Antwort Kdo mluví skřítka Františka? Weitere Antworten – Kdo mluvi Frantiska

Kdo mluví skřítka Františka?
Tomáš Juřička (* 26. ledna 1960 Jihlava) je český herec. Účinkoval v seriálu Sanitka, dlouhá léta namlouval skřítka Františka v pořadu Kouzelná školka. Některá data mohou pocházet z datové položky.Na televizních obrazovkách dlouho platili za nerozlučnou dvojku. Herec Michal Nesvadba a žlutý maňásek František, jehož hlas je neodmyslitelně spojen s hercem Tomášem Juřičkou, se po delší době znovu potkali před kamerou. Stalo se tak v podcastu V českém znění, kam si oba herce pozval dabér Richard Wágner.Účinkující V pořadu vystupují loutky František, Filípek a Fanynka (obvykle se střídající po týdnu), které namluvili Pavel Tesař, Václav Rašilov a Lucie Černíková a jež pocházejí z pohádkové země Fanfárie.

Kdo vymyslel Kouzelnou školku : Kouzelná školka, jeden ze zásadních dětských pořadů České televize, slaví v letošním roce dvacet let. Téměř jednou tolik ovšem pamatuje Studio Kamarád, které si své čtyřicátiny připomene začátkem roku 2021. Autorkou Kouzelné školky je Markéta Vaněčková, která je po celou dobu jejího vysílání i dramaturgyní pořadu.

Kdo mluví fanynku

V pořadu vystupují loutky František, Filípek a Fanynka (obvykle se střídající po týdnu), které namluvili Pavel Tesař, Václav Rašilov a Lucie Černíková a jež pocházejí z pohádkové země Fanfárie. Se skřítkem pořad uvádí jeden z herců – od počátku to byl Michal Nesvadba a Magdalena Reifová.

Kdo nahradi Michala v kouzelne skolce : Pro děti, kterým ještě nebylo deset, jsou však Dáda, Michal a Majda pojmy. To Michal Nesvadba s Magdalenou Reifovou je spolu se skřítkem Františkem a skřítčicí Fanynkou provázejí Kouzelnou školkou.

Nejznámější je jeho hlas v seriálu Simpsonovi, kde dabuje Milhouse a profesora Frinka, či Lokomotiva Tomáš, nebo postava Strach ve filmu V hlavě. Ovšem daboval také J. Phoenixe ve filmu Joker (2019).

Casting

pí. Zlata Adamovská = Meryl Streepová, Kim Basingerová
p. Jiří Bartoška = Charles Bronson
p. Vladislav Beneš = Richard Gere
p. Vladimír Brabec = Sean Connery, Jack Lemmon
p. Gustav Bubník = Tom Cruise

Co bylo před Kouzelnou školkou

Pásmo Kuřátka, v němž se spolu s Dagmar Patrasovou střídaly Štěpánka Haničincová, Libuše Havelková a Naďa Konvalinková, tak v lednu 1999 nahradila Kouzelná školka. Běží dosud, a je tedy nejdéle vysílaným cyklem České televize pro nejmenší.Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou android Dat ve Star Treku: Nové generaci, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman a pan McKey v Městečku South Park, Peter Griffin v Griffinových, Clancy Wiggum v Simpsonových, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby v Brickleberry.Lucie Vondráčková pro děti dabuje ráda. Zpěvačka, dabérka nebo také Al Lambertová a Meg Griffinová. Kromě těchto rolí si zahrála také krvinku nebo docentku Voseckou v seriálu Arabela. Řeč je o Lucii Vondráčkové, kterou si do pořadu V českém znění pozval Richard Wágner.

Působil jako dabérský protějšek i pro nejznámější hollywoodské herce jako Hugha Granta v Deníku Bridget Jonesové i Lásce nebeské, Toma Cruise v Mission Impossible nebo Brada Pitta v Troje.

Kdo daboval Harryho Pottera česky : Český dabing

Postavy Dabér
Harry Potter Vojtěch Kotek
Ron Weasley Jiří Kocman
Hermiona Grangerová Anežka Pohorská
Lord Voldemort Miroslav Táborský

Kdo mluví Alzaka : Mezi jeho hlášky se zařadily „Máš to rozbitý! “ nebo popěvek „Sto tabletů týdně. “ Účinkuje v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V češtině a slovenštině mu hlas propůjčuje dabér a herec Bohdan Tůma, Maďarsku ho dabuje Gábor Csöre.

Co dabuje Michal Holán

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický (herectví). Namluvil nespočet televizních reklam pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni, Kaktus a mnoho dalších. Daboval například tyto herecké hvězdy: Channing Tatum, Justin Long.

Lucie Vondráčková

PhDr. Lucie Vondráčková
Manžel(ka) Tomáš Plekanec (2011–2020)
Partner(ka) Michal Dlouhý (do 2002) Tomáš Ujfaluši (2007) Tomáš Verner (2008) Petr Vojnar (2021) Zdeněk Polívka (2022)
Děti Matyáš Plekanec Adam Plekanec
Rodiče Jiří Vondráček a Hana Sorrosová

Dabér Gustav Bubník daboval min. 15 let herce Toma Cruise, ale pak byl nahrazen Pavlem Vondrou a to navíc šokujícím způsobem – třetím pokračováním trojdílné Mission Impossible. Ten šok, když TV Nova uvedla v několika dnech za sebou celou trilogii…

Kdo dabuje Hugh Grant : Zemřel Pavel Vondra: Dabér a herec propůjčil hlas Hughu Grantovi i Stevovi z Beverly Hills – eXtra.cz. Zemřel známý dabér a herec Pavel Vondra. Umělci s jedinečným hlasem, který propůjčil britskému fešákovi Hughu Grantovi či sympaťákovi Ianu Zieringovi z Beverly Hills, bylo pouhých 54 let.