Antwort Kdy slaví svátek Andrej na Slovensku? Weitere Antworten – Kdy slaví svátek Andrej

Kdy slaví svátek Andrej na Slovensku?
V českém kalendáři má svátek 11. října. V tento den měl v letech 1954-1986 svátek Jan Žižka. Mužskou variantou jména je Ondřej, dívčí forma tohoto jména je Andrea.Zatímco u nás se jméno Andrej vyskytuje zřídka, jinak je tomu například na Slovensku. Zatímco v případě ženské varianty se u nás častěji užívá jméno Andrea, u mužů bývá upřednostňován Ondřej. Domáckou podobou jména Andrej může být Andy, Andráš, Andrášek, Andrýsek apod.Mužské křestní jméno Andrej je slovanskou podobou řeckého jména Andreas. Jeho původ je stejně jako v případě ženské varianty Andrea nebo počeštěné verze Ondřej v řeckém slově "andréios", které znamená "statečný", "odvážný", "mužný", "statný" apod.

Kdo má svátek na Slovensku 298 : Naopak navíc slaví Zjevení Pána/svátek Tří králů (6.1.), Výročí Slovenského národního povstání (29.8.), Den ústavy SR (1.9.), Sedmibolestná Panna Marie (15.9.)

Kdo má svátek 301 března

Do konce roku zbývá 276 dní. Svátek má Arnošt.

Jak se říká Ondřejovi : Domáckými podobami jména Ondřej jsou Ondrášek, Ondřejek a především Ondra. Jméno se s oblibou užívá na Slovensku, především jako Andrej, ale vyskytuje se zde i v podobě Ondrej. Andrej je také ruskou verzí jména.

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj. Jméno má mnoho cizojazyčných podob. Jde například o jména Stephen a Steven užívaná v angličtině, také Stephan či Stefan užívaná v němčině, italské Stefano, francouzské Etienne, portugalské Estefano nebo španělské Esteban (Estevan).

Jméno Štepánka se u nás užívá také ve variacích Štěpána, Štěpánka, Štefa, Štefanie či Stefanie. Mužskými alternativami jsou jména Štěpán, také Štepán a Štefan. Významově je příbuzné i se jmény Viktorie a Vítězslava. Domáckými podobami jména Štěpánka jsou Štěpka, Štěpina, Štěpinka, Štěpi, také Štefka, Štefina aj.

Jaké je nejčastější české příjmení

Nejčastějším příjmením v České republice, pokud budeme posuzovat příjmení začínající na A až D, tak s přehledem vede Dvořák (22 233) a Dvořáková (23 113). Za nimi následují Černá (18 386) a Černý (17 734).Doma mu říkáme Ondra, Ondrášek, Ondráš, Onďas, Onďa, Óňa, Ondřejek a pod. Ženskou variantou jména je Ondřejka nebo Andrea. U nás najdete spoustu zajímavých dárků pro Ondřeje.Dnes má svátek – Evelína – 29.8.2027 | Svátky Centrum.cz.

Okolí

svátek m
1. sviatok m
2. ( den křestního jména ) meniny f pl
phr
státní svátek štátny sviatok , štátny sviatok m Svátek práce ( 1 . máj ) Sviatok práce vánoční svátky vianočné sviatky státní / národní svátek ( významný den pro danou zemi ) štátny / národný sviatok Veselé svátky ! Veselé sviatky !

Kdo slaví svátek 3 března : Do konce roku zbývá 303 dní. Svátek má Kamil.

Kdo slaví svátek 8 března : den roku podle gregoriánského kalendáře (68. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 298 dní. Svátek má Gabriela.

Jak oslovovat Ondřeje

Domáckými podobami jména Ondřej jsou Ondrášek, Ondřejek a především Ondra. Jméno se s oblibou užívá na Slovensku, především jako Andrej, ale vyskytuje se zde i v podobě Ondrej. Andrej je také ruskou verzí jména.

Ondřej {vlastní jméno}

Andrew {vl. jm.}Štefan „Pišta“ Bačkor

Přezdívka pochází z dob jeho nosičských začátků na Téryho chatě. Pišta je domácké oslovení Štefana v maďarštině. Pišta je „chatár“ (rozuměj provozovatel městské budovy), horský nosič, horský průvodce, dobrovolný člen Horské služby.

Kolik je v ČR stepanu : -20. ŠTĚPÁN 963 20. jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí JANA 664 1. JANA 6 648 1.