborů jpeg, ilustrací ve formátu eps nebo videoklipů, které budou splňovat naše kritéria pro odeslání obsahu. Obsah, který odešlete, zkontroluje tým našich odborných hodnotitelů.Shutterstock funguje na základě licenční smlouvy Royalty-Free, což znamená, že poplatek, který zaplatíte za obrázek (ať už prostřednictvím předplatného fotografie nebo balíčku obrázků), je jediný poplatek, který za něj kdy zaplatíte.Typickými zástupci jsou Getty a Corbis, u nás třeba Profimedia. Novější „mikrofotobanky“ prodávají velice levně, zato ale nemají příliš náročné požadavky pro vstup. Typičtí zástupci jsou Shutterstock, IStock, Dreamstime a Fotolia, u nás například Pixmac.

Kde koupit fotografie : 10 fotobank s licencí Royalty Free, které můžete využít:

 • Bigstockphoto.com.
 • Canstockphoto.com.
 • Depositphotos.com.
 • Dreamstime.com.
 • Fotkyfoto.cz.
 • Fotolia.com.
 • Istockphoto.com.
 • Pond5.com.

Jak vydelat fotkami

Focení do fotobanky je asi nejlepší způsob, jak začít vydělávat focením, aniž byste se museli starat o cokoli jiného. Výdělky z fotobank jsou okolo 20 centů, tedy okolo 5 korun za jednu fotografii.

Jak pózovat na fotky : Při fotografování se nedívejte přímo do čočky objektivu, ale lehce nad nebo pod ní a trochu nakloňte a zakloňte hlavu. Protáhnete opticky krk a zbavíte se druhé brady. Natočte tělo. Když tělo natočíte k fotoaparátu v úhlu 45°, dosáhnete efektu zeštíhlení a přirozenosti (byť se tak zrovna nebudete cítit).

Blesky nebo ohňostroje nejlépe vyfotíte tak, že nastavíte nízké ISO 100 – 200, clonu přibližně 5,6 – 8, vypnete redukci šumu pro dlouhé expozice a manuálně zaostříte.

Ideální je pořídit světla alespoň dvě, aby na produkt mířily vždy z jedné strany. Je vhodné, aby byla světla stejná, se stejnou barevnou teplotu a výkonem. Světlo se musí rozptýlit, aby neosvětlovalo pouze úzkou část produktu. K rozptýlení světla pomůže třeba foto deštník nebo softbox s difuzním plátnem.

Kolik se dá vydělat focením

Statistické vyhodnocení dodavatelů fotobank

Celkové výdělky (průměr) Hodinová sazba (průměr)
Všichni fotografové 47 000 Kč 125 Kč/h
Začátečníci (méně než 1 rok) 22 000 Kč 72 Kč/h
Pokročilí (2 až 3 roky) 41 000 Kč 79 Kč/h

17. 10. 2011Jak si vydělat focením

 1. Fotobanky. Vaše fotografie můžete prodávat.
 2. Produktová fotografie. Poměrně dobře se dá vydělávat focením produktů.
 3. Svatby. Ve focení svateb jsou dost velké peníze, ale zároveň jde o jednu z nejnáročnějších disciplín.
 4. Portréty.
 5. Nemovitosti.
 6. Reklama.
 7. Reportáže.
 8. Jak shánět placené zakázky.
 • Fotografický filtr. Na seznam oblíbeného příslušenství k fotoaparátu patří určitě fotografické filtry.
 • Stativ a slidery.
 • Fotosvětla.
 • Fotobrašna nebo fotobatoh.
 • Čisticí sada pro zrcadlovku.
 • Paměťové karty pro fotoaparáty.
 • Objektivy.
 • Software pro úpravu fotografií


Pomocí asistenta CEWE FOTOKNIHY můžete vytvořit fotoknihu ještě rychleji a snadněji. Na přání vám během několika minut vytvoří prvotní návrh, který si pak můžete přizpůsobit svým představám pomocí četných možností designu.

Jak si vydělat peníze přes internet : Nejlepší způsoby, jak vydělat peníze online: 10 tipů

 1. Online doučování
 2. Psaní na volné noze.
 3. Online zadavatel dat.
 4. Virtuální asistent.
 5. Online náborář
 6. Grafický designér.
 7. Tester aplikací a webových stránek.
 8. Správce sociálních sítí

Jak se co nejlépe vyfotit : Fotografování berte opravdu zodpovědně a snažte se vždy o stejné osvětlení, stejné pozadí – nejlépe světlé a jednobarevné. Foťte se ze stejné vzdálenosti a dodržujte stejný úhel. Tip č. 1 Vzdálenost – vždy se stejně nataženou rukou.

Jak vypadat štíhlejší na fotkách

Pokud ruce necháte u těla, opticky tak rozšiřujete jeho plochu. Rukou opřenou nad boky pak tento prostor oddělíte, a navíc zvýrazníte útlý pas. Vždy je lepší na fotografii stát. Pokud se ale nemůžete vyhnout pozici vsedě, přitiskněte k sobě kotníky a složte nohy k jedné straně židle.

S vodotěsným pouzdrem Aquapac dosáhnete nejlepších výsledků, když bude průhled těsně přiléhat k objektivu fotoaparátu nebo kamery. Vyhýbejte se použití blesku. Pokud však potřebujete blesk použít, ověřte si, zda k němu pouzdro těsně přiléhá, aby nedocházelo k odrazu záblesku před objektiv.Zkuste například namířit blesk směrem ke stropu, od kterého se světlo odrazí, případně lze světlo odrazit také od vedlejší bílé stěny. Další možností je použití odrazné destičky, která zafunguje, když odraznou plochu nemáte k dispozici. Na změkčení světla jde využít také difuzér – ten najdete v příslušenství k blesku.

Kolik stojí produktová fotografie : Vždy záleží na několika faktorech: množství, velikosti, průhlednosti a lesklosti předmětů. Běžná produktová fotografie začíná na ceně od 230 Kč/ks. Komponovaná fotografie se pohybuje okolo 600 Kč/ks.