Antwort Kolik je stupnu v Laponsku? Weitere Antworten – Kdy je nejlepší jet do Laponska

Kolik je stupnu v Laponsku?
Ideální období, kdy Laponsko navštívit, je od ledna do března.Polární noc – od listopadu do ledna

Čím severněji se oblast nachází, tím déle toto období trvá. Nejsvětlejší část dne začíná mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne, trvá tři až čtyři hodiny a připomíná zamračený den s modrým nádechem. Barva oblohy se prohlubuje z modré do fialové a pak přichází temná noc.Pokud plánuješ navštívit Helsinky, nejlepší období je od května do srpna. V těchto měsících můžeš očekávat příjemné teploty přes den a přes noc, a to až do 25 °C v nejteplejších dnech června a července.

Kam v Laponsku : Turisty proto čeká zábavní centrum Vesnička Santa Clause, panoramatická vyhlídka Ounasvaara a Arktické centrum představující historii i současnost života v polární oblasti a finském Laponsku.

Co s sebou do Laponska

Co si s sebou zabalit do Laponska

  1. Počítejte s tím, že v celém Finsku je v zimním období opravdu chladno.
  2. Základem je mít kvalitní svrchní vrsty: tedy nepromokavou teplou bundu, zateplené kalhoty, vhodné boty, hřejivé rukavice a čepici.
  3. Do dobré, teplé a nepromokavé bundy se nebojte investovat.

Kolik stupnu je ve Finsku v lete : Naštěstí to není pravidlem: běžné zimní teploty se pohybují mezi -5 a -15 stupni. V létě bývá horko až 30 stupňů Celsia, někdy i více. Běžná letní teplota je něco málo přes 20 stupňů. V lednu a únoru je v severním a východním Finsku téměř vždy sníh.

K největším extrémům dochází právě za polárním kruhem, kde nastává polární den a noc. Polární den je stav, kdy je Slunce celejch 24 hodin nad obzorem a vůbec nezapadne. A právě na severním pólu trvá tenhle jev půl roku, v létě. Polární noc je opak polárního dne, kdy tu Slunce v zimě celejch 24 hodin vůbec nevyjde.

Naštěstí to není pravidlem: běžné zimní teploty se pohybují mezi -5 a -15 stupni. V létě bývá horko až 30 stupňů Celsia, někdy i více. Běžná letní teplota je něco málo přes 20 stupňů. V lednu a únoru je v severním a východním Finsku téměř vždy sníh.

Na co si dát pozor ve Finsku

Pro vstup do země nejsou potřeba žádná speciální zdravotní opatření, nicméně je vhodné se před cestou patřičně pojistit. Řidiči by si také měli dát pozor na losy nebo soby, kteří se často pohybují po vozovce a pro řidiče tak mohou být hrozícím nebezpečím.Finsko je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete sledovat polární záři. Tuto neuvěřitelnou hru žluté, zelené, růžové a fialové barvy můžete v Laponsku vidět od září do března. Bývá viditelná až 200 dní v roce, takže v zimě každý den.Pokud cestujete po Finsku v létě, nezapomeňte si zabalit fleecovou bundu (v noci se může ochladit), opalovací krém, voděodolné oblečení, nepromokavé boty a účinný repelent proti hmyzu.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob je využití letadla na letiště Kiruna. Z Prahy bude nutný přestup ve Stockholmu, ať už se společností Norwegian nebo SAS. Zpáteční letenky z Prahy jen zřídkakdy klesnou pod 5.500 Kč.

Kolik stupnu je v lete v Norsku : Červenec je nejteplejší měsíc v roce ve všech oblastech Norska. Teploty na jihu dosahují 22 °C, ale zejména v Oslu nebo Kristiansandu můžou atakovat i 30 °C. Západní pobřeží je chladnější a vlhčí s teplotami okolo 20 °C a maximální teploty na Lofotech nebo v okolí Severního mysu se pohybují mezi 14 a 16 °C.

Kolik stupnu je v Norsku v zime : Norsko – podnebí

Léto (červenec a srpen) je tu chladné s průměrnou teplotou okolo 17°C. V zimním období teploty klesají až na průměrných -10°C, v severní části ještě o pár stupňů níže. Srážky jsou časté a vydatné během celého roku. Průměrný roční úhrn srážek je 2000 mm.

Kde je nejdelší noc

Polární noc je na severním pólu od 23. 9. do 21. 3.

K největším extrémům dochází právě za polárním kruhem, kde nastává polární den a noc. Polární den je stav, kdy je Slunce celejch 24 hodin nad obzorem a vůbec nezapadne. A právě na severním pólu trvá tenhle jev půl roku, v létě. Polární noc je opak polárního dne, kdy tu Slunce v zimě celejch 24 hodin vůbec nevyjde.Island má podnebí chladné oceánské, je výrazně ovlivněno Golfským proudem. Nejteplejší (a nejsušší) jsou zde letní měsíce, ale přesto teploty nepřesahují většinou 15°C, zimy jsou relativně mírné, teploty se pohybují kolem 0°C.

Kolik stupňů je v Turecku v červnu : Počasí se ustálilo a trvalé deště nehrozí. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje u 25 °C. Červen je ideálním měsícem pro návštěvu Turecka. Počasí je úchvatné a teploty nejsou ještě příliš vysoké – zhruba kolem 30 °C.