Antwort Kolik stojí dalnicni znamky do Chorvatska? Weitere Antworten – Kolik stojí dálniční známky do Chorvatska

Kolik stojí dalnicni znamky do Chorvatska?
Před cestou přes Slovensko si vyřiďte dálniční známku online. Pokud do Chorvatska jedete na týden, potřebovat budete 10denní známku (12 €). Při 14denním pbytu se vyplatí rovnou koupit měsíční kupón (17 €).Srovnání tras a nákladů na cestu autem do Černé Hory

Trasa Poplatky Náklady na benzín
Přes Rakousko 2 510 Kč 4 600 Kč
Přes Slovensko 1 133 Kč 4 300 Kč

Cena cesty autem do Chorvatska se liší podle toho, odkud a kam jedete, jakou trasu si vyberete, jak dlouhá vaše dovolená v Chorvatsku bude, a také podle toho, jakou spotřebu má váš vůz. Orientačně tedy pro rok 2023 můžeme mluvit o částce (pro cestu tam i zpět) od cca 8 500 Kč až po 14 500 Kč.

Jak nejlevněji cestovat do Chorvatska : Letadlem. Pokud si potrpíte na rychlý způsob dopravy, tak přichází na řadu letadlo. Doba letu z Prahy do Chorvatska činí přibližně 90 minut. Nejlevnější letenky stabilně nabízí Ryanair na své trase z Prahy do Zadaru, které v letní sezoně vyjdou zhruba na 3 000 Kč za zpáteční cestu, mimo sezonu v akcích i pod 1 000 Kč.

Kolik stojí dálnice do Splitu

Dohromady tedy činí dálniční poplatky na území Chorvatska při cestě do Splitu 24 EUR za osobní auto (I. kategorie), při cestě do Šestanovce 32,80 EUR a až na konec dálnice k městu Ploče (exitu Karamatići) 37 EUR. Kdo směřuje do bližších destinací, najde si v přehledu poplatek za „svůj“ úsek trasy.

Kolik stojí benzín do Chorvatska : Kde tankovat

Země Cena 1 l benzínu v Kč Cena 1 l nafty v Kč
Chorvatsko 34,10 34,10
Maďarsko 36,70 35,50
Rakousko 37,10 35,70
Slovensko 37,40 33,80

Buďte opatrní a obezřetní. V zemi nejsou žádné dálnice a kvalita silnic není často příliš vysoká. S sebou rozhodně musíte mít svůj platný řidičský průkaz a osvědčení o technickém průkazu vozidla.

Je třeba dodržovat běžná bezpečnostní pravidla. Je třeba si dávat pozor na osobní věci, neukazovat na veřejnosti větší hotovost a nenosit zbytečně drahé šperky či hodinky. Na pláži i ve stanu se nedoporučuje ponechávat věci bez dozoru, zvláště pak osobní doklady, peníze, platební karty a elektronické přístroje.

Kolik stojí benzín z Česka do Chorvatska

Cena benzínu a nafty cestou do Chorvatska v roce 2024

Destinace Cena nafty Cena benzínu
ČR 1,51 eur 1,53 eur
Rakousko 1,60 eur 1,69 eur
Slovinsko 1,47 eur 1,54 eur
Chorvatsko 1,55 eur 1,65 eur

12. 3. 2024Trasa je dlouhá zhruba 930 km (Praha-Zadar). Po cestě jsou však placené tunely (Gleinalm 10,50 EUR, Bosruck 6,50 EUR). Praha – České Budějovice – Salzburk – Villach – Lublaň – Istrie: v případě cesty na Istrii jde o dobrou volbu. Trasa je dlouhá přibližně 800 km (Praha-Istrie).Doporučujeme mít na dálnicích vždy dostatek paliva, pro případ, že bude několikahodinová zácpa. Také na ostrovech natankujte včas, bývá tam omezená otevírací doba. Při tankování dejte pozor – mnoho řidičů si již spletlo benzín s naftou!

Občan ČR nepotřebuje ke vstupu na území Chorvatska vízum ani pobytové povolení (platí čl. 18 Smlouvy o založení Evropského společenství, podle něhož má každý občan EU právo svobodně se pohybovat na území členských států).

Kde koupit dálniční známky do Chorvatska : Známku můžete zakoupit online na stránkách společnosti ASFINAG nebo klasicky na rakouských benzínkách či dálničních přechodech. Přehledný rozpis poplatků pro jednotlivé úseky najdete na stránkách ASFINAG.

Kolik euro s sebou do Chorvatska : Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Co se nesmí vozit do Chorvatska

Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.

Jednodušší cestování do Albánie, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Gruzie, Makedonie, Moldavska a Srbska.Do Černé Hory mohou občané České republiky vstupovat s platným cestovním dokladem ČR (cestovní pas nebo jiný doklad, který prokazuje totožnost občana a jeho státní občanství – občanský průkaz).

Jaké je moře v Černé Hoře : Jednou z největších předností Černé Hory je pak její jedinečná poloha u Jaderského moře. Jaderské moře pak lemují oblázkové, hrubě písčité či jemně písčité pláže. Černá Hora sdílí své hranice s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Kosovem a Albánií a teprve v roce 2006 získala svou nezávislost.