Antwort Kolik stojí řidičák A2? Weitere Antworten – Kolik stojí rozsireni A2 na A

Kolik stojí řidičák A2?
Řidičská oprávnění

Skupina Min. věk Cena
Doplnění A1 >A2 18 1 800 Kč
Rozšíření A1 >A 24 8 000 Kč
Rozšíření A2 > A 24 8 000 Kč
Doplnění A2 >A 20 2 100 Kč

Autoškola na motorku trvá běžně 3-4 týdny, kdy absolvujete 13 praktických jízd a 9 hodin teorie.Po dosažení 18 let lze získat řidičský průkaz na motorku skupiny A2, do které patří motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru max. 35 kW a poměrem výkon/hmotnost nejvýše 0,2 kW/kg. Současně platí, že motocykl nebyl upraven ze stroje s více než dvojnásobným výkonem.

Co můžu řídit s A2 : Co budete smět řídit

Se skupinou A2 můžete řídit motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu ke hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem.

Jak probíhá rozšíření z A2 na A

Rozšíření řidičského průkazu na motorku

K rozšíření ze skupiny A1 na A2, nebo A2 na A, již není předepsaný povinný výcvik. Postačí pouze doplňková zkouška, při které už nepíšete testy. Před touto zkouškou Vám doporučujeme alespoň jednu vyučovací hodinu na našem motocyklu.

Jak dlouho trvá rozšíření z A1 na A2 : Rozšíření z A1 na A2 nebo z A2 na A (Doplňovací zkouška):

z A1/A2 nebo z A2/An – min. 2 hod. jízdy. POZOR – Při sdruženém výcviku a zároveň rozšíření z A1 na A2 + B se absolvuje plnohodnotný výcvik v počtu 7 hodin jízdy s motocyklem sk.

Délka výcviku pro získání řidičáku na motocykl , skupina „A2“ je velmi individuální a vždy závisí na možnostech a schopnostech žadatele o řidičský průkaz. Běžně trvá kurz jeden měsíc, avšak individuálně je možné zvládnout zrychlený výcvik /kurz za 16 dnů.

Podmínky pro získání řidičského průkazu

  1. věk 18 let.
  2. platná lékařská prohlídka.
  3. úspěšná závěrečná zkouška v autoškole.
  4. obvyklé bydliště na území České republiky nebo studium v ČR alespoň 6 měsíců
  5. nesmí mít zákaz řízení motorových vozidel nebo nesmí mít 12 bodů
  6. nesmí mít řidičský průkaz z jiného členského státu EU.

Jakou motorku na A2

Řidičský průkaz skupiny A2

V 18 letech si můžete osedlat motorku s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem.K rozšíření ze skupiny A1 na A2, nebo A2 na A, již není předepsaný povinný výcvik. Postačí pouze doplňková zkouška, při které už nepíšete testy. Před touto zkouškou Vám doporučujeme alespoň jednu vyučovací hodinu na našem motocyklu.Pokud řidič nezvládne zkoušky na tři pokusy, bude si muset zopakovat tu část výcviku, kterou nezvládl. Pokud ani pak zkoušku nezvládne, čeká ho znovu celá autoškola.

Popis kurzu

Pokud již máte řidičský průkaz déle jak 2 roky od jeho vydání na motocykl A1 nabízíme doplňující výuku a závěrečnou zkoušku na vyšší stupeň tedy na A2, kdy se zkouška skládá pouze z jízd.

Jak ziskat A2 : Podmínky pro získání řidičského průkazu

  1. věk 18 let.
  2. platná lékařská prohlídka.
  3. úspěšná závěrečná zkouška v autoškole.
  4. obvyklé bydliště na území České republiky nebo studium v ČR alespoň 6 měsíců
  5. nesmí mít zákaz řízení motorových vozidel nebo nesmí mít 12 bodů
  6. nesmí mít řidičský průkaz z jiného členského státu EU.

Jakou si koupit prvni motorku : Ideální stroj do začátku je čtyřtaktní dvěstěpadesátka. Ty mají hmotnost kolem 100 kg a s výkonem kolem 25 koní vás takovýto stroj nijak neztrestá. Je to s ním podobné jako se silničními supersporty. Na slabší motorce si snadno vytvoříte dobré návyky, vypilujete techniku jízdy, než přejdete později na něco silnějšího.

Jaký řidičák na 125

Řidičský průkaz na motocykl se dělí do skupin: "AM" – Pro mopedy do 50 ccm a 45 km/h, které lze získat po dovršení věku 15 let. "A1" – Pro motocykly do 125 ccm a 11 kW, které lze získat po dovršení věku 16 let. "A2" – Pro motocykly o výkonu do 35 kW, které lze získat po dovršení věku 18 let.

Běžně trvá kurz jeden měsíc, avšak individuálně je možné zvládnout zrychlený výcvik /kurz za 16 dnů.Rozšíření z A1 na A2 nebo z A2 na A (Doplňovací zkouška):

z A1/A2 nebo z A2/An – min. 2 hod. jízdy.

Jaký motocykl pro začátečníka : Motorky pro začátečníky

  • Skútr Honda PCX 125.
  • Skútr Yamaha Majesty 125.
  • Na první pohled by nikdo neřekl, že to je opravdu jen 125 ..
  • Pár typů motorek, které můžeme doporučit na rozježdění:
  • Honda CBR500R nebo Benelli 302R.
  • KAWASAKI ER6 Yamaha XJ600N.