Antwort Kdy ženy začaly nosit kalhoty? Weitere Antworten – Kdo přišel s módou nošení kalhot u žen

Kdy ženy začaly nosit kalhoty?
Jestliže chtěla nějaká žena nosit mužský oděv, měla mít v kapse kalhot policejní svolení. Dostat takovou licenci nebylo nijak snadné. To už ta žena musela být známá umělkyně jako George Sandová nebo jako malířka Rosa Bonheurová. Anebo císařova milenka.Střípky z historie

První zmínky o legínách, kterým se dříve říkalo „nohavice“, pochází již z období středověku. Tehdy je však nosili výhradně muži. Ženy začaly legíny nosit teprve v 19. století.Žena v kalhotách však mnohdy bývala terčem posměchu nebo opovržení. Za jakési předchůdce dámských kalhot je možné považovat dlouhé spodní kalhotky, které začaly ženy poprvé nosit v 16. století. Spodní kalhotky s dlouhými nohavicemi ušité z hedvábí, lnu nebo sametu jsou doloženy z oblasti dnešní Itálie již z roku 1510.

Kdo vymyslel kalhoty : Historie. Nejstarší doklady o používání kalhot lze nalézt u kočovných euroasijských nomádů jako byli íránští Skythové, Sarmati, Dákové nebo Achaimenovští Peršané. Ve starověké Číně oblékali kalhoty jen vojáci. Významným etnikem, u kterého je prokázané používání kalhot, jsou Galové (Keltové).

Co nosit k širokým kalhotům

Nízké postavy si k širokým kalhotám obouvají vždycky vyšší boty (lodičky, sandálky na platformě a podobně). Nikdy k širokým kalhotám nevolte sako nebo bundu oversized střihu. Vždycky vrchní díl (ať už je to tričko nebo košile) zakasejte do kalhot a vytvořte tím siluetu přesýpacích hodin.

V jakém století začaly ženy nosit legíny : Legíny jsou známé již z dob středověku (tehdy nazývané nohavice). Tuto část oděvu tehdy nosili na rozdíl od dnešku hlavně muži, a to jak ti neurození, tak i ti vznešení (šlechta i panovník). Dámy začaly legínám podobné spodní kalhoty nosit až v 19. století pod krinolíny.

Montérky do pasu, jak se kdysi džíny označovaly, byly typickým oděvem zlatokopů. Právě v době zlaté horečky je v Americe vynalezl německý textilní podnikatel a obchodník ze San Francisca Levi Strauss. Patent na pracovní kalhoty vyztužené kovovými nýty získal 20. května 1873.

Spodní prádlo není jen podprsenka

Spodní prádlo, které by zakrývalo a chránilo spodní část těla se začalo objevovat až na konci 18. století. Tehdy se jednalo o dlouhé, často lněné nebo i vlněné “šortky” které ženy nosily pod šaty, aby byly chráněny jejich intimní partie a aby neprochladly.

Proč muži nosí kalhotky

Muži často jejich spodní prádlo „vytáhnou“, a tak změní tvar a nesedí tak dobře jako dříve. Proto jsou ženy raději, když mají muži kalhotky své velikosti a na svoji postavu. Kalhotky tak klidně nakupují společně. Některé ženy uvádí, že svým mužům kupují kvalitní krajkové kalhotky, když jim chtějí udělat radost.Tkalci látku z Janova nazývali „genes“ (italsky se Janov jmenuje Genova), z čehož pravděpodobně vzniklo slovo jeans. Džíny se brzy staly populárními nejen mezi zlatokopy a dělníky, ale i mezi americkými kovboji, kteří v nich ve třicátých letech minulého století okupovali stříbrné plátno.Oblečte si béžové pánské kalhoty s bavlněnými tričky a longsleeves. V chladných dnech je kombinujte s mikinou s kapucí nebo džínovou bundou. Vzhled doplňte svými oblíbenými sneakery nebo kecky a samozřejmě nezapomeňte na doplňky – kšiltovku, ledvinku nebo batoh. Zastavte se v Sizeer nebo si je pohodlně pořiďte online.

Ač všeobecně široké nohavice padnou siluetám bez ohledu na výšku a kilogramy, neuškodí pár fashion rad, které jsou ku prospěchu celku. Pokud se pyšníte drobnější postavou nebo jste nižšího vzrůstu, zvolte takový typ kalhot se širokými nohavicemi po celé délce. Linie postavy se prodlouží, bude působit vyšší.

Kdo vymyslel legíny : Joseph Clois Shivers, ml.

Joseph Shivers
Alma mater Dukeova univerzita
Povolání chemik a vynálezce
Zaměstnavatel DuPont
Ocenění Lavoisier Medal for Lifetime Technical Achievement (1995) Národní síň slávy vynálezců (2018)

Proč nosit legíny : Legíny jsou mnohem tenčí a jemnější než kalhoty nebo džíny. Díky tomu jsou pohodlné, ať už je nosíte na sport nebo do města. Jedná se o převážně dámskou variantu kalhot (mimo pánské sportovní legíny). Obvykle se prodávají v černé barvě a tak je možné sladit je s mnoha dalšími kousky oblečení.

Kdy se nosily Mrkváče

Na konci osmdesátých let minulého století je nosily hlavně ženy středního věku. Mladší ročníky jimi pohrdaly. Do módy se pak vrátily v roce 2010, kdy měly snížený pas a patřily tedy mezi bokovky, v té době už je mladé ženy nosily.

Móda spodního prádla byla na počátku 16. století ovládnuta korzety. V Anglii roku 1886 vynalezli první podprsenku, která tvarem košíčků připomínala spíše dva k sobě spojené koše pro louhování čaje. V roce 1899 si Christine Hardt nechala v Německu patentovat líbivější verzi podprsenky.Nejčastěji se muži shodují na tom, že dámské spodní prádlo je pohodlnější než pánské spodní prádlo. Jiné k tomu vede rozbití nudné každodennosti či chtíč zažívat vzrušující věci. Někdy jsou důvodem i samotné partnerky. Vzájemná výměna prádla může být pro partnery vzrušující hrou.

Proč muži nosí tanga : – Výborně pomáhají i při řízení – tanga funguji u profesionálních řidičů jako prevence proti mikrospánku. Když mají řidiči pocit, že na ně jde spaní nebo únava, natáhnou je a pořádně se střeli do koulí.