Antwort Kdo dává dárky na Slovensku? Weitere Antworten – Kdo nosí dárky na Slovensku

Kdo dává dárky na Slovensku?
Až dnes v podvečer začne Ježíšek roznášet dárky, na Slovensku se do téhož pustí Ježiško a v Budapešti Jézuska. Přestože je jeho jméno jiné, jde stále o stejnou postavu.V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.Nejde jen o nazdobené stromečky. Místo Santa Klause nebo Ježíška si Mongolové přisvojili ruského dědu Mráze, který se objevuje zásadně jen oblečený do modré a rozdává dárky. V Mongolsku se příchod roku oslavuje během celého posledního týdne končícího roku.

Kdo nosí dárky v Belgii : Belgie. V Belgii děti prožívají více svátek Sv. Mikuláše, protože tehdy ty hodnější dostávají dárky od Sinterklaas (ve Vlámsku) nebo Saint Nicholas (ve Valonsku).

Kdo chodí na Vánoce na Slovensku

Ježíška ostatně znají i na Slovensku, v Rakousku a v Itálii, kde mu říkají Babo Natale. V Británii, členských zemích Commonwealthu a v anglofonní Africe naděluje většinou "otec" – Father Christmas. Dárky, které uloží v noci do ponožky zavěšené nad krbem, děti rozbalují až 25. prosince.

Kdo nosí dárky na Vánoce na Slovensku : Slovenské Vánoce jsou velmi podobné těm našim – také se neobejdou bez stromečku, cukroví, kapra s bramborovým salátem nebo dárků od Ježíška. Co ale symbolizuje medový křížek na čele a rozhazování vlašáků do kouta

Nejčastěji ve světě naděluje Santa Claus, v takovém Norsku dárečky nosí koza krále Olafa II. Ta rozdává dárky i zlobivým dětem.

Co Vás může na řeckých vánočních dekoracích překvapit, je velmi časté vyobrazení silnějšího dědečka v červeném kabátku a s bílým plnovousem. Není tomu tak, že by Řekové přijali i tuto americkou tradici a řecké děti by věřili, že jim dárky nosí Santa Claus – tento bělovousý dědeček je svatý Vasilis.

Kdo nosí dárky v Indii

Dokonce i v Indii chodí Ježíšek nebo Santa Claus, který dětem přiváží dárky na voze taženým koňmi. V hindštině se mu říká Christmas Baba.Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Dánsko Julemanden (Christmas Man)
Dominikánská republika Papá Noel (Otec Vánoc), Santa Clós (Santa Claus)
Ekvádor Papá Noel (Otec Vánoc)
Egypt Papa Noël (arabsky: بابا نويل Baba Noel)

Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Norsko Julenissen (Vánoční skřet)
Nový Zéland Otec Vánoc, známý v Maorštině Maori jako Hana Koko.
Panama Santa Claus
Paraguay Papá Noel (Otec Vánoc)


Malým i velkým Rakušanům také nosí dárky Ježíšek 24. prosince večer. (muž Vánoc), ten je něco mezi Santou a Mikulášem.

Jak se slaví Vánoce na Slovensku : Slováci slaví Vánoce podobně jako Češi. Dárky dětem nosí Ježiško hned po večeři. Zvykem bývá, že po celý Štědrý den se nikam nechodí, pokud to není nutné – návštěvy se odkládají až na druhý den. Věřící rodiny si chodí do kostela pro betlémské světlo.

Jak se řekne slovensky Vánoce : Okolí

veselý Veselé Vánoce ! Wesołych Świąt !
boży Boże Narodzenie n Vánoce
narodzenie Boże Narodzenie n Vánoce
święto Wesołych Świąt ! Veselé Vánoce !
wesoły Wesołych Świąt ! Veselé Vánoce !

Kdo nosí dárky v Německu

Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.Díky společné historii a provázanosti obou národů jsou slovenské Vánoce téměř stejné jako ty české. Na Štědrý den se často drží půst anebo se jí bezmasé pokrmy, například sváteční kapustnica / zelňačka. Večerní hodování začínají oplatky s medem a pokračují rybou s bramborovým salátem a spoustou druhů cukroví.

Co je slovensky Kváká : Bulvy mají nasládlou, poněkud peprnou chuť. Konzumuje se vařený, v polévkách a přílohách, mladé bulvy jsou chutné i za syrova. Na středním Slovensku se tradičně pěstuje tato rostlina (žlutomasá odrůda) a známá je pod názvem kvaka (fem.).