Antwort Kolik stojí kupe do Chorvatska? Weitere Antworten – Kolik stojí RegioJet do Chorvatska

Kolik stojí kupe do Chorvatska?
Cena za jednosměrnou jízdenku z Prahy do Splitu startuje na 999 Kč. Cestující se mohou těšit na nadstandardní pohodlí v nových moderních autobusech Setra s uspořádáním sedadel ve stylu dva plus jedna. Dále budou mít možnost vychutnat si prémiovou kávu zdarma z profesionálního kávovaru.Cena Včasných jízdenek Evropa začíná na 42 EUR (cca 1084 Kč) za 1 cestu. Ceny mezinárodních jízdenek a příplatků jsou pevně stanoveny v eurech a na koruny se přepočítávají dle platného jednotného železničního kurzu.Jak dlouho trvá cesta nočním vlakem do Chorvatska

Trasa Doba cesty vlakem do Chorvatska
Praha – Rijeka 17 hod 41 min
Praha – Split: 21 hod 05 min
Brno – Rijeka: 14 hod 25 min
Brno – Split: 17 hod 26 min

31. 1. 2024

Jak dlouho trvá cesta autobusem do Chorvatska : Doprava autobusem je levná, pohodlná a rychlá. Cesta trvá přibližně 17 hodin, autobus jede převážně po dálnici. Autobus jede po pobřeží od Splitu až na konec Makarské riviéry. Zpáteční jízdenka z Prahy stojí 2800 Kč, jednosměrná 1800 Kč.

Kolik stojí jet vlakem do Chorvatska

Jízdenky na vlak do Chorvatska stojí vždy v základní variantě 690 Kč jednosměrně do Rijeky pro sezení, resp. 890 Kč na lůžku. Na většinu termínů jsou však ceny vyšší a pohybují se mezi 1 090 a 1 490 Kč v základní variantě.

Jak nejlevněji do Chorvatska : Letadlem. Pokud si potrpíte na rychlý způsob dopravy, tak přichází na řadu letadlo. Doba letu z Prahy do Chorvatska činí přibližně 90 minut. Nejlevnější letenky stabilně nabízí Ryanair na své trase z Prahy do Zadaru, které v letní sezoně vyjdou zhruba na 3 000 Kč za zpáteční cestu, mimo sezonu v akcích i pod 1 000 Kč.

2023. Brno 3. února 2023 – Největší středoevropský soukromý železniční dopravce, společnost RegioJet, potvrzuje, že i v letošním roce spustí provoz vlaků mezi Českou republikou a Chorvatskem.

Z České republiky jezdí do Chorvatska jediný přímý spoj. Zajišťuje ho přepravní společnost Regiojet. Vlak vyjíždí z Prahy, nastoupit můžete také v Kolíně, Brně nebo Břeclavi.

Kolik stojí cesta do Chorvatska autobusem

nabízí promo cenu 1.490 Kč za zpáteční jízdné. V ostatní dny se jízdenky prodávají za 2.290 Kč z Brna a 2.590 Kč z Prahy. Využijte autobusové linky do Chorvatska k cestě do Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Vodice, Šibeniku, Primoštenu, Trogiru, Kaštela a Splitu. Jedná se o letoviska v severní a jižní Dalmácii.Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.Na Makarskou, jedno z nejvzdálenějších chorvatských letovisek, se autem z Prahy dostanete za necelých 12 hodin. Vše, co potřebujete o cestě autem do Chorvatska v roce 2022 vědět, najdete v tomto článku.

Kolik stojí cesta do Chorvatska celkem Pokud vyrážíte z Prahy a míříte na Makarskou, čeká vás cesta dlouhá asi 1 100 km.

Jak dlouho trvá cesta z Prahy do Chorvatska : Délka trasy

Cesta do přístavního města Rijeka může trvat pohých 11 hodin. Mezi delší cesty patří trasa z Prahy do Brely i do druhého největšího chorvatského města Split, kde je nutné počítat se 13 hodinami. Za volantem strávíte v průměru zhruba 12 hodin.

Kolik stojí dálnice do Chorvatska : Poplatky na cestě do Splitu přes Rakousko a Slovinsko s placenými tunely 2024

Známka/mýto do 3,5 tuny Cena Platnost
Rakouské tunely 2 × (6,50 + 10,50) eur cesta tam a zpět
Slovinsko 32 eur 30 dní
Chorvatsko 2 × 24 eur (26,40 eur v sezoně) cesta tam a zpět
Celkem 125,50 eur (130,30 eur v sezoně)

Kolik hodin se jede do Chorvatska autem

Nejčastější a nejrozšířenější způsob, jakým Češi do Chorvatska jezdí. V průměru cesta k moři trvá 12 hodin, samozřejmě o něco méně nebo déle podle toho odkud kam konkrétně vyrážíte. Pokud míříte do okolí Záhřebu, pojedete pouhých 6 hodin.

Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě. To znamená, že s výjimkou ubytování v hotelu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání, soudnímu řízení a peněžité pokutě nebo i vězení.Mezi rizika dovolené v Chorvatsku směle řadíme úpal, úžeh, průjmy z jídla, ostré kameny a mořské ježky v moři, jedovaté zmije (hlavně zmiji růžkatou) ve vnitrozemí, pavouka černou vdovu a štíry.

Kolik stojí cesta do Chorvatska 2024 : Cena cesty do Chorvatska nespočívá samozřejmě jen v poplatcích za dálnice či tunely. Je nutné započítat do ní další položky, zejména pohonné hmoty. Samotná cesta autem do Chorvatska a zpátky do ČR vyjde na zhruba 8 500 Kč až 14 000 Kč včetně poplatků za dálniční známky a mýtné.