Antwort Kdy se Sklizeji jablka? Weitere Antworten – Kdy se sklízí jablka

Kdy se Sklizeji jablka?
Jablka zimních odrůd dozrají nejprve pro sklizeň, ale až po dalších týdnech pro konzumaci: *Aneta – ovoce sklízíme koncem září, konzumně dozrává v říjnu, skladovat je můžeme do ledna. *Durit – jablka sklízíme v září, konzumně dozrávají v listopadu, skladovat je můžeme do února.Jablka Golden se sklízí v polovině září, kdy dosahují sklizňové zralosti. To znamená, že plody jsou pevné, šťavnaté a mají typickou žlutou barvu. Pokud je sklidíme příliš brzy, budou tvrdá, zelená a nedozrají. Pokud je necháme na stromě příliš dlouho, budou měkká a náchylná k hnilobě.Plody jsou středně velké, kuželovitého tvaru, světle žluté barvy, která je překrytá červeným až fialovým líčkem. Dužnina jabloně Melodie je bílá, šťavnatá, křehká, aromatická, jemně nakyslá. Sklizeň je koncem září, konzumní zralost nastává od prosince do ledna.

Jak se pozná zralé jablko : Pokud se stopka od větvičky oddělí snadno, je plod zralý.

Na konci stopky se již vytvořila korková vrstva mrtvých buněk, která má plod i se stopkou od mateřského stromu oddělit. Poté lze jablka a hrušky sklízet česáčkem bez toho, abychom zároveň trhali větévky, často i s pupeny, které jsou zárodkem příští úrody.

Kdy sklízet jablka matčino

Sklizeň obvykle nastává koncem září, do konzumu dojde během října, v běžném sklepě vydrží do konce roku. 'Matčino' značně odolává strupovitosti, vnímavost na padlí je střední.

Jak sklízet jablka : Pokud sklízíte jablka s zelenou slupkou, měla by být zelenožlutá, pokud s červenou slupkou, měla by být hnědočervená až zářivě červená. Sklizeň by se měla provádět při suchém počasí, bez mrazu a nejlépe odpoledne. Každý plod by se měl nadzvednout a jemně utrhnout, aniž by se mačkal nebo poškozoval.

Už od června si můžete pochutnat na výtečných českých broskvích, rybízu, malinách a mnoha dalších dobrotách. V červenci se k nim přidávají borůvky, ostružiny a také první jablka a hrušky. Poslední letní měsíc, srpen, pak patří mirabelkám, blumám, brusinkám a hroznovému vínu.